منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Tatum برای کمک به افراد ناشنوا در برقراری ارتباط، بازوی رباتیک می‌سازد • TechCrunch

Tatum برای کمک به افراد ناشنوا در برقراری ارتباط، بازوی رباتیک می‌سازد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Tatum برای کمک به افراد ناشنوا در برقراری ارتباط، بازوی رباتیک می‌سازد • TechCrunch

محاسبه اعداد دقیق برای ناشنوایی دشوار است. به همین دلیل، اعداد معمولاً در همه جا وجود دارند. برای مقدمه این داستان، ما به این مطالعه از فدراسیون جهانی ناشنوایان نابینا استناد می کنیم که تعداد موارد شدید را 0.2٪ در سراسر جهان و 0.8٪ در ایالات متحده نشان می دهد.

رقم واقعی هرچه که باشد، می‌توان گفت که افرادی که با ترکیبی از کاهش شنوایی و بینایی زندگی می‌کنند، جامعه‌ای هستند که خدمات چندانی ندارند. آنها اساس کار انجام شده توسط شرکت کوچک روباتیک Tatum (مکانیسم کاربر ترجمه لمسی ASL) را تشکیل می دهند. هفته گذشته در سفری به بوستون با تیم MassRobotics ملاقات کردم.

بازوی رباتیک پرینت سه بعدی این شرکت در وسط میز اتاق کنفرانس ایستاده بود و در مورد پس زمینه Tatum صحبت می کردیم. همه چیز در تابستان 2020 به عنوان بخشی از پایان نامه کارشناسی ارشد موسس سامانتا جانسون برای دانشگاه نورث ایسترن آغاز شد. نمونه اولیه پرینت سه بعدی می تواند کلمات را به زبان اشاره آمریکایی هجی کند و به افراد مبتلا به نابینایی دریچه ای به دنیای بیرون ارائه دهد.

در سمت کاربر، عملکردی مشابه با تایپ انگشتی لمسی دارد. آنها دستی را روی پشت ربات می گذارند و حرکات آن را حس می کنند تا به عنوان طلسم خوانده شود. وقتی کسی در اطراف نیست که امضا کند، می‌تواند احساس انزوای فوق‌العاده‌ای برای افراد مبتلا به ناشنوایی ایجاد کند، زیرا آنها نه می‌توانند اخبار را ببینند و نه گوش دهند و در غیر این صورت ارتباط از راه دور قطع می‌شوند. در این عصر کنفرانس از راه دور، به راحتی می توان دید که این قطع ارتباط چقدر دشوار است.

Tatum برای کمک به افراد ناشنوا در برقراری ارتباط، بازوی رباتیک می‌سازد • TechCrunch

اعتبار تصویر: رباتیک تاتوم

این شرکت در وب‌سایت خود خاطرنشان می‌کند: طی دو سال گذشته، ما شروع به توسعه نمونه‌های اولیه و اعتبارسنجی اولیه با کاربران DB کرده‌ایم. «در این مدت، همه‌گیری کووید، فاصله‌گذاری اجتماعی را مجبور کرده است، و به دلیل افزایش کمبود خدمات کلیدی ترجمه، باعث افزایش انزوا و عدم دسترسی به اخبار مهم شده است. به لطف تشویق فوق‌العاده افراد، طرفداران و متخصصان DB، در سال 2021 Tatum Robotics برای توسعه فناوری کمکی برای کمک به جامعه DB تأسیس شد.

تیتوم با آزمایش با جامعه ناشنوایان نابینا به نوآوری پروژه خود ادامه می دهد. هدف این است که چیزی شبیه الکسا برای افراد مبتلا بسازیم، با استفاده از دستشان کتابی بخوانند یا اخبار را به گونه‌ای تنظیم کنند که در غیر این صورت کاملاً غیرقابل دسترس باشد.

Tatum علاوه بر همکاری با سازمان هایی مانند مدرسه نابینایان پرکینز، در حال کار بر روی دو پروژه سخت افزاری به طور همزمان است. به گفته این شرکت:

این تیم در حال حاضر روی دو پروژه کار می کند. اولین مورد، یک دست رباتیک انسانی ارزان قیمت است که زبان اشاره لمسی را انگشت نگاری می کند. امیدواریم به زودی این دستگاه را در تنظیمات بلادرنگ با افراد DB تأیید کنیم تا تغییرات طراحی را تأیید کرده و سهولت استفاده را ارزیابی کنیم. در عین حال، پیشرفت در توسعه یک بازوی رباتیک ایمن و سازگار ادامه دارد تا سیستم بتواند کلمات و عبارات پیچیده تری را امضا کند. این سیستم ها برای ایجاد یک دستگاه انسان نما که می تواند از زبان های اشاره لمسی استفاده کند، با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

Tatum برای کمک به افراد ناشنوا در برقراری ارتباط، بازوی رباتیک می‌سازد • TechCrunch

اعتبار تصویر: رباتیک تاتوم

زبان‌شناسی: در تلاش برای امضای دقیق و تکراری، تیم تلاش می‌کند تا از طریق زبان اشاره ملموس آمریکایی (ASL)، انگلیسی امضا شده Pidgin (PSE) و Signed Exact English (SEE) منطقی را تجزیه و تحلیل کند. اگرچه تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است، اما هدف ما این است که اولین کسی باشیم که الگوریتمی را برای درک پیچیدگی و روان بودن t-ASL بدون نیاز به تایید کاربر ترجمه ها یا پاسخ های از پیش برنامه ریزی شده توسعه دهیم.

حمایت در میان سازمان های ناشنوایان در حال افزایش است. این جامعه ای است که مدت هاست تحت حمایت این نوع پروژه های سخت افزاری قرار گرفته است. در حال حاضر حدود 150 میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند. این دقیقاً آن نوع بازار کاملاً قابل آدرس دهی نیست که سرمایه گذاران متمرکز بر بازگشت را هیجان زده می کند، اما برای کسانی که با این شرایط زندگی می کنند، این شیوه از فناوری می تواند زندگی را تغییر دهد.