منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا توییتر، پی پال و والمارت برای راه اندازی اپلیکیشن فوق العاده آمریکا با یکدیگر رقابت خواهند کرد؟ • TechCrunch

آیا توییتر، پی پال و والمارت برای راه اندازی اپلیکیشن فوق العاده آمریکا با یکدیگر رقابت خواهند کرد؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا توییتر، پی پال و والمارت برای راه اندازی اپلیکیشن فوق العاده آمریکا با یکدیگر رقابت خواهند کرد؟ • TechCrunch

آیا توییتر، پی پال و والمارت برای راه اندازی اپلیکیشن فوق العاده آمریکا با یکدیگر رقابت خواهند کرد؟ • TechCrunch

اطلاعات بیشتر از Elon ماسک مواظب خرید توییتر باشید که چه آرزویی دارید، گمانه‌زنی‌ها در مورد اولین «برنامه فوق‌العاده» داخلی آمریکا افزایش یافت.

در ماه اکتبر، ماسک توییت کرد: “خرید توییتر شتاب دهنده ای برای ایجاد X است، برنامه ای برای همه چیز.” به گفته کتی وود، بنیانگذار Ark Invest، ماسک “به برنامه فوق العاده ای مانند WeChat Pay فکر می کند.” توجه داشته باشید که ماسک X.Com را تأسیس کرد و آن را با Confinity ادغام کرد تا PayPal ایجاد کند.

برای زمینه، وی چت چین به عنوان یک سرویس پیام رسانی در سال 2011 شروع به کار کرد و از آن زمان به ترکیبی از متا، اپل پی، ونمو، آمازون، اوبر، رابینهود، موشک وام مسکن، کایاک و Healthcare.gov و همچنین بیش از 3.5 میلیون شریک تبدیل شده است. “برنامه های کوچک” که در داخل برنامه کار می کنند. PayPal و Walmart نسخه‌های خود را از ابربرنامه‌های مالی حداقل از سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر کرده‌اند، اما با سر و صدای بسیار کمتر.

توییتر، پی پال و والمارت ممکن است برای کسب درآمد از زندگی مالی میلیون ها نفر با هم رقابت کنند. این چند سوال را ایجاد می کند: چرا اکنون زمان برنامه های فوق العاده در غرب است؟ چگونه باید پیشرفت به سمت یک برنامه فوق العاده را اندازه گیری کنیم؟ توییتر، پی پال و والمارت چگونه این ایده را دنبال می کنند؟ چه کسی بیشترین شانس را برای برنده شدن دارد یا در واقع جا برای چندین رهبر وجود دارد؟

چرا حالا؟

با وجود محبوبیت در سراسر آسیا، آمریکای لاتین و آفریقا، برنامه های فوق العاده در ایالات متحده و اروپا عملی نشدند. اگر توییتر، پی‌پال و والمارت این را تغییر دهند، باید دلیل آن را بپرسیم.

معیار یک برنامه فوق العاده فین تک این است که چقدر فعالیت مالی می تواند در یک اکوسیستم متمرکز شود.

به گفته ران شولین، محقق اصلی در Cornerstone Advisors، «برنامه‌های فوق‌العاده در آسیا شروع به کار کردند زیرا مصرف‌کنندگان آسیایی تلفن‌های هوشمند ضعیفی داشتند که برای اجرای 40 تا 50 برنامه جداگانه مناسب نبودند. در ایالات متحده و اروپا، تلفن‌های هوشمند قدرت یا چالش‌های حافظه معمولی سخت‌افزار در مناطق کمتر توسعه‌یافته را نداشتند، بنابراین برنامه‌های فوق‌العاده هرگز یک ضرورت نبودند.

علاوه بر این، همانطور که Axios استدلال می‌کند، ترس از حفظ حریم خصوصی داده‌ها، مقررات سخت‌گیرانه بانکی و کنترل اپل و آلفابت بر پرداخت‌ها در سیستم‌عامل‌های تلفن همراه خود مانع از اجرای برنامه‌های فوق‌العاده آینده می‌شوند.

یک برنامه فوق العاده به جز ارائه راحتی و امنیت (هر دو قابل بحث) مشکل واضحی را برای کاربر غربی حل نمی کند. با این حال، می‌توانید استدلال کنید که چنین برنامه‌ای می‌تواند فرصت‌های مالی، بانکی و اعتباری را برای افراد محروم یا بدون بانک فراهم کند، کسانی که ممکن است از خدمات مالی اصلی محروم باشند یا از آن بیمناک باشند.

چرا حالا؟

توییتر فضای تبلیغات دیجیتال را به آلفابت، متا و آمازون از دست داده است. پی پال بیش از حد به پردازش پرداخت وابسته است، که فضای رقابتی و شلوغ فزاینده ای دارد. والمارت که همیشه یک قدم از آمازون در دیجیتال عقب تر است، کاری را دیر انجام می دهد که رقیب سیاتل خود انجام نداده است.

برنامه های فوق العاده یک مرتع تازه و جدید را برای این غول ها نشان می دهند.

فرآیند