منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Prosus خرید 4.7 میلیارد دلاری BillDesk هند را خاتمه داد • TechCrunch

Prosus خرید 4.7 میلیارد دلاری BillDesk هند را خاتمه داد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Prosus خرید 4.7 میلیارد دلاری BillDesk هند را خاتمه داد • TechCrunch

Prosus خرید 4.7 میلیارد دلاری BillDesk هند را خاتمه داد • TechCrunch

Prosus Ventures ادغام 4.7 میلیارد دلاری BillDesk را که سال گذشته اعلام کرده بود، لغو کرد و گفت که “شرایط معینی سابقه” در یک تحول غافلگیرکننده یک ماه پس از کسب تایید شده توسط ناظر ضد تراست محلی برآورده نشد.

پروسوس در بیانیه‌ای در روز دوشنبه گفت: «شرایط معینی از قبل تا تاریخ 30 سپتامبر 2022 برآورده نشدند و توافق به طور خودکار مطابق با شرایط آن فسخ شد و بر این اساس معامله پیشنهادی انجام نخواهد شد». بدون اینکه مشخص شود آن شرایط چه شرایطی دارند

خرید تمام نقدی که در اوج چرخه رونق سال گذشته اعلام شد، قرار بود دومین معامله بزرگ M&A در فضای اینترنت مصرف کننده در بازار جنوب آسیا باشد. در سه ماهه اخیر، با چرخش بازار، بسیاری از معاملات وعده داده شده از بین رفتند. Prosus که بیش از 5.5 میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری کرده است، در یک سال گذشته ارزش قابل توجهی را از دست داده است. اخیراً سهام شرکت های دیگر (Tencent و JD.com) را به فروش رسانده است.

این معامله به Prosus، که در حال حاضر صاحب PayU سریع در حال رشد است، اجازه می دهد تا بر بازار پردازش پرداخت در هند تسلط یابد. BillDesk پرداخت ها را برای اکثر دفاتر دولتی هند انجام می دهد.

یکی از افراد آشنا به TechCrunch گفت که Prosus معتقد است که بازار پرداخت هند در سه ماهه اخیر شکاف هایی را نشان داده است.

مشخص نیست که آیا Prosus و BillDesk بر سر هزینه فسخ توافق کرده اند یا خیر. BillDesk بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

بنیانگذاران BillDesk که توسط سه مشاور تأسیس شده بود، قرار بود هر کدام 500 میلیون دلار از این معامله به دست آورند. BillDesk که ویزا، تماسک، جنرال آتلانتیک و تعدادی از بانک های هندی را از جمله حامیان خود می داند، تا به امروز 245 میلیون دلار جمع آوری کرده است. به گفته شرکت تحقیقاتی Tracxn، پس از یک دور تأمین مالی در ژانویه 2019، ارزش آن به 1.59 میلیارد دلار رسید.

قبل از بستن قرارداد با Prosus، BillDesk در داخل برنامه ریزی کرده بود تا برای عرضه اولیه عمومی تشکیل پرونده دهد. PayU و BillDesk 20 ساله تعداد قابل توجهی از تراکنش های پرداخت را در هند پردازش می کنند. بر اساس برآوردهای صنعت، اگر با هم ترکیب شوند، پیشروی آشکاری در بازار هند خواهند داشت.

«PayU India و BillDesk با هم قادر خواهند بود نیازهای پرداختی در حال تحول مصرف کنندگان دیجیتال هند، بازرگانان و شرکت های دولتی را برآورده سازند و فناوری پیشرفته را به حتی بیشتر بخش های محروم جامعه ارائه دهند، در حالی که به یک محیط نظارتی پایبند هستند. در هند و ارائه حمایت قوی از مصرف کننده،” Prosus در زمان پیشنهاد خرید گفت.