منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آمازون iRobot را به قیمت 1.7 میلیارد دلار خریداری کرد – TechCrunch

آمازون iRobot را به قیمت 1.7 میلیارد دلار خریداری کرد – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آمازون iRobot را به قیمت 1.7 میلیارد دلار خریداری کرد - TechCrunch

امروز صبح، آمازون اعلام کرد که قصد دارد iRobot را در یک معامله تمام نقدی به ارزش 1.7 میلیارد دلار خریداری کند. این شرکت رباتیک خانگی که بیشتر به خاطر پیشگامی در خلاء روباتیک شناخته می شود، در سال 1990 توسط اعضای آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT، کالین انگل، رادنی بروکس و هلن گرینر تأسیس شد. 12 سال پس از تأسیس، این شرکت Roomba را معرفی کرد، نام تجاری که از آن زمان به بعد مترادف با نام تجاری شد و تا سال 2020 بیش از 30 میلیون واحد فروخت.

بروکس و گرینر چندین شرکت دیگر را تأسیس کردند و رهبری کردند، در حالی که آنگل به عنوان مدیر عامل در هیئت مدیره باقی ماند، موقعیتی که پس از خرید باقی خواهد ماند.

کالین انگل، مدیر عامل شرکت، در بیانیه‌ای گفت: «از زمانی که iRobot را راه‌اندازی کردیم، تیم ما مأموریتی برای ایجاد محصولات نوآورانه و کاربردی که زندگی مشتریان را آسان‌تر می‌کند، به اختراعاتی مانند Roomba و iRobot OS منجر شده است. آمازون اشتیاق ما را برای ایجاد نوآوری‌های متفکرانه به اشتراک می‌گذارد که افراد را قادر می‌سازد کارهای بیشتری در خانه انجام دهند، و من نمی‌توانم مکان بهتری را برای تیم ما برای ادامه مأموریت خود تصور کنم. من بسیار هیجان‌زده هستم که بخشی از آمازون هستم و ببینم در سال‌های آینده چه چیزی می‌توانیم برای مشتریان بسازیم.»

آمازون همچنین در دهه از زمانی که Kiva Systems را تصاحب کرد، به شدت با فضای رباتیک مقابله کرده است، اگرچه بخش رباتیک آمازون تنها بر روی بازی انبار/تامین خود متمرکز شده است. اخیراً، این شرکت با راه اندازی Astro، یک “ربات” شاد که تمرکز منحصر به فرد Roomba را ندارد، قدم های کودک را وارد خانه کرد.

دیو لیمپ، معاون ارشد آمازون دیوایس، در این انتشار گفت: «ما می دانیم که صرفه جویی در زمان مهم است و کارهای خانه زمان ارزشمندی را می طلبد که بهتر است برای انجام کاری که مشتریان دوست دارند صرف شود. تیم iRobot سال‌هاست که توانایی خود را در ابداع روش‌های تمیز کردن مردم با محصولاتی که فوق‌العاده کاربردی و مبتکرانه هستند، از تمیز کردن در زمان و مکانی که مشتریان می‌خواهند و در عین حال اجتناب از موانع رایج در اطراف خانه، تا تخلیه خودکار سطل بازیافت، ثابت کرده است. مشتریان محصولات iRobot را دوست دارند – و من از همکاری با تیم iRobot برای ابداع روش هایی که زندگی مشتریان را آسان تر و لذت بخش تر می کند، هیجان زده هستم.

آمازون و iRobot در چند سال گذشته، از طریق استقبال اتاقبا از عملکرد الکسا و استفاده از سرورهای AWS، همکاری نزدیکی داشته اند. Angle همچنین اغلب در مورد Roomba – و به طور کلی ربات های خانگی – به عنوان نوعی بافت همبند برای خانه هوشمند صحبت می کند. او در مصاحبه با TechCrunch خاطرنشان کرد: خانه آینده یک ربات است. و جاروبرقی ها و سایر دستگاه ها دست ها، چشم ها و زائده های ربات خانگی هستند. به هر حال، این خانه هوشمند آینده توسط تلفن همراه شما کنترل نمی شود. اگر 200 دستگاه دارید، با بیرون کشیدن تلفن همراهتان آنها را روشن نمی کنید. ما به خانه‌ای نیاز داریم که خودش برنامه‌ریزی کند و شما فقط در خانه خود زندگی کنید و خانه بر اساس درک آنچه در جریان است، کار درست را انجام می‌دهد.

با این حال، این شرکت برای به دست آوردن مجدد موفقیت Roomba تلاش کرده است – اما نه به دلیل عدم تلاش. این شرکت چندین سرویس مختلف ربات خانگی را آزمایش کرده است، از تمیز کردن ناودان ها و استخرها گرفته تا تمیز کردن کف و چمن زنی. آخرین مورد به شکل Terra وارد شد که در طول همه گیری به طور نامحدود تعطیل شد. این خبر در آوریل 2020 همراه با اطلاعاتی مبنی بر اخراج 70 کارمند این شرکت منتشر شد که حدود 5 درصد از نیروی کار جهانی آن را تشکیل می دهد.

در ماه گذشته در توییتر اسپیس، انگل در رابطه با راه اندازی نهایی Terra به من گفت: «آنچه در آخرین تماس گفتیم این است که روی روبات هایی کار می کنیم که کف را تمیز نمی کنند. آن را همانطور که می خواهید تفسیر کنید. بدون شک داشتن منابع گسترده آمازون در پشت آن، توانایی آن را برای راه اندازی سیستم هایی غیر از Roomba تسریع می کند.

در حال توسعه…