منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Vendease، یک پلت فرم تامین غذا برای رستوران های آفریقایی، 30 میلیون دلار به رهبری Partech Africa و TLcom جمع آوری می کند • TechCrunch

Vendease، یک پلت فرم تامین غذا برای رستوران های آفریقایی، 30 میلیون دلار به رهبری Partech Africa و TLcom جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Vendease، یک پلت فرم تامین غذا برای رستوران های آفریقایی، 30 میلیون دلار به رهبری Partech Africa و TLcom جمع آوری می کند • TechCrunch

زمانی که Vendease در ژانویه 2020 راه اندازی شد، می خواست چالش ها و ناکارآمدی ها را در بخش مواد غذایی بسیار پراکنده نیجریه با استفاده از مدل بازاری که تامین کنندگان و مزارع را با رستوران ها و مشاغل غذایی مرتبط می کند، با تحویل آسان در عرض 24 ساعت حل کند.

اما طی چند ماه آینده، Vendease نقش خود را به عنوان یک واسطه تغییر داد – پس از اینکه متوجه شد که برخی از این مشاغل از زمان تحویل، کیفیت مواد غذایی و تنظیم ناکافی برای انجام عملیات شکایت دارند – به جایی که بر پایه روابط خود است. با تامین کنندگان مواد غذایی، محصولات را با تخفیف عمده خریداری می کند، آنها را ذخیره می کند و از طریق شرکای تدارکات شخص ثالث تحویل می دهد.

پلتفرم تامین غذای مورد حمایت YC در Pivot دو برابر شده است – وسیله ای برای دور اولیه 3.2 میلیون دلاری شرکت در اکتبر گذشته – تا 30 میلیون دلار سرمایه سری A (تقسیم بین 20 میلیون دلار سهام و بدهی 10 میلیون دلاری) جمع آوری کند.

مدیر عامل شرکت Tunde Kara به TechCrunch گفت که Vendease قصد دارد از این سرمایه گذاری برای تعمیق عملیات، تثبیت حضور خود در هشت شهر در نیجریه و غنا (شرکت اخیراً به شهر دوم گسترش یافته است)، ورود به بازارهای جدید و ایجاد محصولات جدید برای افزایش کارایی مشتری استفاده کند.

کارا در این تماس در مورد پیگیری شرکتش گفت: “ما در حال ساخت فناوری هستیم تا مواد غذایی را به طور موثر از نقطه تولید به نقطه مصرف منتقل کنیم.” همه چیزهایی که ما در Vendease می سازیم: تامین مالی، تدارکات، انبارداری، مدیریت موجودی، به گونه ای طراحی شده است که اطمینان حاصل شود که مواد غذایی به طور موثر از آن نقطه تولید به نقطه مصرف جریان می یابد.

Vendease رستوران‌ها و کسب‌وکارهای غذایی آفریقایی را قادر می‌سازد تا مواد لازم را خریداری کنند، به خدمات مالی دسترسی داشته باشند و عملیات تجاری خود را تقویت کنند. دلیلی وجود دارد که چرا Vendease عمیقاً در بهبود کارایی در این زنجیره تأمین است. به گفته این شرکت، اکثر مشتریان از جمله رستوران ها و مشاغل مواد غذایی، بیمارستان ها، هتل ها و مدارس به دلیل چندین عامل در معرض ضرر سالانه 100 میلیارد دلاری هستند. این موارد از تدارکات غیرقابل اعتماد و ضایعات تا داده های محدود برای اتخاذ تصمیمات تدارکاتی آگاهانه تا سرمایه اندک یا بدون سرمایه برای تأمین مالی را شامل می شود. پلت فرم آن، که به عنوان مجموعه ای از پشته ها توصیف می شود، برای کاهش ضرر و کمک به رشد کسب و کار مواد غذایی طراحی شده است.

این پلتفرم ادعا می کند که تقریباً 400000 تن غذا برای بیش از 2000 مشتری خود جابجا کرده است و به آنها کمک کرده است در 12 ماه گذشته حدود 2 میلیون دلار در هزینه حمل و نقل و بیش از 10000 ساعت کار صرفه جویی کنند. کارا که شرکت را با Olumide Fayankin، Gatumi Aliyu و Wale Oyepeju تأسیس کرد، همچنین اشاره کرد که Vendease تقریباً 500,000 دلار در هدر رفتن مشتریان خود به دلیل بارگیری مجدد صرفه جویی کرده است. مدیر عامل این پیشرفت را به استفاده کامل از داده های تجاری و دادن منابع مورد نیاز آنها – به ویژه در مورد مدیریت موجودی – در هر مرحله از سفرشان، از جمله مسیرهای تحویل، نسبت می دهد: Vendease زمان تحویل خود را از 24 ساعت به 12 ساعت کاهش داد.

