منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا تامین مالی بدهی سرمایه گذاری جدید برای استارت آپ های فین تک است؟ – TechCrunch

آیا تامین مالی بدهی سرمایه گذاری جدید برای استارت آپ های فین تک است؟ – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا تامین مالی بدهی سرمایه گذاری جدید برای استارت آپ های فین تک است؟ – TechCrunch

به The Interchange خوش آمدید! اگر این را در صندوق پستی خود دریافت کردید، از ثبت نام و رای اعتماد شما سپاسگزاریم. اگر این مطلب را به عنوان یک پست در سایت ما می خوانید، لطفا ثبت نام کنید اینجا بنابراین شما می توانید آن را به طور مستقیم در آینده دریافت کنید. هر هفته، نگاهی به داغ‌ترین اخبار فین‌تک هفته قبل خواهم داشت. این شامل همه چیز می شود، از دورهای تأمین مالی گرفته تا روندها، تجزیه و تحلیل یک فضای خاص تا نظرات داغ در مورد یک شرکت یا پدیده خاص. اخبار فین‌تک زیادی وجود دارد، و وظیفه من این است که با آن‌ها همراه باشم – و آن‌ها را بفهمم – تا بتوانید در جریان باشید. – مری ان

تامین مالی بیشتر بدهی به این معنی است که کاندو چیز جدیدی است

هفته گذشته در موردش نوشتم راه بنیانگذاریک شرکت مستقر در آستین که تامین مالی بدهی را به استارت آپ های B2B ارائه می دهد.

وقتی شروع کردم به فکر کردن در مورد تسهیلات بدهی و اعتباری به عنوان جایگزین های جذاب برای استارت آپ هایی که به دنبال سرمایه هستند – به ویژه در دوران رکودی مانند آنچه که در حال حاضر در حال تجربه آن هستیم – متوجه شدم که به نظر می رسد تعداد شرکت هایی که سرمایه بدهی یا تسهیلات اعتباری ارائه می دهند در حال افزایش است. افزایش. این می تواند به دلایل مختلفی باشد. برخی از بنیانگذاران ممکن است برای افزایش دلارهای سرمایه گذاری خطرپذیر تلاش کنند، در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند – ترجیح می دهند مالکیت را کمرنگ نکنند.

در 8 آگوست، استارتاپ مدیریت هزینه مستقر در مکزیکو سیتی کلارا اعلام کرد که برای تامین مالی از گلدمن ساکس تا سقف 150 میلیون دلار تایید شده است. او گفت که این تسهیلات به کلارا اجازه می دهد تا به توسعه کارت شرکتی، حساب های پرداختنی و پیشنهادات مالی کوتاه مدت خود برای مشاغل در LatAm ادامه دهد. این شرکت می گوید در حال حاضر با بیش از 5000 کسب و کار در مکزیک، برزیل و کلمبیا کار می کند و جاه طلبی دارد که این تعداد را تا پایان سال دو برابر کند. شایان ذکر است، اعتقاد بر این بود که ارزش کلارا در زمان جمع‌آوری 30 میلیون دلاری آن در می 2021 حدود 130 میلیون دلار بود. تنها هشت ماه بعد، یک سری B تحت رهبری Coatue را به قیمت 70 میلیون دلار جمع‌آوری کرد و به جایگاه تک‌شاخ دست یافت.

اینجا در ایالات متحده، خیابان بازده در 11 اوت اعلام کرد که یک انبار 400 میلیون دلاری را از شرکت Monroe Capital LLC تضمین کرده است. یکی از سخنگویان استارتاپ سرمایه گذاری جایگزین به من گفت که این بودجه بزرگترین در نوع خود تا به امروز برای Yieldstreet است. در ژوئن 2021، من یک سری C 100 میلیون دلاری را در Yieldstreet با وضعیت “تقریبا تک شاخ” پوشش دادم. این شرکت در اعلام آخرین بودجه خود گفت که از زمان آغاز به کار در سال 2015 بیش از 400000 کاربر و بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه در مجموعه محصولات سرمایه گذاری همیشه در حال توسعه دارد. سخنگوی همچنین به من گفت: “این بدهی عادی شرکتی نیست – از یک پایگاه انبار استفاده می کند، به این معنی که هدف آن کمک به ایجاد وجوه و محصولات جدید برای پلت فرم Yieldstreet است – افزایش تعداد سرمایه گذاری های در دسترس برای کاربران، به جای عمومی. عملیات یا هزینه ها.’

