منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Starlink ماهیانه 1 ترابایت درپوش نرم افزاری را برای کاربران خانگی اضافه می کند • TechCrunch

Starlink ماهیانه 1 ترابایت درپوش نرم افزاری را برای کاربران خانگی اضافه می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Starlink ماهیانه 1 ترابایت درپوش نرم افزاری را برای کاربران خانگی اضافه می کند • TechCrunch

اینترنت استارلینک اسپیس‌ایکس از زمان راه‌اندازی شامل پهنای باند نامحدودی است، و در حالی که این سرویس از نظر فنی به ارائه آن به مشتریان ادامه می‌دهد، کاربرانی که در یک ماه از مصرف داده‌شان بیش از ۱ ترابایت می‌کنند، پس از رسیدن به این آستانه، از این پس محدودیت‌های بیشتری خواهند داشت.

استارلینک روز جمعه ایمیلی به کاربران در ایالات متحده و کانادا ارسال کرد که در آن خط‌مشی جدید به اصطلاح «استفاده منصفانه» را تشریح می‌کند، که توضیح می‌دهد چگونه کاربران خانگی هر ماه را با «دسترسی اولویت‌دار» شروع می‌کنند و سپس به پوشش «دسترسی اولیه» ادامه می‌دهند. برای بقیه دوره صورتحساب ماهانه اگر از آستانه 1 ترابایت عبور کنند.

دسترسی پایه به این معنی است که آنها از نظر استفاده از اولویت برخوردار خواهند بود، به این معنی که سرعت کمتری نسبت به مشتریان دسترسی اولویت دار در صورت استفاده زیاد از شبکه خواهند داشت. Starlink همچنین خاطرنشان می‌کند که داده‌های استفاده شده بین ساعات غیر اوج مصرف، به‌ویژه بین ساعت 11 شب تا 7 صبح، در این اولویت ماهیانه 1 ترابایتی حساب نمی‌شوند.

این شرکت همچنین نظارت بر مصرف داده را از طریق صفحات حساب کاربری معرفی می کند تا افراد بتوانند میزان نزدیکی خود را به سقف نرم افزاری ردیابی کنند.

شرکت تجزیه و تحلیل شبکه شخص ثالث Ookla خاطرنشان کرد که سرعت رسانه Starlink در هر کشوری که در حال حاضر در دسترس است طی سال گذشته کاهش یافته است. Ookla رشد کاربران را به عنوان دلیل اصلی کاهش کلی ذکر کرد. استارلینک ظاهراً به دنبال بهبود وضعیت با سرکوب تعداد زیادی از کاربران است که می‌گوید کمتر از 10 درصد از پایگاه مشترک فعلی آن را تشکیل می‌دهند.