منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استارت‌آپ‌های با رشد بالا باید همین الان شروع به کاهش ریسک سفر IPO خود کنند • TechCrunch

استارت‌آپ‌های با رشد بالا باید همین الان شروع به کاهش ریسک سفر IPO خود کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استارت‌آپ‌های با رشد بالا باید همین الان شروع به کاهش ریسک سفر IPO خود کنند • TechCrunch

استارت‌آپ‌های با رشد بالا باید همین الان شروع به کاهش ریسک سفر IPO خود کنند • TechCrunch

شرکت های با رشد بالا اغلب اهداف بزرگی را تعیین کنید و به خوبی بدانید که ایده “موفقیت یک شبه” برای کتاب های داستان است. با این حال، هیچ زمانی بهتر از وسط یک رکود بازار برای شروع برنامه ریزی برای جهش از شرکت خصوصی به دولتی وجود ندارد.

از بین بردن ریسک مسیر IPO نیاز به برنامه ریزی استراتژیک دارد که زمان می برد. بنابراین، شرکت‌هایی که قصد دارند در کمتر از سه سال سهام عمومی شوند، باید از هم‌اکنون – با وجود رکود – برای دستیابی به جهش مورد نیاز برای حرکت در بازار آزاد برنامه‌ریزی کنند.

بیایید بررسی کنیم که چرا این اقتصاد نامطلوب برای برنامه ریزی IPO مناسب است و در مورد آن چه باید کرد.

سرمایه گذاران رشد اخیرا عقب نشینی کردند

در حالی که برخی از شرکت ها عرضه اولیه سهام خود را به تعویق می اندازند، برخی دیگر ممکن است در حال عقب نشینی و آماده شدن برای زمانی هستند که بازار آزاد مجددا مشتاق سرمایه گذاری باشد.

Carta گزارش می دهد که سطح جمع آوری کمک های مالی خصوصی در ایالات متحده از سال 2021 به بعد کاهش یافته است. جای تعجب نیست که شرکت های در مراحل پایانی بار سنگین این ضربه را احساس کرده اند.

کارشناسان بازار در حال حاضر رهبران را تشویق می کنند نه امید خود را به پودر خشک برای سرمایه گذاری خطرپذیر گره بزنند، حتی اگر مقدار زیادی از آن وجود دارد. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، اندازه دورهای تامین مالی در مراحل آخر کاهش یافته است.

استارت‌آپ‌های با رشد بالا باید همین الان شروع به کاهش ریسک سفر IPO خود کنند • TechCrunch

اعتبار تصویر: سپر بنیانگذار

در حالی که تعداد کمی از افت بازار لذت می‌برند، نحوه اجرای آن می‌تواند بینش‌هایی را برای شرکت‌های مرحله آخری که به آن توجه می‌کنند ارائه کند. از یک سو، بسیاری از رهبران پیام یادداشت سکویا را پذیرفته اند. ما می‌توانیم با ایده‌های آن‌ها در مورد اولویت دادن به سود بر رشد موافق باشیم – جرم‌گیری با گذشته متفاوت است و ما باید آن قرص دندانه‌دار را ببلعیم.

از سوی دیگر، کاهش هزینه ها و چشم پوشی از جمع آوری کمک های مالی، همه چیز عذاب و غم نیست. به هر حال، وقتی پولی برای یافتن وجود داشته باشد، بنیانگذار مبتکر آن را پیدا خواهد کرد. ما هر روز آن را می بینیم؛ فقط اکنون مسیر متفاوت به نظر می رسد.

کاهش بازار باعث تعدیل ارزش‌ها می‌شود

تصحیح دوره مفهومی است که اغلب در میان افت بازار مورد بحث قرار می گیرد. آونگ برای مدت معینی در یک جهت می چرخد، سپس سفر خود را به سمت استاندارد متعادل تری آغاز می کند. در این مورد، بازار آزاد با ارزش گذاری های متورم رونق می گیرد – بیشتر استارتاپ ها قبل از سال 2021 بیش از حد ارزش گذاری شده بودند.

علاوه بر این، بسیاری سال 2021 را سالی معجزه آسا اعلام کرده‌اند، به‌ویژه که سرمایه‌گذاری خطرپذیر تقریباً دو برابر شده و به 643 میلیارد دلار رسیده است. ایالات متحده بیش از 580 یونیکورن جدید راه اندازی کرد و بیش از 1030 IPO (بیش از نیمی از آنها SPAC بود) به طور قابل توجهی بیشتر از سال قبل بود. امسال فقط از حدود 170 اطلاعیه عمومی استقبال کرد.