منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Scale Venture Partners بودجه 900 میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های نرم‌افزار می‌بندد • TechCrunch

Scale Venture Partners بودجه 900 میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های نرم‌افزار می‌بندد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Scale Venture Partners بودجه 900 میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های نرم‌افزار می‌بندد • TechCrunch

پول همچنان به سمت صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر جدید جریان می یابد. به عنوان مثال، در ماه گذشته Runa Capital، Lerer Hippeau، Razor’s Edge Ventures، First Star، OurCrowd، Northzone، Janngo Capital و Kapor Capital بودجه های جدیدی را اعلام کردند.

اکنون نوبت Scale Venture Partners است و اعلام می کند که 900 میلیون دلار سرمایه برای هشتمین صندوق خود تضمین کرده است، که بزرگترین صندوق از زمان راه اندازی آن در سال 2000 است. شریک Rory O’Driscoll به TechCrunch گفت که این صندوق طی 120 روز در تابستان جمع آوری شد. .

این شرکت که به دلیل پشتیبانی از نرم‌افزارهای سازمانی شناخته می‌شود، اولین سرمایه‌گذار در برخی از شرکت‌های قدیمی SaaS از جمله Box، DocuSign، HubSpot، RingCentral و Bill.com بود. همچنین در شرکت‌های جوان‌تری مانند BigID، Dusty Robotics و Honeycomb.ai سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گفته O’Driscoll، زمان تأسیس صندوق جدید برای شرکت مناسب است، که از سال 2016 هر دو سال یک بار یک صندوق جدید جمع آوری کرده است.

وی افزود: مایلیم به چرخه طبیعی دوسال و نیم برگردیم و این یکی از آرزوهای صندوق است. “سرعت ما بسیار ثابت بود، حتی اگر اندازه معامله آنقدرها خوب نبود.”

Scale همچنان از صندوق هفتم خود سرمایه گذاری می کند و شریک Alex Nychenke به TechCrunch گفت که برنامه این است که سرمایه را از صندوق جدید در اوایل سال 2023 مستقر کند. به این ترتیب، شرکت می‌خواست زودتر و نه دیرتر سرمایه خود را جمع‌آوری کند، بنابراین اگر کارآفرینانی وجود داشتند که شرکت را در سه ماهه چهارم راه‌اندازی می‌کردند، صندوق بسته شد و تمام شد.

صندوق هشتم توسط سرمایه گذاران جدید و موجود حمایت شد. اودریسکول توضیح داد که شرکای محدود با وجود اینکه می‌خواستند مطمئن شوند که Scale سرمایه‌ای بزرگ‌تر از آن چیزی که می‌توانست با موفقیت مستقر کند جمع‌آوری نمی‌کند، در صندوق جدید مشارکت کردند.

وی افزود: اندازه صندوق دشمن عملکرد صندوق است. “هدف ما این است که از 20 معامله برای این صندوق استفاده کنیم و تنوع خوبی داشته باشیم، هم از نظر تعداد پروازها و هم از نظر زمان.”

وی در ادامه توضیح داد که وجوه ششم و هفتم این شرکت طی دو سال تقسیم شد، اما معاملات کمتری انجام داد. به عنوان مثال، او گفت که هنوز چهار سرمایه گذاری در صندوق VII باقی مانده است و آخرین مورد در اوایل سال 2023 اجرا خواهد شد.

اودریسکول گفت: “این صندوق مبلغ مناسبی برای بازگشت به اهدافمان است، بدون اینکه کار متفاوتی انجام دهیم.”

نیهنکه گفت که هنوز هیچ سرمایه گذاری از صندوق جدید انجام نشده است. با این حال، او گفت که سرمایه تقریباً به همان شیوه وجوه قبلی Scale در شرکت‌های نرم‌افزار ابری و SaaS در مراحل سری A و سری B مستقر خواهد شد.

با این حال، او و O’Driscoll می گویند که برنامه های کاربردی شناختی “نسل بعدی شرکت های نرم افزاری” هستند و بسیاری از سرمایه گذاری ها صرف استارتاپ هایی خواهد شد که بر روی آن متمرکز شده اند. نیهنکه گفت، طی پنج سال گذشته، این شرکت شاهد “موج جدیدی ظهور” در اطراف برنامه های کاربردی شناختی بوده است، و در حالی که Scale به سرمایه گذاری در فناوری سازمانی و نرم افزار ابری ادامه می دهد، برنامه ها “لایه دیگری بر روی کیک” هستند.

او افزود: «ما ابر را رها نمی کنیم. «از بسیاری جهات، اپلیکیشن‌های شناختی فقط به آن اضافه می‌کنند. اگر به این فکر کنیم که دهه آینده قرار است کجا باشد، زیرا این چارچوب زمانی است که ما روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم، فقط درصد فزاینده‌ای از معاملاتمان را می‌بینیم که واقعاً بر روی این کاربردهای شناختی متمرکز شده‌اند.»

در همین حال، صندوق توسط O’Driscoll، Niehenke، Stacey Bishop، Andy Vitus و Ariel Tseitlin و همچنین شرکای اخیراً ارتقا یافته جرمی کافمن و اریک اندرسون مدیریت خواهد شد. علاوه بر این، سم بیکر به کارگردانی، نوآ گراس و جان جیاناکوپولوس به سمت معاونان رئیس جمهور ارتقا یافتند و خاویر ردوندو به عنوان کارگردان به Scale پیوست.