نکته ای سریع در مورد تفاوت بین تسهیلات انبار و تامین مالی بدهی – بدهی وام گرفتن سرمایه به دلایل عملیاتی است. تسهیلات انبار در اصل یک خط اعتباری است. (با تشکر از سردبیر TC+ و کارشناس مالی محلی الکس ویلهلم برای درس.)

هیلی جونز، معاون FP&A در Kruze Consulting مشاهده کرد توییت اخیر من در مورد مشاهده مقدار زیادی از تامین مالی بدهی و موارد زیر را از طریق ایمیل به اشتراک گذاشت:

دلایل زیادی وجود دارد که این اتفاق می افتد، اما یکی از دلایل مهم این است که کاهش ارزش سهام باعث می شود بنیانگذاران راه های کمتری برای گسترش باند فرودگاه بیابند، به این امید که بتوانند حداقل تا حد تعادل رشد کنند.

اسکات اورن، مدیر اجرایی Kruze، که شریک یک صندوق بدهی خطرپذیر بود، افکار خود را از طریق ایمیل اضافه کرد:

  • برای بدهی های پرخطر باید از قبل برنامه ریزی کنید. آن را نسبتاً زود پس از تأمین مالی سهام قرار دهید. بنابراین، هیچ انتخاب نامطلوبی برای وام دهندگان وجود ندارد. همه (بنیانگذاران، VCها و وام دهندگان) در اطراف میز در آن زمان خوشحال هستند. اگر سعی کنید چیزی را با کمتر از شش ماه پول نقد در محل خود قرار دهید، نمی توانید بدهی دریافت کنید. اگر آن را پس از یک دور سهام در جای خود قرار دهید، می توانید آن را در آینده دور خارج کنید – به این تعهد / جذب آینده می گویند. این به استارت آپ گزینه های زیادی برای انتخاب می دهد.
  • بسیار مهم است که همه اصطلاحات را درک کنید. اغلب بنیانگذاران متوجه نمی شوند که چیزهایی مانند تامین مالی MAC، بندهای ترک سرمایه گذار و غیره وجود دارد. این شرایط می تواند توسط وام دهنده برای جلوگیری از برداشت پول یا ایجاد پیش فرض پس از برداشت پول توسط وام دهنده استفاده شود. در هر صورت، شرکت دچار مشکل است و نمی تواند به سرمایه متکی باشد. بنابراین شما واقعا باید وام دهنده خود را بشناسید، VC های خود را به وام دهنده خود بشناسید و به شرایط خود توجه کنید. به همین دلیل است که ما برگه مدت زمان نمونه بدهی ریسک را برای توضیح همه شرایط ایجاد کرده ایم.
  • پول خودت را قرض نکن اغلب، وام دهندگان یک معامله را با شرایط بسیاری از جمله حداقل نیازهای نقدی تنظیم می کنند. مثلاً اگر 2 میلیون دلار را همیشه در بانک نگه دارید، 4 میلیون دلار به شما وام می دهند. در این صورت، شما واقعاً فقط 2 میلیون دلار سرمایه جدید دریافت می کنید. علاوه بر این، تهدید رها شدن سرمایه گذار یا یک بند MAC می تواند شما را از استفاده از پول باز دارد.
  • در حالی که علاقه راه اندازی به بدهی های مخاطره آمیز در حال افزایش است، وام دهندگان محافظه کارتر می شوند. به طور کلی، استارت آپ ها بیشتر از ما در مورد بدهی های مخاطره آمیز سوال می کنند. در همان زمان، وقتی با وام دهندگان صحبت می‌کنم، آن‌ها مبالغ دلاری تعهدات جدید را کاهش می‌دهند، دوره‌های صرفاً بهره را کاهش می‌دهند، ضمانت‌نامه‌های بیشتری درخواست می‌کنند، و در مورد استارت‌آپ‌هایی که به آنها سرمایه وام می‌دهند، بسیار حساس‌تر هستند.

من به سهم خودم می دانم حداقل دو شرکت فین‌تک دیگر قصد دارند در هفته‌های آینده افزایش بدهی و/یا تسهیلات اعتباری را اعلام کنند. بنابراین این قطعاً مانند یک روند به نظر می رسد.

برای سایر پوشش های TC در مورد این موضوع، به اینجا و اینجا بروید.

