منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استارت‌آپ غذاهای دریایی مبتنی بر گیاه ISH موج جدیدی از بودجه را به سمت تجاری‌سازی خط لوله هدایت می‌کند • TechCrunch

استارت‌آپ غذاهای دریایی مبتنی بر گیاه ISH موج جدیدی از بودجه را به سمت تجاری‌سازی خط لوله هدایت می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استارت‌آپ غذاهای دریایی مبتنی بر گیاه ISH موج جدیدی از بودجه را به سمت تجاری‌سازی خط لوله هدایت می‌کند • TechCrunch

استارت‌آپ غذاهای دریایی مبتنی بر گیاه ISH موج جدیدی از بودجه را به سمت تجاری‌سازی خط لوله هدایت می‌کند • TechCrunch

حمله قلبی سه سال پیش زنگ خطری برای برنارد دیوید، موسس و مدیر عامل ISH بود. پس از اینکه به او گفته شد که تا آخر عمرش فقط گیاهان می‌خورد، دریافت که این رژیم در نهایت باعث شد تا “شما برای حیوانات پیری که قبلا می‌خوردم” اشتیاق داشته باشد.

دیوید به جای تسلیم شدن به این انگیزه ها، به دنبال یک شرکت کارخانه ای برای سرمایه گذاری رفت. او که دقیقاً آنچه را که می خواست پیدا نکرد، شرکت ISH را حول یک ستون مرکزی پایداری و سلامت تأسیس کرد. ISH مخفف عبارت Innovative, Sustainable and Healthy است.

به گفته دیوید، ISH با غذاهای دریایی گیاهی شروع شد زیرا دو سوم غذاهای دریایی خارج از خانه مصرف می شود. علاوه بر این، ردپای کربن تولید میگو باعث انتشار گازهای گلخانه ای چهار برابر بیشتر از گوشت گاو می شود.

شرکت دارای گواهی B Corp کاری منحصر به فرد را با محصولات خود انجام می دهد، چیزی که دیوید آن را “رویکرد سیستم کامل” می نامد، و تمام موادی را که در غذای ISH قرار می گیرد در مقابل متون علمی بررسی شده بررسی می کند تا از مغذی بودن آن اطمینان حاصل کند.

و برای اینکه محصول خود را تا حد ممکن نزدیک به غذاهای دریایی سنتی کند، تحقیق و توسعه این شرکت بیش از 25 بافت مختلف را شناسایی کرده است. محصولات این شرکت همچنین از مواد طبیعی مانند نارگیل و جلبک ساخته شده است تا طعم میگو و سایر محصولات دریایی را تقلید کند که اجرای موفقیت آمیز آن برای برندهای گوشتی مبتنی بر گیاه و پرورش یک چالش باقی مانده است.

دیوید به TechCrunch گفت: «ما چیزی را که من «فرانکن فودز» یا غذاهای بسیار فرآوری شده می‌نامم ایجاد نمی‌کنیم. هیچ کس این نوع غربالگری را انجام نمی دهد. به عنوان مثال، متیل سلولز در بسیاری از غذاهای گیاهی کاملاً فراوان است. با این حال، محرک روده و همچنین ادرارآور است. ما فکر نمی کنیم که منطقی باشد که چنین موادی را در محصولات قرار دهیم.”

امروز، این شرکت بیش از 5 میلیون دلار بودجه بذری را برای تسریع رشد و توسعه خط لوله محصولات غذایی گیاهی خود اعلام کرد، که میگو و میگو کرامبل آن در حال حاضر در بازار هستند. این دور توسط ACCELR8 با مشارکت Stray Dog Capital و گروهی از سرمایه گذاران فرشته رهبری شد. تا به امروز، ISH در مجموع 10 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

بازار غذاهای دریایی مبتنی بر گیاه در حال رشد است زیرا استارت‌آپ‌های بیشتری با محصولات و سرمایه‌های مخاطره‌آمیز آنلاین می‌شوند. Plantish یکی از این دسته است که سال گذشته 12 میلیون دلار برای توسعه فیله ماهی قزل آلا با پایه گیاهی جذب کرد. لیزا فریا، مدیر عامل شرکت Stray Dog Capital، در بیانیه‌ای گفت که فروش غذاهای دریایی گیاهی به 500 میلیون دلار می‌رسد، در حالی که ارزش بازار در 10 سال آینده به 1.6 میلیارد دلار می‌رسد.

ISH در اوایل سال 2022 Shrimpish را راه‌اندازی کرد و در حال حاضر درآمد کسب کرده است، اگرچه دیوید از توضیح بیشتر خودداری کرد. دیوید قصد دارد با سرمایه جدید به تجاری سازی محصولات فعلی شرکت و سبد محصولات قوی بیش از 25 محصول، از جمله جایگزین هایی برای ماهی قزل آلا، ماهی کاد، خرچنگ و خرچنگ که طعم و بافتی مشابه غذاهای سنتی آنها خواهد داشت، کمک کند. او گفت که یک محصول صدف گیاهی نیز موجود است.

ISH همچنین به دنبال مشارکت های آینده خواهد بود. این شرکت در حال حاضر با تولیدکننده غذاهای دریایی Thai Union شراکت دارد که محصولات ISH را در رستوران ها، کالج ها و دانشگاه ها در سراسر کشور و اروپا توزیع می کند. دیوید معتقد است که این به شرکت برتری می دهد.

وی افزود: «هزینه شکست خوردن غذاهای دریایی زیاد است. مردم نگران این هستند که چگونه این کار را انجام دهند، اما سرآشپزها می دانند که چگونه محصولات و غذاهای دریایی درست کنند.

دیوید سپس گفت که ISH در حال کار بر روی توسعه بازار، به ویژه در اروپا است. این شرکت همچنین درخواست هایی از آسیا دریافت می کند.

وی گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم که هدف بسیار کارآمد و مقرون به صرفه ای برای حاشیه ناخالص مثبت با تولید داریم. ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که یک خط لوله بسیار قوی داریم – ما نمی‌خواهیم شبیه یک اسب‌بازی تک ترفندی به نظر برسیم.