از آنجایی که کسب‌وکارها به داده‌های دقیق دسترسی ندارند، تمایل دارند چیزهایی را خریداری کنند که به آن‌ها نیاز ندارند. ما از دو طریق به آنها کمک می کنیم تا این مشکل را حل کنند.” کارا در مورد پیشرفت شرکت اظهار داشت. «اول، چون کسب‌وکارها می‌دانند که می‌توانند همه چیز را در 12 ساعت در پلتفرم ما دریافت کنند، مجبور نیستند برخی از چیزهایی را که قبلاً ذخیره می‌کردند ذخیره کنند. دوم، آنها همچنین می توانند آنچه را که خریداری کرده اند پیگیری کنند و قبل از نیاز به خرید مجدد بدانند که چقدر باقی مانده است.

اگرچه Vendease داده‌های مربوط به نحوه پرداخت سرمایه در گردش خود را از طریق ارائه BNPL اعمال می‌کند، اما استراتژی تغییری نسبت به آنچه در سال گذشته انجام می‌داد، وجود دارد: این شرکت به جای استفاده از دفاتر خود، اکنون با بانک‌ها و مؤسسات مالی شریک می‌شود تا تأمین مالی از طریق خود را تأمین کند. سکو. تا به امروز، کسب و کارها به بیش از 12 میلیون دلار موجودی از طریق محصول مالی داخلی دسترسی پیدا کرده اند. درآمد آن، که شرکت می گوید در سال گذشته 5 برابر شده است، از معاملاتی که با تامین کنندگان انجام می دهد حاصل می شود. هنوز کسب و کار وام دهی خود را کسب درآمد نکرده است.

Vendease، یک پلت فرم تامین غذا برای رستوران های آفریقایی، 30 میلیون دلار به رهبری Partech Africa و TLcom جمع آوری می کند • TechCrunch

بنیانگذاران Vendease

در نهایت، Vendease، در حالی که سیستم عاملی را می سازد که جریان غذا را از مزرعه به رستوران خودکار می کند، خود را به عنوان یک راه حل plug-and-play برای رستوران های آفریقایی و کسب و کارهای غذایی که هنوز در سه تا پنج سال آینده راه اندازی نشده اند، تصور می کند. مدیرعامل شرکت گفت که مشارکت سرمایه‌گذاران پیشرو در این دور، TLcom Capital و Partech Africa (که هر دو سرمایه‌های بزرگ پان آفریقایی را کنترل می‌کنند)، نویدبخش این طرح است، و افزود که حضور این دو سرمایه‌گذار به این معنی است که شرکت او حامیانی دارد. “آماده برای کار طولانی مدت.”

آندره‌تا موفورو، شریک TLcom Capital و سیریل کولون، شریک عمومی در Partech Africa، می‌گویند که از Vendease حمایت می‌کنند زیرا معتقدند که می‌تواند ارزش قابل‌توجهی را در زنجیره تامین غذای پراکنده آفریقا باز کند و راه‌حل‌های قوی ارائه دهد که به مسائل حیاتی پیرامون سیستم غذایی این قاره رسیدگی می‌کند. به بیانیه به اشتراک گذاشته شده توسط Vendease. سایر سرمایه گذاران این دور شامل سرمایه گذاران فعلی VentureSouq، Hustle Fund، Hack VC، GFR Fund، Kube VC، Magic Fund و Kairos Angels هستند (بر اساس بیانیه ای، شرکت بدهی خود را از بازار مالی محلی افزایش داده است).

طرف‌های درگیر به TechCrunch گفتند، برای یک کسب‌وکار غیرفین‌تک، دور سرمایه Vendease با وجود صحبت در مورد یک بازار سرمایه خطرپذیر خنک‌کننده، کمی سریع بسته شد. علاقه سرمایه گذاران به کسب و کار و ظهور بازیگران دیگر، مانند OneOrder و TopUp Mama، فضای بزرگی را برای رشد در این بخش بازار نشان می دهد، جایی که نیازهای رستوران و تجارت غذا در اولویت هستند. این امر با توجه به تورم فزاینده و کمبود مواد غذایی در جهان، که طبق داده‌های این شاخص قیمت مواد غذایی، 42 درصد بالاتر از قیمت بین سال‌های 2014 و 2016 است، بیشتر صادق است.

“چیزی که برای ما در مورد رشد و تاثیر فعلی ما مهم است این است که علیرغم کمبود مداوم مواد غذایی و تورم جهانی، Vendease به مشتریان ما کمک می‌کند تا در میزان زیادی صرفه جویی کنند و ثبات نسبی را در سطح موجودی آنها فراهم کنند.” محافظت از آنها (عمدتا) در برابر بدترین اثرات کمبود جهانی فعلی،” کارا اظهار کرد. “آنچه ما را هیجان زده می کند این است که می توانیم با گسترش و تأیید فناوری خود در آفریقا و سایر نقاط جهان تأثیر بیشتری داشته باشیم. و این ما را نگه می دارد.»