منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Smartex 24.7 میلیون دلار جمع آوری می کند تا نگاه هوشمندانه تری به تولید پارچه داشته باشد • TechCrunch

Smartex 24.7 میلیون دلار جمع آوری می کند تا نگاه هوشمندانه تری به تولید پارچه داشته باشد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Smartex 24.7 میلیون دلار جمع آوری می کند تا نگاه هوشمندانه تری به تولید پارچه داشته باشد • TechCrunch

Smartex 24.7 میلیون دلار جمع آوری می کند تا نگاه هوشمندانه تری به تولید پارچه داشته باشد • TechCrunch

ممکن است با شنیدن “مد” چیزهای زیادی به ذهنتان خطور کند، اما مراقبت از سیاره به طور کلی در این لیست نیست. اسمارتکس به‌تازگی مقداری پول نقد جمع‌آوری کرده است و یک دور سرمایه برای آوردن فناوری هوشمند به تولید پارچه فراهم کرده است. امیدها این است که بتوانیم عیوب نساجی را در زمان واقعی شناسایی کنیم. این شرکت به شدت بر زاویه سبز برای محصولات خود اصرار دارد.

اسمارتکس نرم افزار دید ماشینی را توسعه داده است که تولید پارچه را با شناسایی عیوب کارآمدتر می کند که اساساً می توان از آنها برای متوقف کردن تولید در صورت بروز مشکل استفاده کرد و از هدر رفتن آن جلوگیری کرد. به طور خاص، این شرکت ادعا می کند که پارچه ناقص می تواند در زنجیره تامین حرکت کند و مشکلات محصول بعداً در فرآیند تولید کشف شود.

Gilberto Loureiro، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Smartex گفت: “من توسط کارگران کارخانه نساجی به دنیا آمدم و بزرگ شدم، در نوجوانی در کارخانه ها کار می کردم، دارای مدرک کارشناسی ارشد در فیزیک هستم و صنعت نساجی همیشه مرا آزار می دهد.” ، در مصاحبه با TechCrunch. ما اسمارتکس را تأسیس کردیم زیرا در حل مشکلات وسواس داریم – و صنعت نساجی مشکلات بزرگی دارد. احتمالاً این صنعت با بدترین نسبت اندازه/اتوماسیون است. کارخانه های نساجی ابزار لازم برای تولید به روشی تمیز، شفاف و کارآمد را ندارند… تولید مقادیر زیادی زباله و مشکلات دیگر.»

این شرکت از به اشتراک گذاشتن ارزش 24.7 میلیون دلاری خود خودداری کرد، اما به TechCrunch گفت که توسط Lightspeed Venture Partners و Tony Fadel’s Build Collective رهبری می شود. بودجه اضافی توسط غول پوشاک H&M Group، DCVC، SOSV’s HAX، Spider Capital، Momenta Ventures، Bombyx Capital Partners و Fashion for Good جمع آوری شد. این شرکت قبلاً در سال 2019 با همکاری DCVC و Spider Capital یک سرمایه 2.9 میلیون دلاری جمع آوری کرده بود.

Smartex 24.7 میلیون دلار جمع آوری می کند تا نگاه هوشمندانه تری به تولید پارچه داشته باشد • TechCrunch

بنیانگذاران Smartex، آنتونیو روچا، CTO و هم بنیانگذار، گیلبرت لوریرو، مدیر عامل و هم بنیانگذار، و پائولو ریبیرو، معاون مهندسی و هم بنیانگذار. اعتبار تصویر: اسمارتکس.

کار با چنین مربیانی که تجربه ارزشمندی دارند فوق العاده است. Lightspeed Ventures یک شرکت واقعا جهانی است و ما را در بسیاری از مناطق جغرافیایی که در آن فعالیت می کنیم پشتیبانی می کند. [Murphy from Lightspeed VP] لوریرو گفت: “تونی فادل و تیمش مربیان و اپراتورهای در سطح جهانی با رویکرد محصول و بازاریابی منحصر به فرد هستند.” کتاب اخیر تونی با نام «ساختن» یکی از انجیل های ماست.»

این سرمایه های سری A به Smartex اجازه می دهد تا تجارت خود را در مناطق جغرافیایی جدید گسترش دهد و به رشد تیم ادامه دهد.

من در مورد تولید پارچه در آسیا و تمام کارخانه های بزرگ در بنگلادش، ویتنام، چین و غیره بسیار هیجان زده هستم. هیچ کس بدون درک عمیق و حضور در این بازارها هرگز مشکلات نساجی را حل نخواهد کرد. بنابراین ورود به تمام جنبه های فرهنگی و راه اندازی یک کسب و کار در اینجا واقعا جالب است. چشم انداز نهایی و هدف بلندمدت ما گسترش به صنایع دیگر است تا کارخانه ها در سراسر جهان بتوانند با ضایعات کمتری تولید کنند. ما تا زمانی که تفاوت بزرگی ایجاد نکنیم متوقف نخواهیم شد.»

برای مقابله با یک صنعت تثبیت شده که در آن بسیاری از تاسیسات تولیدی زیرساخت لازم برای مدیریت QA مبتنی بر هوش مصنوعی را ندارند، نیاز به نیروی قوی است، اما این صنعت در حال تغییر است.

“این صنعت بسیار چالش برانگیز است! این یکی از دلایلی است که تعداد کمی از شرکت های فناوری در اینجا فعالیت می کنند. لوریرو توضیح می‌دهد که ما احساس خوشبختی می‌کنیم که در حال حاضر تأثیر زیادی گذاشته‌ایم – اما در مقایسه با اندازه کلی صنعت، هیچ چیز به نظر نمی‌رسد. “اگر زمانی برای حل مشکلات عظیم وجود داشت – اکنون رسیده است!”