منو سایت

SaaS و گزینه های جایگزین • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
SaaS و گزینه های جایگزین • TechCrunch

SaaS و گزینه های جایگزین • TechCrunch

خوش آمدید TechCrunch Exchange، یک خبرنامه هفتگی برای استارتاپ ها و بازارها. از ستون روزانه TechCrunch+ که نام خود را از آن گرفته است الهام گرفته شده است. هر شنبه آن را در صندوق ورودی خود می خواهید؟ اینجا ثبت نام کنید.

به همان اندازه که من عاشق مشاهده روندهای جدید هستم، به همان اندازه مهم است که پیش بینی های قبلی که انجام داده ایم یا شنیده ایم، تأیید شود. این هفته مقداری علوفه در این زمینه برای ما به ارمغان آورد، در دو بخش که در رادار من بسیار بالا هستند: SaaS و جایگزین. بیایید کاوش کنیم. – آنا

کاهش چند برابری SaaS، زمان سختی برای IPOها

الکس و من این هفته زمان زیادی را صرف بررسی گزارش وضعیت OpenCloud 2022 Battery Ventures کردم. توجه ما را به برخی از داده‌های پیش‌بینی جلب کرد – برای مثال پذیرش ابر – اما همچنین چیزی را تأیید کرد که نادیده گرفتن آن غیرممکن است: این که مضرب‌های SaaS – ارزش سازمانی در مقایسه با پیش‌بینی‌های درآمدی – در حال کاهش هستند.

دارمش تاکر، شریک عمومی باتری، می‌گوید: «میانگین چند برابری پیش‌رو برای شرکت‌های SaaS از حدود 16 برابر درآمد آینده به تقریباً 6 برابر امروز کاهش یافته است.

مضاعف ها نه تنها کوچک شده اند، بلکه فشرده شده اند و پاداش کمتری برای شرکت هایی با سریع ترین رشد نسبت به شرکت هایی با رشد کندتر دارند. عوامل زیادی وجود دارد، اما نتیجه این است که به نظر می رسد بازدهی دوباره برای بازارها مهم است.

در نتیجه شاهد انتقام گرفتن برخی قوانین قدیمی هستیم. تاکر گفت: «تعدیل شده برای رشد، امروزه شرکت‌هایی که طبق قانون 40 رشد کارآمدی را نشان می‌دهند (یعنی شرکت‌هایی با نرخ رشد + حاشیه جریان نقدی آزاد بیشتر یا مساوی 40)، با حق بیمه به آن‌ها معامله می‌کنند. که بدون توجه به سودآوری رشد می کنند.»

توجه داشته باشید که این رشد یا سودآوری نیست: باید هر دو باشد و به نظر می رسد که سطح رضایت سرمایه گذاران بالاتر و بالاتر می رود.

تقاضای بیشتر بازار، تصویری نگران‌کننده برای بسیاری از تک‌شاخ‌هایی است که منتظر عرضه اولیه اولیه سهام هستند، و همچنین همتایان آن‌ها که قبلاً عمومی شده‌اند اما در تلاش برای حفظ ارزش بازار خود هستند. بیایید الکس را نیز در نظر بگیریم، که ممکن است قبل از سه ماهه دوم سال 2023، S-1 آبدار دیگری دریافت نکند.