منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Purple Elephant Ventures، استودیوی استارتاپی متمرکز بر گردشگری کنیا، یک میلیون دلار از پیش بودجه جمع آوری کرد • TechCrunch

Purple Elephant Ventures، استودیوی استارتاپی متمرکز بر گردشگری کنیا، یک میلیون دلار از پیش بودجه جمع آوری کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Purple Elephant Ventures، استودیوی استارتاپی متمرکز بر گردشگری کنیا، یک میلیون دلار از پیش بودجه جمع آوری کرد • TechCrunch

Purple Elephant Ventures، استودیوی استارتاپی متمرکز بر گردشگری کنیا، یک میلیون دلار از پیش بودجه جمع آوری کرد • TechCrunch

استودیوی سرمایه‌گذاری مستقر در کنیا با تمرکز بر گردشگری، Purple Elephant Ventures (PEV)، یک میلیون دلار سرمایه اولیه برای ساخت نسل بعدی استارت‌آپ‌هایی که از فناوری برای مدرن‌سازی بخش گردشگری استفاده می‌کنند، جمع‌آوری کرده است.

سرمایه گذاران شرکت کننده در این دور عبارتند از Klister Credit Corp.، یک شرکت سرمایه گذاری کانادایی، بنیاد Untours و تعدادی از حامیان فرشته، از جمله Fede Pirzio-Biroli، بنیانگذار Playfair Capital. ایان مک کیگ، مدیر عامل سابق lastminute.com و عضو هیئت مدیره M-Kopa؛ آنتونی راک، رئیس شرکت راک ایمپکت کپیتال؛ ریچ هوپس، مدیرعامل Impact Capital؛ جیم ویلانووا، مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری اجتماعی مشارکت های جهانی، و هلنا ریس هارستاد، یکی از بنیانگذاران و رئیس بنیاد بهینه ساز.

استودیوی پروژه مخاطره آمیز قصد دارد هر سال حدود چهار استارت آپ در تلاقی گردشگری، آب و هوا و فناوری ایجاد کند.

“من فکر می کنم آنچه برای تیم هیجان انگیز است، همه امکانات دیجیتالی کردن گردشگری برای آینده ای سبزتر است. و یکی از مزایای بزرگ کار در استودیو این است که می توانیم همیشه با ایده های نوآورانه جدید بازی کنیم. بن پترسون، مدیر عامل شرکت، بن پترسون که یکی از بنیانگذاران این شرکت است، گفت: ما جلساتی داریم که به آن جلسات طوفان فکری می گوییم که در آن مکالمات بسیار ساختار یافته ای برای بررسی صنعت گردشگری از نقطه نظر ایجاد مشاغل داریم که به کاهش ردپای کربن صنعت گردشگری در آفریقا کمک می کند. از استارت آپی با میکول شاه و یان وان در دوس د ویلبویس، در اوایل سال 2020 – درست قبل از شیوع کووید.

علیرغم عدم قطعیت در بخش سفر به دلیل همه‌گیری کووید، تیم PEV سرعت خود را کاهش نداد و در عوض دو استارت‌آپ راه‌اندازی کرد: Elephant Bookings، محصول نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس (SaaS) و Nomad.Africa، مجله تجارت محتوا. .

Elephant Bookings یک محصول B2B است که تامین کنندگان هتل را به صورت آنلاین به هم متصل می کند و با فعال کردن رزرو مستقیم به آنها کمک می کند تا نرخ اشغال را افزایش دهند. Nomad.Africa در اصل توسط شاه، که همچنین بنیانگذار سایت کشف رستوران EatOut Africa است، تأسیس شد. استودیوی سرمایه گذاری در حال حاضر به دنبال هم بنیانگذاران و مدیران عامل برای این دو استارت آپ است.

اما چرا تمرکز بر گردشگری؟

۱۰۰۰ استارت‌آپ در کشاورزی، فین‌تک، انرژی و مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد – همه بخش‌های اصلی اقتصاد آفریقا، اما تعداد بسیار کمی در گردشگری و تعداد انگشت شماری سرمایه جذب کرده‌اند. این در حالی است که گردشگری یکی از بزرگترین بخش‌های این قاره است.

“این برای من عجیب بود، بنابراین شروع کردم به بررسی دلیل این امر، و در پایان روز به این نتیجه رسیدم که این یک صنعت عظیم با حاشیه های واقعی است، اما کاملاً در دهه 1970 به این شکل گیر کرده است. که روی آن کار می کند. اکثر سازمان های گردشگری تقریباً هیچ حضور آنلاینی ندارند. شما حتی به وب سایت های گران ترین اقامتگاه های سافاری سر می زنید و حتی نمی توانید یک اتاق رزرو کنید. شما باید ایمیل بزنید یا با یک نماینده تماس بگیرید و برای رزرو کردن واقعاً چندین مرحله طول می‌کشد.

پرترسون گفت که تحقیقات بیشتر به PEV نشان می دهد که صنعت در آفریقا آماده اختلال است، به ویژه به این دلیل که این بخش از سریع ترین رشد در جهان است.

«من متوجه شدم که در نوسازی این صنعت مشکلی وجود دارد و شروع کردیم به بررسی آن کمی بیشتر. و من به سرعت به این نتیجه رسیدم که فقط یک فرصت تجاری برای مدرن کردن بخش گردشگری وجود ندارد. ده ها راه بالقوه برای انجام آن وجود داشت.

انتظار می رود که بخش گردشگری آفریقا 6.8 درصد رشد کند، دو برابر سرعت کل اقتصاد این قاره، تا به 279 میلیارد دلار در دهه آینده برسد، زیرا این صنعت به شدت از اثرات همه گیر کووید بهبود می یابد. این بر اساس داده های شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) است که همچنین نشان می دهد که در این مدت 14 میلیون شغل جدید ایجاد خواهد شد.