منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Swiggy غول تحویل غذا در هند 380 شغل را کاهش داد • TechCrunch

Swiggy غول تحویل غذا در هند 380 شغل را کاهش داد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Swiggy غول تحویل غذا در هند 380 شغل را کاهش داد • TechCrunch

Swiggy غول تحویل غذا در هند 380 شغل را کاهش داد • TechCrunch

Swiggy قصد دارد 380 شغل خود را تعدیل کند و بازار گوشت خود را ببندد، زیرا غول تحویل غذای هندی Prosus Venture و SoftBank که تحت حمایت سافت‌بانک قرار دارد، تلاش می‌کند تا با رکود بازار که کسب‌وکارها را مجبور به لاغرتر و منظم‌تر کرده است کنار بیاید.

در روز جمعه، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Swiggy، Sriharsha Majety، در ایمیلی به کارمندان گفت که این استارت آپ در برنامه های سودآوری خود پیشرفت کرده است و باید تصمیمات سختی برای پس انداز پول بگیرد. این استارت آپ مستقر در بنگالورو که در ژانویه سال گذشته در دور سرمایه گذاری 10.7 میلیارد دلار ارزش داشت، حدود 6000 کارمند دارد.

Majety گفت که این استارتاپ، مانند سایر مشاغل در این دسته در سطح جهانی، از رشد پیش بینی شده در تحویل غذا فراتر رفته است. “این بدان معنی بود که ما مجبور بودیم کل هزینه های سربار خود را برای دستیابی به اهداف سودآوری خود بررسی کنیم. اگرچه ما قبلاً اقداماتی را در مورد سایر هزینه‌های غیرمستقیم مانند زیرساخت، دفتر/امکانات و غیره آغاز کرده بودیم، باید کل هزینه‌های کارکنان خود را نیز مطابق با پیش‌بینی‌های آینده اندازه‌گیری کنیم. استخدام بیش از حد ما یک مورد قضاوت ضعیف است و من باید در اینجا بهتر عمل می کردم.» او به کارمندان نوشت.

در طول سال گذشته، ما همچنین زمینه های زیادی را برای بهبود سرعت اجرای خود شناسایی کرده ایم. به دلیل ساخت و ساز تکراری سازمان های مختلف، لایه های اضافی در جیب ها ایجاد شده است. این قطعا هزینه های ارتباطی ما را افزایش داد و انعطاف پذیری ما را به خطر انداخت. به این معنی بود که به جای اینکه بیشتر با کمتر انجام دهیم، در آن موارد کمتر با بیشتر کار می‌کردیم.»

Majety گفت که این استارتاپ همچنین قصد دارد بازار گوشت خود را به زودی تعطیل کند.

“در حالی که ما کاملا متعهد به کشف فرصت های تجاری جدید هستیم، ما همچنین نگاه دقیق تری به برخی از عمودهای جدید فعلی خود انداخته ایم. به زودی بازار گوشت خود را تعطیل خواهیم کرد. در حالی که تیم با ورودی قوی بسیار خوب عمل کرد، ما علیرغم تکرارهایمان به محصول مناسب بازار در اینجا دست پیدا نکردیم. از دیدگاه مشتری، ما به ارائه گوشت از طریق Instamart ادامه خواهیم داد. ما به سرمایه گذاری در سایر بخش های عمودی جدید ادامه خواهیم داد.”

ماجتی در این ایمیل گفت، کارمندان آسیب دیده بر اساس هر سال کار در استارتاپ، سه تا شش ماه حقوق پایان کار و روزهای اضافی دریافت خواهند کرد. Swiggy همچنین تجربه استحقاقی خود را تسریع خواهد کرد و تا ماه مه امسال برای آنها و افراد تحت تکفل آنها بیمه پزشکی ارائه خواهد کرد.

کاهش مشاغل که سال گذشته به شدت در جریان بود، به سال 2023 رسیده است. ده ها استارت آپ از جمله Zomato، Ola، Byju’s، Unacademy، Cashfree، CoinDCX، Dunzo و ShareChat در ماه های اخیر کارمندان خود را اخراج کرده اند. بر اساس برآوردهای صنعت، از زمان رکود بازار، بیش از 20000 نفر در نیروی کار استارت آپی هند شغل خود را از دست داده اند.

Swiggy سال گذشته گروهی از بانکداران را برای ارزیابی برنامه های عرضه اولیه عمومی 1 میلیارد دلاری در سال 2023 استخدام کرد. TechCrunch قبلا گزارش داده بود. او در حال حاضر منتظر تغییر شرایط بازار قبل از حرکت به سمت برنامه است.

کالیان کریشنامورتی، مدیرعامل غول تجارت الکترونیک فلیپ‌کارت، اواخر سال گذشته هشدار داد که زمستان تأمین مالی برای اکوسیستم استارت‌آپ ممکن است ۱۲ تا ۱۸ ماه دیگر طول بکشد و صنعت ممکن است مجبور باشد با «آشفتگی و نوسان‌های زیادی» دست و پنجه نرم کند.

وی گفت: ارزیابی من این است که بسیاری از بنیانگذاران استارتاپ بین آوریل تا ژوئن سال آینده به صورت عمومی عرضه خواهند شد و این لحظه حقیقت برای اکوسیستم است.