منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتحادیه اروپا قرارداد 61 میلیارد دلاری Broadcom-VMware را بر سر نگرانی های رقابتی بررسی می کند • TechCrunch

اتحادیه اروپا قرارداد 61 میلیارد دلاری Broadcom-VMware را بر سر نگرانی های رقابتی بررسی می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اتحادیه اروپا قرارداد 61 میلیارد دلاری Broadcom-VMware را بر سر نگرانی های رقابتی بررسی می کند • TechCrunch

اتحادیه اروپا قرارداد 61 میلیارد دلاری Broadcom-VMware را بر سر نگرانی های رقابتی بررسی می کند • TechCrunch

هنگامی که Broadcom در ماه مه اعلام کرد که مبلغ قابل توجه 61 میلیارد دلار را برای VMware هزینه کرده است، به نظر می رسید که این معامله توجه رگولاتورها، به ویژه در اروپا و بریتانیا را به خود جلب کند.

و البته، این هفته اتحادیه اروپا اعلام کرد که در حال بررسی رسمی این توافق است. در بیانیه رسمی، معاون اجرایی اتحادیه اروپا در سیاست رقابت، مارگرت وستاگر، ابراز نگرانی کرد که این قرارداد تأثیر نامطلوبی بر رقابت داشته باشد:

«برادکام، تامین‌کننده اصلی قطعات سخت‌افزاری، VMware، ارائه‌دهنده کلیدی نرم‌افزار مجازی‌سازی سرور را خریداری می‌کند. بررسی اولیه ما نشان داد که ضروری است که اجزای سخت افزاری در سرورها با نرم افزار VMware تعامل داشته باشند. ما نگران هستیم که پس از ادغام، Broadcom از همکاری رقبای سخت افزاری خود با نرم افزار مجازی سازی سرور VMware جلوگیری کند. این امر منجر به قیمت‌های بالاتر، کیفیت پایین‌تر و نوآوری کمتر برای مشتریان و مصرف‌کنندگان خواهد شد.”

این یک نگرانی جالب است. Broadcom یک شرکت تولید تراشه است، اما برای به دست آوردن این شرکت نیز پول زیادی خرج کرده است. به نظر می رسد که محدود کردن بازار خدمات VMware به نفع شرکت نخواهد بود و مستقل کردن آن هوشمندانه ترین راه پیش رو خواهد بود (مشابه نحوه عملکرد IBM و Red Hat).

این قطعاً چیزی است که دل هنگام خرید این شرکت به عنوان بخشی از خرید 58 میلیارد دلاری EMC (که 67 میلیارد دلار اعلام شده بود) در سال 2015 به رسمیت شناخته شد. VMware در زمان خرید به عنوان یک شرکت جداگانه به عنوان بخشی از EMC عمل می کرد. و Dell این روش عملی را ادامه داد و به VMware اجازه داد به طیف گسترده ای از مشتریان بفروشد، به جای اینکه آن را به عرضه های سخت افزاری خودش محدود کند، زیرا فهمید که این شرکت به عنوان یک فروشنده مستقل و بی طرف بهترین کار را انجام می دهد.

Broadcom در بیانیه ای گفت که با مقامات چندین دولت برای رسیدگی به نگرانی های آنها کار می کند و قبلاً برخی از تحقیقات را با موفقیت انجام داده است:

ما مشتاقانه منتظر ادامه کار سازنده خود با کمیسیون اروپا به عنوان بخشی از روند بررسی عمیق آنها هستیم. ما با دریافت مجوز قانونی ادغام در برزیل، آفریقای جنوبی و کانادا و مجوز کنترل سرمایه گذاری خارجی در آلمان، فرانسه، اتریش و ایتالیا، در حال پیشرفت با پرونده های نظارتی مختلف خود در سراسر جهان هستیم. ما همچنان انتظار داریم که معامله در سال مالی 2023 برادکام بسته شود.

Dell در نهایت VMware را به عنوان یک شرکت جداگانه در سال 2021 جدا کرد، حرکتی که آن را در برابر تلاش‌های خرید آسیب‌پذیرتر کرد. در واقع، در آن زمان ما در مورد اینکه چه کسی ممکن است شرکت را بخرد، حدس می زدیم. Broadcom در رادار ما نبود، اگرچه یک شرکت تولید کننده تراشه دیگر، اینتل، بود. ما حدس زدیم که یکی از شرکت های ابری ممکن است آن را بخرد یا یک شرکت قدیمی مانند IBM یا Oracle. اما زمانی که این خبر منتشر شد، آن Broadcom بود، آن هم با مبلغی جدی.

اتحادیه اروپا تنها کسی نیست که این توافق را بررسی می کند. همین ماه گذشته، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) اعلام کرد که در حال آغاز تحقیقات درباره این معامله است. به گزارش CRN، FTC ایالات متحده نیز در حال بررسی این خرید است.

معاملات با این اندازه به طور فزاینده ای مورد بررسی دقیق قرار می گیرند، و در سال های اخیر شاهد از بین رفتن برخی معاملات بزرگ به دلیل این نوع تحقیقات بوده ایم. ویزا قرارداد خرید Plaid را در اوایل سال 2021 پس از بررسی دقیق تراکنش توسط وزارت دادگستری لغو کرد و شرکت ها به این نتیجه رسیدند که یک نبرد حقوقی طولانی ارزش تلاش را ندارد.

انویدیا اوایل سال جاری به دلایل مشابه از قرارداد 40 میلیارد دلاری خرید ARM خارج شد. اگر به نظر می رسد که این نگهبانان قصد دارند نگاه دقیق تری داشته باشند، که مبارزه با آن می تواند هزینه بر باشد، گاهی اوقات ساده ترین کار این است که همه چیز را کنار بگذاریم. Broadcom همچنان معتقد است که این معامله در نهایت تایید خواهد شد.

هدف ترکیب Broadcom و VMware این است که شرکت‌ها با پرداختن به پیچیده‌ترین چالش‌های فناوری خود در این عصر چند ابری، نوآوری را تسریع کنند و انتخاب خود را گسترش دهند، و ما مطمئن هستیم که قانون‌گذاران پس از بررسی کامل خود، این را خواهند دید.

خواهیم دید که آیا این بررسی ها فقط یک دست انداز در مسیر پیش از گردهمایی دو شرکت در سال آینده است یا اینکه یکی از تنظیم کننده های اصلی نگرانی های جدی تری دارد.