منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استارتاپ رباتیک خشکشویی Presso 8 میلیون دلار دیگر جمع آوری کرد • TechCrunch

استارتاپ رباتیک خشکشویی Presso 8 میلیون دلار دیگر جمع آوری کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استارتاپ رباتیک خشکشویی Presso 8 میلیون دلار دیگر جمع آوری کرد • TechCrunch

در اواخر سال 2020، پرسو چرخید. در آن زمان بسیار منطقی بود. مردم زیاد سفر نمی‌کردند، بنابراین خیلی نگران خشک‌شویی لباس‌های تجاری خود نبودند. مطمئناً صنعت مهمان‌نوازی – که به‌عنوان یک جریان درآمد بالقوه اصلی شناخته می‌شد – عملاً متوقف شده است.

در آن زمان، صنعت فیلم به دنبال راهی سریع، ایمن و کارآمد برای تمیز کردن کمدها در بحبوحه همه‌گیری بود، و همانطور که اتفاق می‌افتد، زادگاه پرسو، آتلانتا، در میان دو یا سه مکان برتر فیلمبرداری در ایالات متحده قرار دارد. . با این حال، در نهایت، این مشارکت کوتاه مدت خواهد بود.

نیشانت جین، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، به TechCrunch گفت: «آنچه پس از چند ماه متوجه شدیم این است که بیشتر این تولیدات فقط چند ماه از سال فیلمبرداری می‌کنند. بنابراین هر چند ماه یکبار باید لجستیک معکوس انجام دهیم که برای یک شرکت در مراحل اولیه از نظر اقتصادی منطقی نیست.

این یک مشارکت موقت و محل اثبات خوبی برای کیوسک خشکشویی روباتیک Presso بود. با این حال، در میان بازگشایی‌های گسترده، پرسو در حال بازگشت به پایگاه مشتریان اصلی خود از شرکت‌های هتل/مهمان‌سرای و شرکت‌های املاک است. تمرکز جدید این استارت آپ با جمع آوری بودجه 8 میلیون دلاری در سری A از چندین حامی برجسته، از جمله Uncork Capital، 1517 Fund، AME Cloud Ventures، HAX، SOSV، Pathbreaker Ventures، VSC Ventures و YETI Capital تقویت می شود.

این دور کل بودجه پرسو را تا به امروز به 10.1 میلیون دلار می رساند. این مقدار برای یک شرکت بسیار کوچک با تنها 14 کارمند بسیار است. مطمئناً هیچکس نمی تواند شرکت را به دلیل اتخاذ رویکرد محافظه کارانه برای رشد طی سه سال گذشته سرزنش کند. بودجه جدید تا حدی برای رشد تیم استفاده خواهد شد که در سال آینده به حدود 20 تا 25 نفر خواهد رسید. همچنین به دنبال توسعه محصول خود و پذیرش بیش از 80 رزرو خود است.

Presso از یک مدل سخت افزار به عنوان یک سرویس برای ارائه کارآمد محصولات خود به مشتریان استفاده می کند. کسب‌وکارها قیمت‌گذاری را به گونه‌ای تعیین می‌کنند که یک لباس را خشک‌شویی کنند و سهمی از درآمد حاصل از آن را بگیرند. مورد دوم بر اساس مبلغی که از قبل پرداخت می کنید قابل تنظیم است.

پرسو علاوه بر توسعه سخت‌افزار خود و اجاره ماشین‌های خود، در حال ایجاد سایر قطعات کلیدی پازل، از جمله مایع سبزتر و جدیدتر برای فرآیند تمیز کردن خشک است. جین می گوید: «ما مهندسان شیمی داشتیم که سیالات خودمان را توسعه می دادند. آنها بسیار ارگانیک تر هستند. 70 درصد صنایع هنوز از حلال های صنعتی استفاده می کنند. ما چیزی را اختراع کرده‌ایم که به مراتب بهتر از هر چیزی است که قبلاً دیده‌ایم.»

در آینده، می تواند به طور بالقوه مجوز مایع را به اشخاص ثالث بدهد. با این حال، پرسو در حال حاضر بر ساخت و توزیع کیوسک های خشک شویی خود تمرکز کرده است.