تمرکز بر آفریقا

در 10 اوت، مرد TC روی زمین در نیجریه، Tage Kene-Okaforدر مورد فین تک نوشت تیم Apt جمع آوری بیش از 50 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری توسط مستقر در ایالات متحده سرمایه گذاران QED. همانطور که Tage نوشت: “در اقدامی که به ندرت توسط VC های غربی انجام می شود، QED از استخدام Gbenga Ajayi و Chidinma “Chid” Iwueke برای هدایت سرمایه گذاری های خود در آفریقا در ژانویه امسال خبر داد. نایجل موریس، بنیانگذار و شریک مدیریت شرکت، به TechCrunch گفت که آفریقا آخرین قطعه از پازل برای تبدیل QED به یک شرکت جهانی VC متمرکز بر فین‌تک است.

فکر کردم این آنقدر جالب بود که از Tage پرسیدم که آیا او می تواند در مورد اهمیت این خبر توضیح دهد. در زیر افکار او آمده است:

سرمایه‌گذاری‌شده‌ترین و معروف‌ترین شرکت‌های فین‌تک در آفریقا عناصر غربی در تجارت خود دارند: درگاه‌های پرداخت، بازی‌های بانکداری فرامرزی و دیجیتال. TeamApt، با تجارت بانکداری آژانس، یکی از معدود شرکت های فین تک خارج از این دسته است.

در اینجا شرح مختصری از کسب و کار است. نیجریه به طور متوسط ​​4.8 شعبه بانک و 19 دستگاه خودپرداز به ازای هر 100000 بزرگسال دارد، در مقایسه با میانگین جهانی 13 شعبه بانک و 40 دستگاه خودپرداز. گزارش ها همچنین می گوید که کمتر از یک سوم بزرگسالان نیجریه به شعبه بانک یا خودپرداز در فاصله یک کیلومتری محل زندگی خود دسترسی دارند. این چالش در دسترسی به خدمات مالی، به ویژه برای افراد بدون بانک و فاقد بانک، منجر به بانکداری آژانس شده است، یک مدل بانکداری بدون شعبه که خدمات مالی را تا آخرین مایل از طریق شبکه ای از نمایندگان و دستگاه های POS گسترش می دهد.

این یک راه حل محلی است که سرمایه گذاران خارجی ممکن است با آن آشنا نباشند. Square از نظر مشارکت بازرگانان و زاویه نقطه فروش، نزدیک‌ترین بازی در ایالات متحده است. اما کاملاً تصویر کامل را ثبت نمی کند. بنابراین، دیدن سرمایه‌گذاری‌هایی که عمدتاً از سوی سرمایه‌گذاران داخلی یا آفریقایی متمرکز می‌شوند، عجیب نیست (OPay با حمایت چین یک استثنا است).

بنابراین اولین حمله سرمایه گذاران QED به آفریقا، بلافاصله به TeamApt، به عنوان یک پیروزی بزرگ برای فضای بانکداری آژانس و صحنه فناوری محلی به عنوان یک کل است. چرا؟ زیرا اگر QED گامی جسورانه برای استخدام متخصصان محلی که بازار را درک می کنند، برنمی داشت، این معامله محقق نمی شد.

سرمایه‌گذاری خطرپذیر غربی متعهد به سرمایه‌گذاری و ایجاد دفاتر محلی در بازارهای نوظهور مانند آمریکای لاتین و آسیای جنوب شرقی است، اما همچنان در انجام همین کار برای آفریقا مردد است. برای آنها، چیزی که در حال حاضر راحت است، آزمایش بازار با پرتاب چند میلیون دلار به دست تعداد انگشت شماری از استارتاپ ها و دیدن عملکرد آنهاست. این یک استراتژی درست است. با این حال، با رکود فعلی بازار، اکثر این شرکت‌ها تمایل کمتری به ادامه فعالیت خواهند داشت زیرا بر بازارهای اصلی خود تمرکز می‌کنند. بنابراین مجدداً از QED به دلیل صعودی بودن بدون توجه به آن استقبال می کنیم.

و اگر قبلا این کار را نکرده اید، کارهای تاج را دنبال کنید! او شگفت انگیز است. برای اطلاعات بیشتر در مورد صحنه سرمایه گذاری در آفریقا، به اینجا بروید.

