منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Tellus با پشتوانه a16z می‌خواهد به مردم کمک کند از پس‌اندازهای خود برای تبدیل شدن به سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات استفاده کنند • TechCrunch

Tellus با پشتوانه a16z می‌خواهد به مردم کمک کند از پس‌اندازهای خود برای تبدیل شدن به سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات استفاده کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Tellus با پشتوانه a16z می‌خواهد به مردم کمک کند از پس‌اندازهای خود برای تبدیل شدن به سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات استفاده کنند • TechCrunch

کریپتو هفته خوبی را پشت سر نمی گذارد زیرا بیت کوین به زیر 17000 دلار رسیده است – پایین ترین سطح آن در دو سال اخیر. بورس کالا به کاهش خود ادامه می دهد همانطور که اختصارات فراوان است. در ضمن تورم اخیرا به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است.

برای کسانی که به دنبال مکانی امن برای پارک پول خود هستند و در واقع سود مناسبی از پس انداز خود در بالا کسب می کنند میانگین ملی APY فقط 0.20٪گزینه ها زیاد نیستند

وارد به ما بگو. این استارت آپ فین تک شش ساله ادعا می کند که می تواند بازدهی 3.85 درصدی را به مردم ارائه دهد. 4.5 درصد از پس انداز خود با استفاده از پول برای تأمین مالی وام های مسکن تک خانواده در ایالات متحده.

با توجه به افزایش بیش از دو برابری نرخ بهره وام مسکن از یک سال پیش، ممکن است فکر کنیم که این بهترین زمان برای وام‌دهی دیجیتالی نیست.

اما راکی ​​لی، یکی از بنیانگذاران، معتقد است که مدل کسب و کار منحصر به فرد شرکتش آن را از سایر وام دهندگان مشابه در این فضا متمایز می کند.

از یک طرف، این شرکت پیشنهادات ویژه زیادی دارد. مالکان خانه‌های موجود را هدف قرار می‌دهد که می‌خواهند بدون فروش خانه‌هایی که در آن زندگی می‌کنند، به خانه‌های بزرگ‌تر ارتقا دهند، که این امر تأیید وام‌های وام‌دهندگان وام مسکن سنتی را دشوار می‌کند.

اگر پیچیده به نظر می رسد، این است.

لی آن را اینگونه تجزیه می کند: «خانه ای که تو [Tellus’ borrowers] خرید معمولا شروع خانه نیست. چیزی که آنها به دنبال آن هستند وام فوق العاده جامبو نامیده می شود که برای افرادی طراحی شده است که واقعاً راه حل آماده برای وام مسکن ندارند. و ما این راه حل را برای این دسته از افراد ارائه می دهیم.»

پس پس انداز از کجا می آید؟

نرخ بهره تلوس معمولاً دو واحد پایه بالاتر از وام مسکن استاندارد است. به عنوان مثال، در بازار امروز، اگر نرخ وام 7 درصد باشد، Tellus 9 درصد دریافت خواهد کرد – یک حق بیمه، زیرا ادعا می کند به وام گیرندگان خانه تک خانواده آمریکایی «در بهترین شهرها» که در غیر این صورت نمی توانستند وام بگیرند، پول قرض می دهند. چنین وام هایی از آنجایی که از سپرده‌های پس‌انداز مشتریان خرده‌فروشی خود برای تأمین مالی این وام‌ها با بازدهی 3.85 درصد تا 4.5 درصد استفاده می‌کند، Tellus پول خود را از تفاوت بین آنچه به عنوان بهره پرداخت می‌کند و مبلغی که از وام گیرندگانش دریافت می‌کند، به دست می‌آورد.

مشتریان خرده‌فروشی آن می‌توانند روزانه سود دریافت کنند و در مواردی مانند بودجه‌بندی و تعیین اهداف مالی کمک دریافت کنند. Tellus می‌گوید که سواد مالی را با پرسش از کاربران در مورد شرایط مالی، به عنوان مثال، و سپس پاداش دادن به آنها با نرخ‌های بهره بالاتر ارتقا می‌دهد. در همان زمان، این شرکت تبلیغ می‌کند که این کاربران را قادر می‌سازد تا در املاک و مستغلات به روشی سرمایه‌گذاری کنند که در غیر این صورت نمی‌توانستند، در حالی که همچنان توانایی برداشت پول خود را در هر زمان دارند.

در حالی که استراتژی او ممکن است خطرناک به نظر برسد، لی به TechCrunch گفت که Tellus از آن استفاده می کند “معیارهای امضای بسیار سختگیرانه” و هنوز هیچ گونه پیش پرداختی را مشاهده نکرده است زیرا اکثر وام گیرندگان آن به زودی وام های خود را با شرایط مطلوب تری بازپرداخت می کنند.

از زمان آغاز به کار خود در سال 2016، Tellus بیش از 80 میلیون دلار با میانگین اندازه وام 2 میلیون دلاری وام داده است. برای یافتن وام گیرندگان با کارگزاران وام مسکن شریک می شود. و مشتریان خرده فروشی خود را از طریق کانال هایی مانند اینستاگرام، تیک تاک و گوگل پیدا می کند. از آنجایی که این شرکت ابتدا موبایل است، بر روی کاربران گوشی های هوشمند تمرکز می کند. Tellus به هر کسی در ایالات متحده اجازه می دهد تا از نرم افزار پس انداز خود استفاده کند. فقط در کالیفرنیا وام می دهد زیرا مجوز وام و مشارکت در آنجا را دارد.

به گفته یکی از بنیانگذاران T Zhu، علیرغم بازار چالش برانگیز املاک و مستغلات، این شرکت می گوید درآمد خود را در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم سال 2022 تا 55 درصد افزایش داده است. و در اوایل سال جاری، 16 میلیون دلار در دور اولیه بودجه به رهبری آندریسن هوروویتز (a16z) و با مشارکت از All-Stars Investments، Alumni Ventures، Decent Capital، Vectr Ventures، West Arrow و Westwood Ventures. بنیانگذاران YouTube Lime و Sereno Group Real Estate نیز در این کمک مالی شرکت کردند و پس از آن 10 میلیون دلار SAFE دریافت کردند.

اولین استارت‌آپ از راه دور مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، به‌دنبال ایجاد تیم‌های مهندسی، بازاریابی و محصولات خود و افزودن به کارکنان 50 نفره خود، از مخفی کاری خارج می‌شود. همچنین قصد دارد بر اساس پیشنهاد جدید خود که اخیراً راه اندازی شده است، استفاده کند SMB ها را هدف قرار می دهد.