منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • UPI پرداخت های موبایلی را در هند تقویت کرده است. اکنون برای مرحله بعدی رشد آماده می شود. • TechCrunch

UPI پرداخت های موبایلی را در هند تقویت کرده است. اکنون برای مرحله بعدی رشد آماده می شود. • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
UPI پرداخت های موبایلی را در هند تقویت کرده است. اکنون برای مرحله بعدی رشد آماده می شود. • TechCrunch

UPI پرداخت های موبایلی را در هند تقویت کرده است. اکنون برای مرحله بعدی رشد آماده می شود. • TechCrunch

تنها در شش سال، UPI به محبوب ترین راه برای هندی ها برای انجام معاملات آنلاین تبدیل شده است. سیستم پرداخت الکترونیک سیار در ماه گذشته برای بیش از 6.57 میلیارد تراکنش در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان مورد استفاده قرار گرفت. اکنون اقداماتی را برای تقویت رشد خود انجام می دهد.

شبکه پرداخت که توسط ائتلافی از بانک ها ساخته شده است، تلاش هند برای به چالش کشیدن شرکت های کارت به بازار آزاد، آوردن صدها میلیون نفر به پرداخت های دیجیتال و جلوگیری از گسترش فساد است.

Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند در کنفرانسی بعد از ظهر سه‌شنبه گفت: بین مارس 2020 و آگوست 2022، استفاده از UPI 427٪ افزایش یافت.

او گفت که بانک مرکزی در حال کار برای گسترش UPI به “چند کشور در آسیا و خاورمیانه و سایر نقاط جهان” است و در حال راه اندازی یک شرکت تابعه بین المللی است.

“UPI به افتخار ملت تبدیل شده است… این منطقه ای است که من احساس می کنم هند می تواند نقش رهبری مهمی در جهان در روزهای آینده ایفا کند. این یک محصول فوق العاده است، اما ما باید به شدت مراقب زیرساخت های آن باشیم که رشد می کند.”

روز سه‌شنبه، Das گفت که دو پیشنهاد UPI جدید – یکی که مورد کاربر خود را گسترش می‌دهد، در حالی که دیگری به گسترش آن کمک می‌کند – فعال شده‌اند.

او گفت که نسخه سبک تر سیستم پرداخت به نام UPI Lite در حال حاضر در کشور با هشت بانک از جمله HDFC، SBI و Kotak فعال است. مدیران اجرایی در کنفرانسی روز سه شنبه گفتند که UPI Lite که برای اولین بار در اوایل سال جاری ارائه شد، پرداخت های زیر 200 روپیه هند (2.5 دلار) را پردازش می کند و هدف آن کاهش بار زیرساخت های بانکی است.

با وجود تمام رشد سریع خود، UPI همچنان با موفقیت خود با چالش هایی مواجه است. UPI Lite برای کار تقریبا آفلاین طراحی شده است و به نظر می رسد که با تسویه حساب کمی متفاوت از همتای بالغ خود عمل می کند. سؤالات متداول توضیح می‌دهد: «یک بار در روز یک پیامک برای تراکنش‌های UPI LITE از بانک صادرکننده خود دریافت می‌کنید که حاوی تاریخچه تراکنش‌های انجام شده در طول روز است».

UPI Lite یک کیف پول مجازی روی دستگاه ایجاد می کند که می تواند تا 25 دلار را در خود جای دهد. حدود 50٪ تراکنش های UPI دارای ارزش 2.5 دلار یا کمتر هستند. شرکت ملی پرداخت هند، واحد ویژه بانک مرکزی که بر UPI نظارت می‌کند، گفت: «UPI Lite راه‌حلی مناسب برای تراکنش‌های کم‌هزینه سریع‌تر و ساده‌تر در اختیار کاربران قرار می‌دهد».

بانک مرکزی همچنین در حال پیشبرد برنامه خود برای پیوند UPI با کارت های اعتباری است.

داس گفت که بانک هندی اولین بانکی خواهد بود که کارت اعتباری روپایی را صادر می کند که به UPI متصل می شود. به گفته مدیران، بانک مرکزی با افزودن پشتیبانی UPI به کارت‌های اعتباری، در تلاش است تا کاربرد سیستم پرداخت جدیدتر را گسترش دهد و به مشتریان «فرصت بیشتری» بدهد تا از کارت‌های اعتباری خود استفاده کنند و امتیاز اعتباری ایجاد کنند.

تحلیلگران گلدمن ساکس برای این اقدام نوشتند: «این به طور بالقوه می‌تواند نفوذ کارت اعتباری را افزایش دهد و دامنه پرداخت‌های دیجیتال در هند را افزایش دهد و بر شرکت‌های کارت (مانند SBI Cards) و پلتفرم‌های فین‌تک (مانند Paytm) تأثیر مثبت بگذارد.