منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا بازار سرمایه خطرپذیر چین می تواند به از سرگیری رشد آن کمک کند؟ • TechCrunch

آیا بازار سرمایه خطرپذیر چین می تواند به از سرگیری رشد آن کمک کند؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا بازار سرمایه خطرپذیر چین می تواند به از سرگیری رشد آن کمک کند؟ • TechCrunch

آیا بازار سرمایه خطرپذیر چین می تواند به از سرگیری رشد آن کمک کند؟ • TechCrunch

همانطور که چین به نظر می رسد برای از سرگیری رشد، صنعت فناوری آن چه نقشی ایفا خواهد کرد؟ و آیا سرمایه کافی برای حمایت از نسل جدیدی از استارت آپ های فناوری که بتواند چین را رقابتی نگه دارد، جریان دارد؟

بر کسی پوشیده نیست که اقتصاد چین در سه ماهه اخیر به لطف آشفتگی اقتصاد کلان جهانی، مسائل ژئوپلیتیکی و سیاست‌های در حال محو شدن این کشور در برابر کووید صفر کاهش یافته است. سیاست هایی که دولت چین اکنون در حال عقب نشینی از آن است، منجر به بن بست مکرر در شهرهای پرجمعیت این کشور شد، در حالی که سایر دستورالعمل های سیاستی تجارت و ترانزیت را مختل کرد.

سیاست‌های صفر کووید برای مدتی برای محدود کردن شیوع بیماری همه‌گیر در کشور کار کرد، اما هزینه این سیاست – از نظر انسانی و اقتصادی – امروز سنگین به نظر می‌رسد زیرا کشور شروع به تحمل موجی از عفونت‌ها کرده است که ممکن است در عوض به تعویق بیفتد. از اجتناب شود.


این صرافی به بررسی استارتاپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


عوامل دیگری نیز در کاهش رشد اقتصادی چین موثر بوده است. بازار املاک و مستغلات با اهرم بسیار بالا به لطف تغییر مقررات و سابقه توسعه ناشی از بدهی که در نهایت هزینه داشت، ضربه خورده است. و دولت چین از اواخر سال 2020 با شکست عرضه اولیه حماسی فینتک Ant که در آن زمان برنامه ریزی شده بود، صنعت فناوری داخلی خود را سرکوب کرد.

پس از اینکه مورچه در جعبه پنالتی قرار گرفت، مجموعه ای از مقررات دیگر از قلم حزب کمونیست چین بارید که بازی، تجارت الکترونیک و فناوری الکترونیک، از جمله سایر زیربخش های فناوری را تحت تأثیر قرار داد. جای تعجب نیست که فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر در کشور کاهش یافته است.