منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Shutterstock برای ادغام DALL-E 2 OpenAI و راه اندازی صندوق مشارکت هنرمندان • TechCrunch

Shutterstock برای ادغام DALL-E 2 OpenAI و راه اندازی صندوق مشارکت هنرمندان • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Shutterstock برای ادغام DALL-E 2 OpenAI و راه اندازی صندوق مشارکت هنرمندان • TechCrunch

غول تصویر استوک Shutterstock امروز اعلام کرد که با همکاری OpenAI، یک تلاش بزرگ برای تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی ایجاد کرده است و پیوند استراتژیک را که این جفت اعلام کرد در سال گذشته گسترش می دهد.

مشارکت بین Shutterstock و OpenAI باعث خواهد شد که سیستم هوش مصنوعی تولید تصویر DALL-E 2 با محتوای Shutterstock یکپارچه شده و در دسترس کاربران Shutterstock در سراسر جهان قرار گیرد – با برنامه ریزی یکپارچه سازی “در ماه های آینده”.

تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی به فناوری یادگیری ماشینی اشاره دارد که بر روی داده های بصری آموزش داده شده است تا بتواند به درخواست های متنی با تصویری که منعکس کننده توضیحات است پاسخ دهد. کیفیت نتایج می‌تواند بسیار متفاوت باشد، اما این سیستم‌های هوش مصنوعی اخیراً با سرعت بالایی ظاهر شده‌اند – که باعث ترس و عصبانیت یکسان شده است. بسیاری از کاربران فناوری «دموکراتیزه‌سازی» هنر را جشن می‌گیرند، در حالی که هنرمندان تجسمی که آثارشان ممکن است به عنوان خوراک آموزشی برای این هوش مصنوعی‌ها اختصاص داده شده باشد، ممکن است احساس سرقت کنند.

جای تعجب نیست که با توجه به این حساسیت، فشار Shutterstock برای هوش مصنوعی مولد به عنوان یک برنامه عملی “اخلاقی” در نظر گرفته می شود – که شامل راه اندازی صندوقی برای “غرامت مشارکت هنرمندان” است، همانطور که در بیانیه مطبوعاتی آمده است.

همچنین می‌گوید تلاش‌های تحقیق و توسعه را بر «جمع‌آوری و انتشار بینش‌های مرتبط با محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی» متمرکز خواهد کرد – با هدف قرار گرفتن خود در «صفحه اول فناوری‌های نوظهور».

بنابراین عکاسان سهام RIP؟ یا اینکه در نهایت کار عکاسان استوک تا حد زیادی به سمت گرفتن داده ها برای آموزش اصلاح مدل های هوش مصنوعی هدایت می شود؟ («هوش مصنوعی مشاغل را از بین نمی‌برد، بلکه آنها را تغییر می‌دهد» یک شعار رایج است که برای ظهور اتوماسیون به کار می‌رود – اگرچه اغلب هوش مصنوعی بسیاری از مشاغل را با مشاغل کمتر و تخصصی‌تر جایگزین می‌کند، بنابراین نسبت برندگان به بازنده‌ها لزوماً برابر نیست، معمولاً ثروت به طور مساوی تقسیم نمی شود…)

Shutterstock می‌گوید که مشارکت‌کنندگان به‌خاطر نقشی که محتوایشان در توسعه این فناوری ایفا می‌کند، «غرامت» دریافت می‌کنند – که سؤالات زیادی را ایجاد می‌کند، مانند اینکه مشارکت‌کنندگان چگونه شناسایی می‌شوند و چقدر به آنها پرداخت می‌شود. سهم آنها دقیقاً چگونه تعیین خواهد شد. و چگونه متوجه خواهند شد که آیا برای سهم خود دستمزد منصفانه ای دریافت می کنند یا خیر؟ چه کسی این چارچوب های جبران خسارت را حسابرسی خواهد کرد؟ و، اوه، رضایت هنرمندان برای همکاری با این سیستم‌های هوش مصنوعی در وهله اول کجا بود؟

Shutterstock معتقد است که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تلاش انباشته نویسندگان مشارکت کننده است. در تلاش برای ایجاد یک استاندارد صنعتی جدید و باز کردن جریان‌های درآمدی جدید برای جامعه هنری شرکت، Shutterstock همچنین چارچوبی را برای ارائه غرامت اضافی به هنرمندانی که آثارشان در توسعه مدل‌های هوش مصنوعی نقش داشته است ایجاد کرد. چارچوب آن را “اخلاقی و منصفانه” نامید. و گفتن که خواهد شد همچنین “هدف” جبران خسارت مشارکت کنندگان (“در قالب حق امتیاز”) در صورت استفاده از مالکیت معنوی آنها است.

پل هنسی، مدیرعامل Shutterstock در بیانیه ای اظهار داشت: “رسانه برای بیان خلاقانه به طور مداوم در حال توسعه و گسترش است. ما می دانیم که پذیرفتن این تحول و اطمینان از اینکه فناوری مولد که نوآوری را هدایت می کند بر اساس شیوه های اخلاقی است، مسئولیت بزرگ ماست. ما سابقه طولانی در ادغام هوش مصنوعی در هر بخش از تجارت خود داریم. این شایستگی در سطح متخصص، Shutterstock را به شریکی عالی برای کمک به جامعه خلاق ما در جهت‌یابی این فناوری جدید تبدیل می‌کند. و ما متعهد به توسعه بهترین شیوه‌ها و تخصص برای دستیابی به هدف خود یعنی توانمندسازی جهان برای ایجاد با اعتماد هستیم.»

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، در بیانیه دیگری تأیید کرد: «داده‌هایی که ما از Shutterstock مجوز دادیم برای آموزش DALL-E حیاتی بود. از اولین پیاده‌سازی‌ها از طریق API ما، و ما مشتاقانه منتظر همکاری‌های آینده هستیم زیرا هوش مصنوعی به بخشی جدایی‌ناپذیر از جریان‌های کاری خلاقانه سازندگان تبدیل می‌شود.»

Shutterstock یک لیست انتظار برای دسترسی به محتوای آینده خود با تولید کننده تصویر DALL-E 2 OpenAi نگه می دارد – این لیست در وب سایت آن موجود است.