منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Rapyd Ventures از استارتاپ هندی فین‌تک به عنوان سرویس Decentro حمایت می‌کند • TechCrunch

Rapyd Ventures از استارتاپ هندی فین‌تک به عنوان سرویس Decentro حمایت می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Rapyd Ventures از استارتاپ هندی فین‌تک به عنوان سرویس Decentro حمایت می‌کند • TechCrunch

شرکت هندی Decentro، استارت‌آپ Y Combinator که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با پیاده‌سازی API‌های خود وارد بازار فین‌تک شوند، ۴.۷ میلیون دلار در دور سری A جمع‌آوری کرده است.

استارت آپ مستقر در بنگالورو APIهای بانکی و پرداخت را ارائه می دهد که امکان توسعه محصولات فین تک مانند بانکداری، کارت های پرداخت، نئوبانکداری و خدمات جمع آوری و پرداخت را در مدت زمان کوتاهی فراهم می کند. Decentro با چندین بازیگر صنعتی از جمله Axis Bank، ICICI Bank، Kotak Mahindra Bank، Yes Bank، Visa، RuPay، Quickwork، Equifax، Aadhaar و National Securities Depository Limited (NSDL) همکاری کرده است تا راه حل هایی برای ابزارهای پرداخت پیش پرداخت، گردش کار بدون کد ارائه دهد. ، بانکداری مکالمه از طریق واتس اپ و فعال کردن تأیید اسناد و فرآیند KYC.

زمانی که یک استارت آپ یا شرکت فین تک بخواهد محصول جدیدی را به بازار عرضه کند، حداقل چند ماه طول می کشد تا وارد بازار شود. و این صرفاً به فرآیندهای بانکی، نحوه مدیریت فرآیند بانک و همچنین فناوری بانک مربوط می شود. آنقدرها هم عالی نیست. این اساساً مشکلی است که ما در حال حل آن هستیم.»

Taneja که قبلاً پلتفرم پرداخت اجتماعی Mypoolin را که توسط شرکت خدمات مالی مستقر در کوپرتینو Wibmo خریداری شد و هشت سال در بازار فین‌تک سپری کرد، یکی از بنیانگذاران پلتفرم پرداخت اجتماعی بود. برای آدرس دادن او Setu را که متعلق به Cashfree و PineLabs است، در میان رقبای کلیدی این استارتاپ می‌داند، اما معتقد است که دارای «پایه مشتری سازمانی راه‌حل‌محور» و تجربه محصول «برتر» است.

این استارتاپ در حال حاضر بیش از 250 مشتری در بخش بازرگانی و فین‌تک جمع کرده است. برخی از این موارد عبارتند از Freo، Mobile Premier League، FamPay، CreditWise، Uni Cards و BharatX.

Decentro که بیش از 40 کارمند دارد، محصولاتی را ارائه می دهد که به شرکت ها اجازه می دهد تا حساب های مجازی، تجاری و امانی ایجاد کنند، امکان پرداخت و ارائه وام را فراهم کنند. این استارتاپ اعلام کرد محصولات موجود مطابق با آخرین قوانین کشور است.

دور سری A Decentro توسط Rapyd Ventures، بازوی مخاطره‌آمیز غول فین‌تک به عنوان سرویس بریتانیا، با مشارکت Leonis VC و Uncorrelated Ventures رهبری شد. سرمایه گذاران فرشته هندی از جمله کونال شاه بنیانگذار CRED، لالیت کشره بنیانگذار و مدیر عامل Groww، Beerud Sheth بنیانگذار و مدیر عامل Gupshup و BharatPe CBO Pratekk Agarwaal سابق نیز در دور تامین مالی شرکت کردند.

تنجا به TechCrunch گفت که هدف این استارتاپ استفاده از بودجه جدید برای تعمیق مشارکت خود با بانک ها و ورود به دسته هایی از جمله شرکت های بزرگ است. همچنین قصد دارد مجوزها را دریافت کند و در سنگاپور راه اندازی شود تا در نهایت فراتر از هند گسترش یابد.

«ساخت لایه نوآوری خود در هند ابتدا به Decentro یک پایگاه عالی برای ایجاد نوآوری مقیاس‌پذیر می‌دهد که می‌تواند با مدرن‌سازی زیرساخت‌های دیگر بازارهای نوظهور افزایش یابد. جوئل یاربرو، MD Rapyd Ventures و معاون رپید در آسیا و اقیانوسیه، در بیانیه ای که آماده شده است، گفت: ما از حمایت از Decentro در حین گسترش و گسترش آنها هیجان زده هستیم.

قبل از آخرین دور سرمایه گذاری، دسنترو در مجموع 1.7 میلیون دلار در راندهای دانه و فرشته جمع آوری کرد. دور اولیه، که در اکتبر 2020 بسته شد، شامل سرمایه‌گذاری‌های Y Combinator و FundersClub بود.

از آن زمان، این استارت آپ ادعا می کند که ارزش گذاری آن 3.3 برابر و درآمد آن بیش از 35 برابر افزایش یافته است. با این حال، تانیا جزئیاتی در مورد این ارزیابی فاش نکرد.

حجم تراکنش های API Dcentro نیز از اوایل سال 2021 در هر سه ماهه 50 تا 70 درصد رشد داشته است و به طور متوسط ​​70 میلیون تراکنش سالانه API در 12 ماه گذشته ثبت شده است. یکی از بنیانگذاران گفت که این استارت آپ نیز سودآور است.