منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Square Peg Capital صندوق 550 میلیون دلاری را برای آسیای جنوب شرقی، استرالیا و اسرائیل می بندد • TechCrunch

Square Peg Capital صندوق 550 میلیون دلاری را برای آسیای جنوب شرقی، استرالیا و اسرائیل می بندد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Square Peg Capital صندوق 550 میلیون دلاری را برای آسیای جنوب شرقی، استرالیا و اسرائیل می بندد • TechCrunch

این یک بازار سخت برای سرمایه گذاری مخاطره آمیز است، اما Square Peg Capital با تمرکز بر استرالیا (جایی که در آن مستقر است)، آسیای جنوب شرقی و اسرائیل در حال پیشرفت است. این شرکت امروز اعلام کرد که پنجمین صندوق خود را به مبلغ 550 میلیون دلار بسته است. این رقم کل جمع آوری شده توسط همه صندوق ها را به حدود 1.6 میلیارد دلار می رساند.

Square Peg در بیش از 60 شرکت سرمایه گذاری کرده است و بیش از 580 میلیون دلار را به سرمایه گذاران خود در 11 خروج با نرخ IRR 42 درصد بازگردانده است. این صندوق‌های بازنشستگی استرالیایی مانند Hostplus و AustralianSuper را در میان حامیان خود به حساب می‌آورد، و سایر LP‌ها شامل سرمایه‌گذاران جدید و بازگشتی از دفاتر خانوادگی، مؤسسات و موقوفات هستند.

برخی از سرمایه‌های جدید Square Peg برای صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر اصلی آن، که در استارت‌آپ‌های اولیه تا سری B سرمایه‌گذاری می‌کند، استفاده خواهد شد. همچنین از طریق صندوق فرصت‌ها، در مراحل بعدی شرکت‌های پرتفوی با بهترین عملکرد خود سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

شرکای Square Peg Capital Tushar Roy و Piruze Sanbuncu

شرکای Square Peg Capital Tushar Roy و Piruze Sanbuncu

Square Peg در جنوب شرقی آسیا، جایی که شرکای Tushar Roy و Piruze Sabuncu در آنجا مستقر هستند، ردپای رو به رشدی دارد. روی در ماه آوریل به TechCrunch گفت که آسیای جنوب شرقی سریعترین رشد ردپای جغرافیایی این شرکت است. نیمی از آخرین صندوق 275 میلیون دلاری آن، Fund 3، در آسیای جنوب شرقی سرمایه گذاری شده است. این شرکت بر پنج حوزه کلیدی در منطقه متمرکز است: اینترنت مصرف کننده، فین تک، فناوری الکترونیک و آینده کار، فناوری سلامت و SaaS.

برخی از سرمایه گذاری های Square Peg تا کنون از آسیای جنوب شرقی شامل LottieFiles، Doctor Anywhere و FinAccel است. این یک صندوق جدید است که همچنین در استخدام پلتفرم اتوماسیون Kula و سوپاباس جایگزین Firebase منبع باز سرمایه گذاری می کند.

شرکت های نمونه کار از مناطق دیگر عبارتند از Canva، Airwallex و ROKT در استرالیا و Fiverr و AIDoc از اسرائیل.

سابونکو در بیانیه‌ای گفت: «ما از پتانسیل‌هایی که آسیای جنوب شرقی دارد با نگاهی به اعداد کلان زیربنایی می‌دانیم، اما چند سال گذشته ثابت کرده است که می‌توانید یک تجارت جهانی از این منطقه ایجاد کنید یا مدل‌های تجاری جدیدی ایجاد کنید که می‌توانند راه دسترسی مردم به خدمات مختلف – اعم از اعتبار، آموزش یا مراقبت های بهداشتی را مختل کند.