منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Retool جریان های کاری را برای فراتر رفتن از فرانت اند راه اندازی می کند • TechCrunch

Retool جریان های کاری را برای فراتر رفتن از فرانت اند راه اندازی می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Retool جریان های کاری را برای فراتر رفتن از فرانت اند راه اندازی می کند • TechCrunch

از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۷، Retool با ارائه راه آسان‌تری به توسعه‌دهندگان برای ساخت اپلیکیشن‌های تجاری برای کاربران داخلی‌شان، نامی برای خود دست و پا کرده است. برخلاف بسیاری از ابزارهای کم‌کد/بدون کد موجود در بازار امروز، تمرکز Retool به‌رغم واسط کشیدن و رها کردن مفید، کاملاً بر روی توسعه‌دهندگان باقی می‌ماند. اکنون، حدود نیم سال پس از اعلام دور بودجه 45 میلیون دلاری، این شرکت در حال گسترش مجموعه ویژگی های خود با افزودن ابزارهای جدید برای ایجاد گردش کار باطن است. Retool Workflows، همانطور که شرکت این ویژگی جدید را نامگذاری کرده است، ایجاد فرآیندهای خودکار مانند cron jobs، هشدارهای سفارشی، و وظایف استاندارد استخراج، تبدیل، بارگذاری (ETL) را برای توسعه دهندگان آسان می کند با استفاده از یک رابط کاربری گرافیکی مشابه با ابزار frontend، همه موارد در حالی که انعطاف پذیری بسیار بیشتری را از ابزارهایی مانند Zapier اضافه می کند.

«بعضی از مردم سعی می کنند ما را در یک فضای بدون کد یا چیزی قرار دهند. دیوید هسو، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Retool به من گفت: هرگز نخواهید شنید که ما این حرف را بزنیم. دلیل آن این است که ما واقعاً به آن اعتقاد نداریم. من فکر می‌کنم اگر به ابزارهایی مانند Airtable یا Zapier یا چیزهایی مانند آن نگاه کنید، فکر می‌کنیم که واقعاً عالی است اگر یک کیس استفاده ساده یا یک کیف استفاده متوسط ​​داشته باشید – برای آن عالی است. اما اگر می‌خواهید یک مورد استفاده واقعاً پیچیده ایجاد کنید، مانند یک ابزار داخلی که آمازون می‌تواند بسازد، Zapier می‌تواند خیلی سریع 50 درصد را به شما برساند، اما 50 درصد دیگر عملاً غیرممکن می‌شود.»

Retool جریان های کاری را برای فراتر رفتن از فرانت اند راه اندازی می کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: نصب مجدد

تیم Retool به جای اتخاذ رویکرد بدون کد، همیشه ابتدا خدمات خود را برای توسعه دهندگان ایجاد می کند. هسو گفت: «ما به قدرت کد اعتقاد داریم. او همچنین خاطرنشان کرد که روندی که می‌بیند این است که افراد بیشتری در حال یادگیری نحوه کدنویسی هستند و این روندی است که او می‌خواهد از آن جلوگیری کند – نه اینکه تجربه کدنویسی را تحقیر کند.

او استدلال می‌کند که گردش‌های کاری دقیقاً در اینجا جا می‌گیرند، زیرا ایجاد یک ابزار کم‌کد/بدون کد که به شما امکان می‌دهد گردش‌های کاری پیچیده بسازید، بدون اینکه به سرعت به محدودیت‌های کاری که آن ابزارها می‌توانند انجام دهند، بسازید، بسیار دشوار است. اگرچه ما تعداد کمی از شرکت ها را دیده ایم که تلاش کرده اند). Hsu خاطرنشان کرد که بسیاری از مشتریان در حال حاضر برنامه Retool را هک می کنند تا برخی از این قابلیت ها برای آنها کار کند. اما به جای اجرای cron job، اسکریپتی می نویسند که به طور خودکار روی دکمه ای در یک برنامه سفارشی در زمان مشخصی کلیک می کند تا مثلاً یک گردش کار شروع شود (که ظاهراً یکی از مشتریان Retool انجام داده است).

توسعه دهندگان به انعطاف پذیری کد نیاز دارند. آنها مجموعه ابزاری می خواهند که بدون آن سرعت کار را افزایش دهد
جیمی کاف، مدیر محصول، Retool گفت: گزینه‌های خود را محدود می‌کنند. “Retool Workflows با حفظ توانایی نوشتن کد برای حل مشکل، سعی می کند از ابتدا بخش های خسته کننده اتوماسیون ساختمان را انتزاعی کند.”

تیم Retool ادعا می‌کند که ساختن کارهای کرون معمولی، با فرمت محرمانه‌شان، زمان‌بر و مستعد خطا است – و نتیجه نهایی برای نگهداری و اشکال‌زدایی دشوار است.

من واقعاً فکر نمی‌کنم محصول گردش کار متمرکز بر توسعه‌دهنده وجود داشته باشد که من آن را بشناسم. به همین دلیل است که ما این را راه اندازی می کنیم.

علاوه بر اجرای اسکریپت ها در فواصل زمانی منظم، Retool Workflows همچنین می تواند از webhook ها برای رویکرد رویداد محورتر استفاده کند. این بدان معنی است که می توان از آن برای هشدار استفاده کرد، علاوه بر برنامه های کاربردی سبک سنتی ETL. در واقع، Hsu گفت که اکثر کاربران در Workflows بتا با هشدارها و اعلان‌ها شروع کردند و سپس به مرور زمان به موارد استفاده ETL منتقل شدند.

شایان ذکر است که این یک ابزار یکپارچه سازی سازمانی برای جابجایی داده ها بین برنامه ها نیست، اما هنوز کاملاً بر روی آوردن آن داده ها به برنامه های تجاری مبتنی بر Retool متمرکز است.

ما به روشی کارآمد نیاز داشتیم تا داده‌های محصول در انبارمان را به موقع و روشن‌تر ترجمه کنیم
جوئل مک‌لین، مدیر رشد محصول در RE/MAX می‌گوید. “با Retool Workflows، تیم من می تواند به راحتی منابع ما را در یک مکان پیکربندی کند و تنها بر روی نوشتن منطق منحصر به فرد برای تجارت ما تمرکز کند.”

هزینه سرویس جدید بر اساس توان عملیاتی داده خواهد بود. هر طرح Retool، از جمله برنامه رایگان، با 1 گیگابایت داده گردش کار به صورت رایگان همراه با هزینه های اضافی از 50 دلار در هر گیگابایت است.

در حال حاضر، Workflows فقط به عنوان یک سرویس میزبانی شده در دسترس است، اما تیم در حال حاضر روی یک نسخه اولیه کار می کند. این همان چیزی است که بسیاری از مشتریان Retool قبلاً از سازنده برنامه آن، از جمله Stripe، Brex، Coinbase و Plaid استفاده می‌کنند، بنابراین منطقی است که این شرکت همین کار را برای Workflows انجام دهد.