منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آلمان شرایط PayPal را برای بازرگانان بررسی می‌کند • TechCrunch

آلمان شرایط PayPal را برای بازرگانان بررسی می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آلمان شرایط PayPal را برای بازرگانان بررسی می‌کند • TechCrunch

غول فناوری کهنه کار پی پال در آلمان با تحقیقات ضد انحصاری روبرو است – جایی که دفتر کارتل فدرال (FCO) اعلام کرده است که در حال بررسی قوانین اضافه هزینه خود است.

رگولاتور نگران است که محدودیت‌هایی که PayPal برای بازرگانان اعمال می‌کند می‌تواند به رقبا آسیب برساند و با محدود کردن رقابت قیمت، هزینه‌ها را برای مصرف‌کنندگان افزایش دهد.

بندهای شرایط و ضوابط PayPal، که FCO گفته است در حال بررسی آن است، شامل ممنوعیت ارائه کالاها و خدمات خود توسط بازرگانان در صورت انتخاب روش پرداخت ارزان‌تر از PayPal از سوی مشتریان است. و فروشندگان اجازه ندارند هیچ گونه ترجیحی برای روش های پرداخت غیر از PayPal بیان کنند یا فناوری پرداخت جایگزین را برای مشتریان راحت تر کنند.

«کارمزدهایی که فروشندگان برای استفاده از خدمات پرداخت باید بپردازند بسته به روش پرداخت بسیار متفاوت است. FCO در بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که خرده فروشان معمولاً این هزینه ها را به قیمت محصول منتقل می کنند، به طوری که مصرف کنندگان در نهایت هزینه خدمات پرداخت را متحمل می شوند، حتی اگر آنها – برای مثال، برخلاف هزینه های تحویل – معمولاً به طور جداگانه برای مصرف کنندگان صورتحساب دریافت نمی کنند. [the original is in German; this is a machine translation of that text].

طبق تحقیقات بازار، پی پال نه تنها ارائه دهنده پیشرو پرداخت آنلاین در آلمان است، بلکه یکی از گران ترین خدمات پرداخت آنلاین است. طبق لیست قیمت پی پال، کارمزد استاندارد پی پال در آلمان در حال حاضر 2.49 تا 2.99 درصد مبلغ پرداختی به اضافه 34 تا 39 سنت برای هر پرداخت است.

آندریاس موند، رئیس FCO، در بیانیه‌ای اظهار داشت: «این بندها می‌توانند رقابت را محدود کرده و نقض ممنوعیت سوء استفاده را به همراه داشته باشند. اکنون خواهیم دید که PayPal چه قدرتی در بازار دارد و تا چه حد خرده فروشان آنلاین به ارائه PayPal به عنوان یک روش پرداخت وابسته هستند. اگر بازرگانان از در نظر گرفتن هزینه‌های مختلف روش‌های پرداخت با نشانه‌گذاری‌ها یا تخفیف‌های متناظر منع شوند، روش‌های پرداخت دیگر و جدید ممکن است در رقابت قیمت و کیفیت بدتر عمل کنند یا حتی نتوانند وارد بازار شوند. به این ترتیب، خدمات پرداخت با قدرت بازار می توانند آزادی عمل بیشتری برای قیمت گذاری خود به دست آورند. قربانیان به ویژه مصرف کنندگان خواهند بود که در نهایت این هزینه های بالاتر را به طور غیر مستقیم از طریق قیمت محصول پرداخت می کنند.

برای پاسخ با پی پال تماس گرفتیم.

اگرچه فعالیت های ضد انحصار آلمان در سال های اخیر پس از به روز رسانی قوانین رقابتی خود در اوایل سال 2021 – مسلح کردن FCO به قدرت های بیشتر برای مقابله فعالانه با قدرت بازار غول های دیجیتال – توجه گسترده تری را به خود جلب کرده است – روند دادرسی علیه PayPal یکی از آن سوء استفاده های ویژه است. موارد کنترل

سخنگوی FCO در این مورد تأیید کرد که قوانین رقابت “کلاسیک” را اعمال می کند – به این معنی که رگولاتور ابتدا باید تعیین کند که آیا موقعیت غالب برای پرداخت ها وجود دارد یا نه قبل از اینکه بتواند ارزیابی کند که آیا نقض وجود داشته است یا خیر. بنابراین ممکن است انجام این روش کمی طول بکشد.

در یک اقدام ضد انحصار جداگانه در اروپا در سال گذشته – همچنین مربوط به پرداخت های دیجیتال – اداره مصرف کننده و بازار هلند، سازنده iOS اپل را مجبور کرد تا به برنامه های دوستیابی فعال در بازار اجازه دهد از فناوری پرداخت غیر مبتنی بر اپل برای پردازش فروش درون برنامه ای استفاده کنند. . اپل در ابتدا سعی کرد این سفارش را به چالش بکشد، اما پس از یک سری پرداخت جریمه و چندین ماه رفت و برگشت، پیشنهادی را ارائه کرد که تابستان گذشته توسط یک ناظر پذیرفته شد.

اتحادیه اروپا نیز در سال های اخیر به فناوری پرداخت آنلاین چشم دوخته است و سال گذشته اقداماتی را علیه محدودیت های اپل در Apple Pay انجام داده است.

چنین مداخلاتی نوید تغییرات بزرگتر و بالقوه تأثیرگذارتر برای غول های فناوری در اتحادیه اروپا در سال جاری است، زیرا اصلاحات رقابتی بزرگی به نام قانون بازارهای دیجیتال در این اتحادیه اعمال می شود. این رژیم «پیشگیرانه» پروتکل کلاسیک ضد انحصار را – که در آن قدرت بازار باید ارزیابی شود و تحقیقات مقدم بر اصلاح است – را با اعمال پیشاپیش مجموعه‌ای از قوانین ثابت برای پلتفرم‌هایی که به‌عنوان «دروازه‌بانان» به‌عنوان رقابتی مهم تعیین شده‌اند، لغو می‌کند. پاسخگوتر شدن و فعالانه تر شدن زمین بازی بین غول ها و رقبای کوچکتر که برای دستیابی به مصرف کنندگان به آنها متکی هستند.