منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آمازون و اتحادیه اروپا دو پرونده ضد انحصار را حل و فصل می کنند، از جمله یک مورد تمرکز بر سوء استفاده از داده های تجاری • TechCrunch

آمازون و اتحادیه اروپا دو پرونده ضد انحصار را حل و فصل می کنند، از جمله یک مورد تمرکز بر سوء استفاده از داده های تجاری • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آمازون و اتحادیه اروپا دو پرونده ضد انحصار را حل و فصل می کنند، از جمله یک مورد تمرکز بر سوء استفاده از داده های تجاری • TechCrunch

آمازون و اتحادیه اروپا دو پرونده ضد انحصار را حل و فصل می کنند، از جمله یک مورد تمرکز بر سوء استفاده از داده های تجاری • TechCrunch

کمیسیون اروپا (EC) اعلام کرده است که با آمازون در مورد یک جفت تحقیق ضد انحصار به توافق رسیده است که تعهدات آمازون تحت قانون ضد انحصار اتحادیه اروپا (EU) را تقویت می کند.

تحقیقات اولیه در سال 2018 آغاز شد، زمانی که تنظیم‌کننده‌ها تحقیقاتی را درباره نحوه استفاده آمازون از داده‌های غیرعمومی از فروشندگان شخص ثالث در پلتفرم خود برای سود بردن از کسب‌وکار رقیب خود به عنوان خرده‌فروش آغاز کردند. هسته اصلی نگرانی ها بر این موضوع متمرکز بود که چگونه آمازون توانست از طریق اطلاعات کلان داده به عنوان مالک بازار، از جمله بهینه سازی قیمت های خود یا تصمیم گیری در مورد محصولات جدید و زمان عرضه، به مزیت ناعادلانه ای دست یابد.

این تحقیقات در سال بعد به تحقیقات رسمی تبدیل شد، قبل از اینکه EC بیانیه مستقیم اعتراض آمازون را در سال 2020 صادر کرد. مارگرت وستاگر، رئیس کمیسیون رقابت اروپا در آن زمان گفت که آمازون احتمالا از موقعیت خود در بازار در بزرگترین بازارهای اروپایی خود در فرانسه و فرانسه سوء استفاده می کند. آلمان و رقابت “به طور غیرقانونی تحریف” از طریق استفاده از داده های معامله گران.

در همان زمان، EC دومین تحقیقی را در مورد اینکه چگونه آمازون از نظر قوانینی که بر بازرگانان تحمیل می‌کند برای نمایش در برنامه وفاداری پرمخاطب «جعبه خرید» و پرایم به کسب‌وکار خود سود می‌رساند، اعلام کرد. کمیسیون اضافه کرد که به نظر می رسد آمازون از محصولات خود و همچنین فروشندگانی که از خدمات تدارکات و تحویل آمازون استفاده می کنند، حمایت می کند.

تعهدات

در ماه‌های بعد، آمازون پیشنهادهایی را برای جلب رضایت قانون‌گذاران در تلاش برای پایان دادن به تحقیقات زودهنگام ارائه کرد، از جمله تعهداتی برای: توقف استفاده از داده‌های غیر عمومی توسط فروشندگان بازار؛ با همه فروشندگان به طور مساوی رفتار می کند، صرف نظر از اینکه آنها برای خدمات انجام آمازون هزینه ای پرداخت می کنند یا خیر. به فروشندگان ممتاز اجازه دهید تا هر حاملی را برای محموله های خود انتخاب کنند. با این حال، سازمان‌های غیردولتی، اتحادیه‌های کارگری و گروه‌های حقوق دیجیتال از این بلوک خواسته‌اند تا آنچه را که به‌عنوان یک پیشنهاد «ضعیف» از سوی غول تجارت الکترونیکی می‌دانستند، رد کنند، با این استدلال که کمیسیون باید تحقیقات را به نتیجه طبیعی خود ادامه دهد، که در نهایت ممکن است شامل شود. جریمه سنگین

به سرعت به امروز، و کمیسیون گفت که آمازون اصلاحاتی را در پیشنهاد اصلی خود اعمال کرده است، که شامل بهبود طرح دومین “جعبه خرید” رقابتی است که آمازون قبلا پیشنهاد کرده بود، و چندین تغییر دیگر که به گفته او شفافیت و حفاظت از داده ها را به همراه خواهد داشت. برای بازرگانان شخص ثالث در پلت فرم افزایش یافته است.

مارگرته وستاگر، معاون اجرایی سیاست رقابت کمیسیون اروپا در بیانیه ای گفت: تصمیم امروز قوانین جدیدی را برای نحوه اداره آمازون کسب و کار خود در اروپا تعیین می کند. آمازون دیگر نمی تواند از نقش دوگانه خود سوء استفاده کند و باید چندین روش تجاری را تغییر دهد. خرده فروشان و اپراتورهای مستقل رقیب و همچنین مصرف کنندگان از این تغییرات سود خواهند برد و فرصت ها و انتخاب های جدیدی را به وجود خواهند آورد.

طبق اعلام اتحادیه اروپا، این تعهدات از نظر قانونی الزام آور خواهند بود و فعالیت‌های آمازون را در سراسر منطقه اقتصادی اروپا (EEA) پوشش می‌دهند، اگرچه ایتالیا به دلیل پرونده جداگانه‌ای که ایتالیا علیه آمازون در گذشته مطرح کرده است، از “جعبه خرید” و تعهدات Prime مستثنی شده است. 2021

تعهدات Prime و Buy Box به مدت هفت سال قابل اجرا خواهند ماند، در حالی که همه تعهدات دیگر ظاهراً پس از پنج سال منقضی خواهند شد. اگر مشخص شود آمازون در این مدت بخشی از این تعهدات را نقض کرده است، ممکن است با جریمه 10 درصدی از درآمد جهانی خود مواجه شود.

اعلامیه امروز تنها یک روز پس از آن منتشر شد که اتحادیه اروپا یک نتیجه اولیه را صادر کرد مبنی بر اینکه شرکت مادر فیس بوک متا از موقعیت غالب خود در بازار در فضای طبقه بندی شده سوء استفاده کرده است، که نقض ماده 102 معاهده عملکرد اتحادیه اروپا (TFEU)، همان معاهده است. ، که ادعا می شود آمازون آن را نقض کرده است.

اگرچه آمازون باید روش کار خود را در اروپا تغییر دهد، اما این شرکت گفت که با تعدادی از ادعاهای اتحادیه اروپا مخالف است.

یکی از سخنگویان آمازون در بیانیه ای به TechCrunch گفت: «ما خوشحالیم که به نگرانی های کمیسیون اروپا رسیدگی کرده ایم و این مسائل را حل کرده ایم. “در حالی که ما همچنان با برخی از نتایج اولیه به دست آمده توسط کمیسیون اروپا مخالف هستیم، ما به طور سازنده برای اطمینان از اینکه می توانیم به مشتریان در سراسر اروپا خدمت رسانی کنیم و از 225000 شرکت کوچک و متوسط ​​اروپایی که از طریق فروشگاه های ما به فروش می رسند، حمایت کنیم.”