منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استارت‌آپ بریتانیایی Orbex بودجه‌ی جدید خود را برای اولین راه‌اندازی مداری در سال آینده می‌بندد • TechCrunch

استارت‌آپ بریتانیایی Orbex بودجه‌ی جدید خود را برای اولین راه‌اندازی مداری در سال آینده می‌بندد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استارت‌آپ بریتانیایی Orbex بودجه‌ی جدید خود را برای اولین راه‌اندازی مداری در سال آینده می‌بندد • TechCrunch

بریتانیا به چیزهای زیادی معروف است، اما پرتاب موشک یکی از آنها نیست. استارت‌آپ پروازهای فضایی Orbex یکی از شرکت‌های مستقر در بریتانیا است که امیدوارند با پرتاب عمودی به خاک بریتانیا برای اولین بار این وضعیت را تغییر دهند. Orbex قصد دارد اولین پرتاب مداری موشک خود را در اوایل سال آینده انجام دهد و امروز این شرکت اعلام کرد که بودجه 40.4 میلیون پوندی (46.1 میلیون دلار) را برای تامین انرژی آخرین فشار خود به آنجا بسته است.

Orbex در حال توسعه یک میکروپرتابگر 19 متری (62 فوتی) دو مرحله ای به نام Prime است. این شرکت اولین نمونه اولیه موشک مداری خود را در مقیاس کامل در ماه مه به فضا پرتاب کرد و آن را «نخستین نسل جدید» وسایل پرتابی نامید که قادر به حمل ماهواره‌های بسیار کوچک به فضا هستند. پس از عملیاتی شدن، پرایم ظرفیت محموله 180 کیلوگرمی را در مدار پایین زمین خواهد داشت.

این موشک از هفت موتور نیرو می گیرد، شش موتور در مرحله اول و یک موتور در مرحله دوم، که همگی توسط یک بیوپروپان تجدید پذیر به نام گاز مایع Calor’s Futuria تامین می شود. Orbex می گوید که این امر باعث کاهش انتشار کربن پرتاب تا 96 درصد در مقایسه با موشک های با اندازه مشابه می شود. این شرکت مستقر در اسکاتلند در حال حاضر در میانه یک کمپین آزمایشی قبل از اولین پرتاب خود در سال 2023 است که محموله آزمایشی را از Surrey Satellite Technology Ltd حمل خواهد کرد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که این بودجه جدید سری C به آن امکان می دهد منابع خود را افزایش دهد و از سرمایه گذاری های آینده حمایت کند. این دور توسط سرمایه گذار جدید، بانک سرمایه گذاری ملی اسکاتلند، رهبری شد و شامل مشارکت سرمایه گذاران فعلی BGF، Heartcore Capital، High-Tech Gründerfonds و Octopus Ventures بود. دیگر سرمایه گذاران جدید عبارتند از جاکوبز، صندوق آینده سبز دانمارک، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سوئیسی Verge Ventures و کارآفرینان بریتانیایی فیلیپ و جیمز چمبرز.

سرمایه‌گذار اصلی جدید، بانک سرمایه‌گذاری ملی اسکاتلند، به‌ویژه به‌عنوان آخرین نشانه‌ای که نشان می‌دهد نهادهای بزرگ دولتی بریتانیا به بخش فضایی به‌عنوان منبع اصلی رشد اقتصادی نگاه می‌کنند، قابل توجه است. در اوایل سال جاری، دولت طرحی برای سرمایه گذاری 1.4 میلیارد پوندی (1.5 میلیارد دلار) در ماهواره های نظامی و سایر فناوری های فضایی برای بخش دفاعی طی دهه آینده منتشر کرد. این و سایر اعلامیه های بودجه بخشی از یک استراتژی ملی فضایی گسترده است که هدف آن “تراز کردن” اقتصاد فضایی کشور است.

وزرای برجسته پارلمان های اسکاتلند و بریتانیا از این تمویل استقبال کردند و نصرت غنی، وزیر علوم بریتانیا آن را “رای اعتماد” به “برنامه های بلندپروازانه این کشور برای تبدیل بریتانیا به یکی از مبتکرترین و جذاب ترین اقتصادهای فضایی جهان، حمایت طولانی مدت” خواند. رشد اقتصادی مدت.

Orbex یکی از دو شرکتی بود که توسط دولت بریتانیا در سال 2018 برای انجام پرتاب‌ها در تاسیسات جدیدی به نام Space Hub Sutherland Spaceport در ساحل شمالی اسکاتلند انتخاب شد. این اولین فضاپیمای پرتاب عمودی بریتانیا خواهد بود. Orbex در ماه فوریه برای مجوز پرتاب خود با رگولاتورهای بریتانیا درخواست کرد و اخیراً اعلام کرد که در شمارش معکوس نهایی برای راه اندازی، تعداد کار خود را 50 نفر افزایش می دهد.