منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ShareChat تحت حمایت گوگل 20 درصد از نیروی کار خود را به «نفوذ آب و هوا» کاهش می دهد • TechCrunch

ShareChat تحت حمایت گوگل 20 درصد از نیروی کار خود را به «نفوذ آب و هوا» کاهش می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ShareChat تحت حمایت گوگل 20 درصد از نیروی کار خود را به «نفوذ آب و هوا» کاهش می دهد • TechCrunch

ShareChat تحت حمایت گوگل 20 درصد از نیروی کار خود را به «نفوذ آب و هوا» کاهش می دهد • TechCrunch

ShareChat، استارت‌آپ رسانه‌های اجتماعی هندی که توسط توییتر، گوگل، تایگر گلوبال و تمسک حمایت می‌شود، تنها یک ماه پس از کاهش بیش از ۱۰۰ نقش، ۲۰ درصد از نیروی کار خود یا بیش از ۴۰۰ کارمند خود را اخراج کرده است.

این استارتاپ صبح روز دوشنبه کارمندان خود را از این تصمیم مطلع کرد. یکی از افراد آشنا به توسعه به TechCrunch گفت که این برنامه دسترسی به حساب‌ها را غیرفعال کرد و تمام داده‌های کارمندان آسیب‌دیده را حذف کرد.

در ماه دسامبر، ShareChat تقریباً 5٪ از 2300 کارمند خود را به دلیل بسته شدن پلت فرم ورزشی فانتزی Jeet11 خود اخراج کرد.

آنکوش ساچدوا، مدیرعامل ShareChat با اطلاع دادن به کارمندان خود از تصمیم جدید، در یک یادداشت داخلی گفت که این اقدام برای “تضمین سلامت مالی و طول عمر” استارت‌آپ است. مدیر عامل شرکت همچنین خاطرنشان کرد که این استارت آپ “رشد بازار را در اوج های سال 2021 بیش از حد برآورد کرده و مدت و شدت فشار نقدینگی جهانی را دست کم گرفته است.” این یادداشت و اخراج اولین بار توسط روزنامه اقتصادی تایمز هند گزارش شد.

در بیانیه ای که با TechCrunch به اشتراک گذاشته شد، سخنگوی ShareChat اخراج را تایید کرد و گفت که این تصمیم “پس از بحث و بررسی زیاد و با توجه به اجماع رو به رشد بازار مبنی بر اینکه تمایل سرمایه گذاری در سال جاری بسیار محتاطانه باقی خواهد ماند” گرفته شده است.

از زمان راه اندازی ما در هشت سال پیش، ShareChat و برنامه ویدیوی کوتاه ما Moj رشد باورنکردنی داشته اند. با این حال، اگرچه ما همچنان به رشد خود ادامه می دهیم، چندین عامل کلان خارجی وجود دارد که بر هزینه و در دسترس بودن سرمایه تأثیر می گذارد.

با در نظر گرفتن این عوامل، ما باید شرکت را برای مقابله با این بادهای مخالف آماده کنیم. بنابراین ما مجبور شدیم برخی از سخت‌ترین و دردناک‌ترین تصمیم‌ها را در تاریخ خود به عنوان یک شرکت بگیریم و حدود 20 درصد از کارمندان فوق‌العاده با استعداد خود را که در این سفر استارت‌آپ همراه ما بوده‌اند، رها کنیم.»

این سخنگوی همچنین ادعا کرد که این استارتاپ “هزینه ها را به طور تهاجمی در کل بهینه کرده است، از جمله در بازاریابی و زیرساخت ها، از جمله هزینه های دیگر، و تلاش های ما برای کسب درآمد را افزایش داده است.”

جزئیات دقیقی از نقش هایی که تحت تأثیر قرار می گیرند فاش نشده است.

کارمندان آسیب دیده کل حقوق خود را برای دوره اعلان و دو هفته انعام بلاعوض برای هر سالی که به استارتاپ خدمت کرده اند دریافت خواهند کرد. این استارت آپ تایید کرد که کارمندان تا دسامبر 2022 100٪ حقوق متغیر دریافت خواهند کرد و بیمه نامه درمانی آنها تا پایان ژوئن باقی خواهد ماند.

این راه‌اندازی همچنین به ESOP کارمندان آسیب‌دیده خود اجازه می‌دهد تا طبق برنامه خود تا 30 آوریل به واگذاری خود ادامه دهند.

ما درآمد تبلیغات و پخش زنده را دو برابر می کنیم. با این تغییرات، ما قصد داریم شرایط نامطمئن اقتصاد جهانی را در سال‌های 2023 و 2024 پشت سر بگذاریم و قوی‌تر ظاهر شویم.

بر اساس گزارش Crunchbase، ShareChat در بیش از 15 دور سرمایه گذاری بیش از 1 میلیارد دلار جمع آوری کرده است، از جمله آخرین جمع آوری کمک مالی 300 میلیون دلاری در دور سری H در ماه می سال گذشته.