منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Roku ~ 19% سقوط می کند زیرا برای Q4 پر از دست انداز آماده می شود • TechCrunch

Roku ~ 19% سقوط می کند زیرا برای Q4 پر از دست انداز آماده می شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Roku ~ 19% سقوط می کند زیرا برای Q4 پر از دست انداز آماده می شود • TechCrunch

با عقب نشینی تبلیغ کنندگان از مخارج و اختلالات زنجیره تامین، سرمایه گذاران آماده یک سه ماهه ناخوشایند برای Roku شدند. و سرمایه گذاران احتمالاً حق دارند که نگران باشند.

Roku نتایج درآمدهای سه ماهه سوم مالی خود را روز چهارشنبه منتشر کرد و نشان داد که هنوز رشد کندی در حساب های فعال و درآمد در یک محیط همیشه چالش برانگیز داشته است. این شرکت همچنین به سرمایه گذاران در مورد سه ماهه چهارم ضعیف هشدار داد و به سهامداران گفت که انتظار دارد کل درآمد خالص حدود 800 میلیون دلار یا کاهش 7.5 درصدی نسبت به سال گذشته باشد. سهام Roku در معاملات پس از ساعت کاری پس از مشاهده راهنمایی های سه ماهه چهارم توسط سرمایه گذاران، نزدیک به 19 درصد سقوط کرد.

با ورود به فصل تعطیلات، انتظار داریم که محیط کلان فشار بیشتری بر قضاوت مصرف کننده وارد کند و بودجه تبلیغات را کاهش دهد، به ویژه در بازار پراکنده محتوای تلویزیون. ما انتظار داریم که این شرایط موقتی باشد، اما پیش بینی اینکه چه زمانی تثبیت می شود یا بهبود می یابد دشوار است. بنابراین، ما انتظار داریم درآمد سه ماهه چهارم بازیکن و درآمد پلتفرم نسبت به سال گذشته کمتر باشد.» این شرکت در نامه خود به سهامداران نوشت.

و در حالی که Roku درآمد خالص کلی را گزارش کرد که انتظارات را شکست داد، نتایج همچنان بسیار کمتر از گذشته بود. Roku گفت کل درآمد آن نسبت به سال گذشته 12 درصد افزایش یافته و به 761 میلیون دلار رسیده است که بیش از انتظارات 700 میلیون دلاری است. تحلیلگران پیش بینی کردند که کل درآمد Roku در این سه ماهه به 696 میلیون دلار برسد.

درآمد پلتفرم نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد کرد که کمتر از نرخ رشد تاریخی ما بود، اما با توجه به شرایط سخت کلان مثبت بود. به دلیل ضعف مداوم در بازار کلی تبلیغات تلویزیونی و به ویژه در بازار تبلیغات بینابینی، هزینه تبلیغات در پلتفرم ما با سرعت کمتری نسبت به پیش‌بینی سال گذشته ما به رشد خود ادامه می‌دهد.

Roku سه ماهه گذشته انتظارات درآمدی خود را از دست داد و مجموع درآمد خالص 764 میلیون دلار را گزارش کرد که 41 میلیون دلار کمتر از انتظارات وال استریت بود. این شرکت کاهش هزینه‌های تبلیغات تلویزیونی را عامل از دست دادن این علامت می‌داند.

در همین حال، این شرکت همچنین از اضافه شدن خالص 2.3 میلیون حساب فعال اضافی در سه ماهه سوم گزارش داد که از 61.3 میلیون حساب فعال در سه ماهه دوم به 65.4 میلیون رسید. Roku همچنین مجموع ساعت پخش 21.9 میلیارد را داشت که 1.1 میلیارد بیشتر از سه ماهه گذشته است.

سرویس پخش رایگان آن، The Roku Channel، شاهد جهش 90 درصدی نسبت به سال گذشته در ساعات پخش بود.

Roku به سرمایه گذاری در کانال Roku ادامه می دهد. همین ماه گذشته، این شرکت سرویس استریم را در مکزیک راه اندازی کرد و حرکت قابل توجهی را برای این سرویس نشان داد. پیش از این، کانال Roku فقط در ایالات متحده، بریتانیا و کانادا در دسترس بود.

Roku Channel همچنین 14 کانال خطی جدید را از طریق راهنمای تلویزیون زنده خود راه اندازی کرد و Paramount+ را به عنوان یک گزینه اشتراک ممتاز جدید اضافه کرد.

روکو سعی می کند باهوش باشد

Roku ماه گذشته با ورود به فضای خانه متصل با راه اندازی دستگاه های مختلف خانه هوشمند، حرکت جسورانه ای انجام داد. سری Roku Smart Home شامل دوربین‌های امنیتی، زنگ‌های ویدیویی، چراغ‌های هوشمند و دوشاخه‌های هوشمند با کنترل صوتی است.

با توجه به اینکه گوگل و آمازون در حال حاضر در بازار خانه های هوشمند حضور دارند، Roku احتمالاً انتظار ندارد که اولین انتخاب برای مصرف کنندگان باشد. با این حال، منطقی است که این شرکت در نهایت از خانه هوشمند بسیاری از مصرف‌کنندگانی که قبلاً تلویزیون‌های هوشمند Roku در خانه‌های خود دارند، کسب درآمد کند.

استیو لودن، مدیر مالی Roku در یک تماس با خبرنگاران گفت: “گسترش به اکوسیستم خانه های هوشمند یک پیشرفت طبیعی برای Roku است. بدیهی است که ما یک پلتفرم پخش تلویزیونی پیشرو هستیم و تلویزیون هوشمند معمولاً در مرکز خانه هوشمند افراد قرار دارد. این یک توسعه خوب برای استفاده از 65 میلیون حساب فعال فعلی ما است.”

این شرکت در نامه خود اضافه کرد که هنوز “روزهای اولیه” است، اما Roku “فناوری و تخصص لازم در سخت افزار، نرم افزار و اتصال را برای ارائه یک اکوسیستم خانه هوشمند ساده، قدرتمند و لذت بخش دارد.”

Roku همچنین اخیراً نسخه 2022 پخش کننده استریم Roku Express خود، Roku Wireless Bass و همچنین به‌روزرسانی نرم‌افزار خود، Roku OS 11.5 را منتشر کرده است که شامل ویژگی‌های جدیدی مانند فهرست تماشای جهانی، ویژگی «ادامه تماشا» و یک مرکز کشف که شامل محتوا به صورت کوتاه است.