اخبار هفتگی

از TC لورن فوریستال:”آمازونفناوری پرداخت اسکنر کف دست «One» در بیش از 65 فروشگاه Whole Foods در کالیفرنیا عرضه خواهد شد. این بزرگترین عرضه تا به امروز است، با فروشگاه‌هایی در مالیبو، خیابان مونتانا، سانتا مونیکا، لس آنجلس، اورنج کانتی، ساکرامنتو، منطقه خلیج سانفرانسیسکو و سانتا کروز فناوری‌هایی را دریافت می‌کنند که هدف آن مدرن‌سازی خرید خرده‌فروشی است. اطلاعات بیشتر در اینجا.

از مشارکت‌کننده TC وادیم سینگین:اوکراینی ها اغلب شرکت‌های پیشرو در بازار پیشگام هستند و محصولاتی را ایجاد می‌کنند که تأثیر مثبتی بر جامعه، به‌ویژه در بخش فین‌تک دارند. علیرغم موانع جنگ، جامعه فین‌تک اوکراین در تلاش است تا زیرساخت‌ها و مقررات بهتری را برای کشور ایجاد کند، که می‌تواند شرکت‌های ارزشمند و سرمایه‌گذاران نهادی را از زمینه‌های مختلف جذب کند. .

راه اندازی فناوری املاک و مستغلات به خانهکه در ماه مه 2021 در دور سرمایه گذاری سری B به رهبری Norwest Venture Partners با ارزش گذاری “در حد شمالی 800 میلیون دلار” 136 میلیون دلار جمع آوری کرد و 235 میلیون دلار بدهی را تضمین کرد، 20٪ از نیروی کار خود را کاهش داد. Real Trends گزارش می دهد: “بر اساس نامه ای از تیم هیل، مدیر عامل شرکت، تیم هیل به کارمندان، شرکت خرید قبل از فروش، هوموارد، تقریبا 20 درصد از نیروی کار خود را کاهش داده است… علیرغم ثبت آنچه که هیل “قوی ترین ماه” شرکت را در ماه می و دوم ثابت می نامد. -نتایج سه ماهه، “هیل گفت که تغییر بازار ناگهانی‌تر از حد انتظار بود و شرکت را مجبور به اخراج کرد.” در زمان افزایش در می 2021، شرکت 203 کارمند داشت، بنابراین بر اساس آن هوموارد احتمالاً حدوداً اخراج شده است. 40 نفر.

تامین مالی و M&A

در TechCrunch دیده می شود

Trueworkکه به وام دهندگان کمک می کند تا درآمد و اشتغال وام گیرندگان را تأیید کنند، 50 میلیون دلار جمع آوری می کند

خیلی دورترشرکت فناوری ثروت، 15 میلیون دلار در سری A سرمایه گذاری می کند، زیرا ارزش گذاری به 50 میلیون دلار می رسد

ققنوس 30 میلیون دلار جمع آوری می کند زیرا کانون توجه فین تک کشورهای خود را انتخاب می کند. این استارت آپ در اوایل سال جاری اعلام کرد که در حال تبدیل شدن به یک تسهیل کننده پرداخت است و علاوه بر این به سایر شرکت ها اجازه می دهد تا پرداخت ها را تسهیل کنند. این حرکت آن را در رقابت مستقیم با Stripe قرار می دهد.

و جای دیگر

DD360 91 میلیون دلار برای تقویت عرضه فناوری و فین تک خود در مکزیک دریافت می کند

زندگی مدرن 15 میلیون دلار برای حمایت از مشاوران بیمه اختصاص می دهد

Financial Venture Studio (FVS) بسته 40 میلیون دلاری Fund II – یک سخنگوی از طریق ایمیل به من گفت که “صندوق همچنان عملکرد بهتری دارد… صندوق من 4 برابر رشد کرده است.” در فوریه، TechCrunch گزارش داد که FVS کامرون پیک، بنیانگذار سابق و مشاور کسب و کار نوپا را انتخاب کرده است. ، برای جدیدترین شریک زندگی اش.

تمرکز بر کوپن های غذایی علوفه 22 میلیون دلار جمع آوری می کند – TechCrunch برای اولین بار Forage را پوشش داد که در ماه مارس از مخفی کاری خارج شد.

خوب، برای این هفته تمام شد. من در مورد شما نمی دانم، اما احساس می کنم تابستان امسال به سرعت گذشت. من برای پایان آن آماده نیستم… تا دفعه بعد، xoxoxo مری آن