منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Snaptrude برای مقابله با Autodesk در فضای طراحی ساختمان، پشتوانه VC دریافت می‌کند • TechCrunch

Snaptrude برای مقابله با Autodesk در فضای طراحی ساختمان، پشتوانه VC دریافت می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Snaptrude برای مقابله با Autodesk در فضای طراحی ساختمان، پشتوانه VC دریافت می‌کند • TechCrunch

اسنپ‌ترود، یک استارت‌آپ جوان، تلاش می‌کند تا با ارائه مجموعه‌های ویژگی‌های پیشرفته و گسترده‌تر با قیمتی مقرون‌به‌صرفه‌تر، Autodesk را در فضای طراحی ساختمان مختل کند. پیشرفت زودهنگام این شرکت مستقر در نیویورک به آن کمک کرده است تا هزاران مشتری را جذب کند و در حال حاضر سرمایه گذاری را آغاز کند.

این استارت‌آپ، که 6.6 میلیون دلار سرمایه اولیه را به رهبری Accel و Foundational VC جمع‌آوری کرده است، رویکردی مشابه با Figma در پیش گرفته است تا صنعتی را بپذیرد که دهه‌ها به کد متکی بوده و همکاری مبتنی بر ابر هنوز گریزان است.

مشکل اینجاست که این صنعت ماهیتا بسیار عقب مانده است. تحت سلطه شرکت‌هایی مانند Autodesk، شرکت‌های بزرگ، نرم‌افزارهایی است که عمدتاً در دهه 1990 ایجاد شده‌اند. Altaf Ganihar، بنیانگذار و مدیر عامل Snaptrude، در مصاحبه ای گفت: بنابراین پشته نرم افزار بسیار قدیمی است.

راه حل های محبوب مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، از جمله Autodesk’s Revit، در بسیاری از زمینه ها عقب مانده اند. آنها قابلیت همکاری ندارند و به کامپیوترهای پیشرفته نیاز دارند. معماران، مهندسان، شرکت‌های ساختمانی و گروه‌های صنعتی این نگرانی‌ها را در نامه‌های سرگشاده متعدد به Autodesk 40 میلیارد دلاری، با موفقیت کم یا بدون موفقیت، مطرح کرده‌اند.

اسنپترود در مبارزه با غول ها تنها نیست. استارت‌آپ‌ها، از جمله Arcol، که در ژانویه 2021 راه‌اندازی شدند و مارس گذشته را پوشش دادیم، نیز در تلاش هستند تا همین مشکل را با مدل‌های خود حل کنند. گانیهار گفت اسنپ‌ترود راه‌حل کاملی را به بازار ارائه می‌کند که با آرکول و استارت‌آپ‌های دیگر متفاوت است، که ممکن است چندین سال طول بکشد تا محصولات خود را به بازار عرضه کنند.

او به TechCrunch گفت: «به ندرت هیچ بازیکنی در سناریوی فول استک وجود دارد.

گانیهار که پیشینه ای در زمینه گرافیک کامپیوتری و بینایی کامپیوتر دارد، پس از تجربه ای وحشتناک با نرم افزارهای قدیمی در حین کار بر روی پروژه ای در سطح ملی برای بازسازی سایت میراث جهانی یونسکو در هامپی در کارناتاکا، هند، ایده راه اندازی Snaptrude را به دست آورد.

در ابتدا، افزونه هایی را برای کار با نرم افزارهای موجود ایجاد می کند. اما در سال 2017، مهندس شروع به نمونه سازی ایده یک ابزار طراحی مبتنی بر ابر کرد. او نمونه اولیه خود را در TechCrunch Disrupt در آن سال به نمایش گذاشت که باعث شد تا او در معرض دید قرار بگیرد و در اوایل سال 2018 1.2 میلیون دلار سرمایه اولیه به همراه داشت.

سرمایه اولیه به ایجاد تیمی برای تحقق اسنپ‌ترود و افزودن شرکت‌هایی از جمله WeWork و Square Yards به فهرستی با بیش از 6000 مشتری در بیش از 30 کشور در سراسر جهان کمک کرد.

بر خلاف Revit و سایر راه حل های قدیمی، Snaptrude مبتنی بر مرورگر است و همکاری طراحی ساختمان سه بعدی را به طور طبیعی مانند Google Docs ارائه می دهد. همچنین با توانایی تولید داده های بلادرنگ برای اطلاع از تأثیر تغییر اندازه ساختار بر هزینه، آب و هوا و مصرف انرژی همراه است. علاوه بر این، این پلتفرم که در مدل فریمیوم موجود است، از همه فرمت‌های فایل پرکاربرد، از جمله DWG، RVT، IFC، SKP، FBX، PDF و OBJ پشتیبانی می‌کند.

“AEC [architecture, engineering and construction] این صنعت در حال حاضر توسط سیستم های نرم افزاری قدیمی متوقف شده است و اختلالات ابر مدرن را تجربه نکرده است. این گیج کننده است، به خصوص در صنعتی که نیاز به همکاری بین تیم ها و متخصصان دارد. اینجاست که Snaptrude بازی را تغییر می‌دهد – امکان همکاری واقعی و دسترسی به داده‌های دنیای واقعی در یک بازار بزرگ جهانی را فراهم می‌کند. ما از استراتژی و رهبری اسنپترود در رده آینده خوشبین هستیم.

این استارت آپ تا به امروز 7.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این شرکت قصد دارد از سرمایه‌های تازه برای بهبود محصول استفاده کند و در نهایت پول نقد را برای رشد آینده خود مستقر کرده و به کار گیرد. دور اولیه تمام سهام نیز شامل Possible Ventures، Clark Wahlberg (موسس، Invision)، RFC، CapitalX و Thilo Konzok (هم بنیانگذار، Home) بود.

Snaptrude دارای 35 نفر نیروی کار در سراسر جهان است که مهندسین هندسه و ریاضیدانان را شامل می شود. این شرکت قصد دارد در سال جاری تیم مهندسی را کمی گسترش دهد تا حضور خود را در بازار تقویت کند.

ابزارهای همکاری آنلاین به عنوان یک ضرورت برای مشاغل و حرفه ای ها در چشم انداز امروزی پدیدار شده اند و طراحی سه بعدی تفاوتی ندارد. مجموعه ابزارهای طراحی مشارکتی آینده نگر Snaptrude به این نیاز حیاتی پاسخ می دهد و در این فرآیند جریان کار را در صنعت AEC در سراسر جهان متحول می کند. ما هیجان زده هستیم که با Altaf و Snaptrude در سفر آنها برای ایجاد دنیای مشارکتی تر طراحی سه بعدی شریک شویم.