منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • VCها اخراج‌های اخیر در فین‌تک را رمزگشایی می‌کنند — و چرا در حال حاضر رخ می‌دهند • TechCrunch

VCها اخراج‌های اخیر در فین‌تک را رمزگشایی می‌کنند — و چرا در حال حاضر رخ می‌دهند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
VCها اخراج‌های اخیر در فین‌تک را رمزگشایی می‌کنند — و چرا در حال حاضر رخ می‌دهند • TechCrunch

VCها اخراج‌های اخیر در فین‌تک را رمزگشایی می‌کنند — و چرا در حال حاضر رخ می‌دهند • TechCrunch

شرکت های بسیار بزرگ در دنیای فین‌تک در ماه گذشته مشاغل خود را کاهش داده‌اند. با این حال، اعلام استرایپ مبنی بر کاهش 14 درصدی نیروی کار خود همچنان سر و صدا ایجاد کرد و ثابت کرد که تک شاخ ها و دکوراتورها از شرایط چالش برانگیز اقتصادی و جمع آوری کمک های مالی مصون نیستند.

اخبار Stripe از نزدیک Chime را دنبال می کند که این هفته تأیید کرد که 12٪ از کارمندانش اخراج خواهند شد و Brex ماه گذشته فاش کرد که 11٪ از نیروی کار خود را کاهش می دهد.

پس اینجا چه خبر است؟ خوب، با توجه به اسپیروس مارگاریس، سرمایه گذار خطرپذیر فین تک و بنیانگذار مارگاریس ونچرز، اخراج فعلی برخی از این شرکت های بزرگ فین تک «ناشی از محیط چالش برانگیز بازار ژئوپلیتیک و فشارهای تورمی است. این روی کل صنعت استارت‌آپ فین‌تک – و در سطح جهانی، همه صنایع – تأثیر می‌گذارد، زیرا بازیگران برجسته تأثیر موج‌دار استراتژیک روی بازیگران کوچک‌تر دارند.

اخراج کارمندان خوب، استراتژی آنها را برای موفقیت در چشم انداز بزرگی که در ابتدا به VC فروختند، به خطر می اندازد. اسپیروس مارگاریس، بنیانگذار Margaris Ventures

کامرون پیکشریک Restive Ventures، که اخیراً در AiPrise سرمایه‌گذاری کرده است، با این موضوع موافقت کرد و از طریق ایمیل اشاره کرد که بسیاری از آنچه امروز می‌بینیم پویایی بود که سال گذشته شاهد آن بودیم، از جمله تمام «دورهای مالی بزرگ، پیش‌بینی‌های بازار آفتابی و اعتقاد بر این است که شرکت ها برای پیشبرد رشد به افراد بیشتری نیاز دارند.

او افزود: آنچه که منجر به آن شد “عدم نظم و انضباط در مورد اصول اولیه شرکت” بود. او گفت، با از بین رفتن این جنون، شرکت‌ها متوجه شدند که نه تنها از اسکی‌های خود جلوتر بودند، بلکه برای تمرکز بیشتر روی سودآوری، باید سایز خود را کاهش دهند.