منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Privilège Ventures صندوق 20 میلیون دلاری را برای سرمایه گذاری در استارتاپ های تحت رهبری زنان راه اندازی کرد • TechCrunch

Privilège Ventures صندوق 20 میلیون دلاری را برای سرمایه گذاری در استارتاپ های تحت رهبری زنان راه اندازی کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Privilège Ventures صندوق 20 میلیون دلاری را برای سرمایه گذاری در استارتاپ های تحت رهبری زنان راه اندازی کرد • TechCrunch

Privilège Ventures صندوق 20 میلیون دلاری را برای سرمایه گذاری در استارتاپ های تحت رهبری زنان راه اندازی کرد • TechCrunch

صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Privilège Ventures مستقر در لوگانو، سوئیس، به تازگی چهارمین صندوق خود را راه اندازی کرده است. صندوق 20 میلیون فرانک سوئیس (کمی بیش از 20 میلیون دلار) به استارت آپ های زنانه در مراحل اولیه در سراسر اروپا اختصاص داده شده است.

Jacqueline Ruedin Ruesch، شریک عمومی بنیانگذار Privilège Ventures در مصاحبه با TechCrunch گفت: ما فقط نمی خواهیم از زنان حمایت کنیم. “داده ها نشان می دهد که زنان در صندلی راننده بازگشت سرمایه بهتری دارند.”

این شرکت می‌گوید که مورد سرمایه‌گذاری آن بر اساس شواهد آماری است که نشان می‌دهد زنان در موقعیت‌های رهبری بهتر از مردان عمل می‌کنند.

«اعداد خیره کننده هستند. لوسیان واگنر، شریک عمومی بنیانگذار Privilège Ventures در بیانیه مطبوعاتی گفت: «فقط اخلاقی بودن و انجام کارهای خوب نیست: اگر سطوح کارآفرینی بین مردان و زنان یکسان باشد، تولید ناخالص داخلی جهانی 6 درصد رشد خواهد کرد.

پایان نامه این شرکت توسط تحقیقات گروه مشاوره بوستون در مورد داده های سرمایه گذاری و درآمد در یک دوره پنج ساله پشتیبانی می شود. این مطالعه همچنین نشان داد که استارت‌آپ‌هایی که توسط زنان تأسیس و تأسیس شده‌اند کمتر از نیمی از میانگین سرمایه‌گذاری انجام شده در شرکت‌های تحت رهبری مردان را دریافت کرده‌اند، حتی اگر استارت‌آپ‌هایی به رهبری زنان با گذشت زمان 10 درصد درآمد بیشتری تولید کنند.

روش گفت: “در سطح جهان بودجه بسیار کمی برای حمایت از بنیانگذاران زن اختصاص داده شده است، و با وجود رشد سریع در صنعت سرمایه گذاری خطرپذیر، درصد تیم هایی که توسط زنان یا جنسیت رهبری می شوند در حال کاهش است.” من زندگی حرفه ای خود را در بخش بانکداری در سوئیس آغاز کردم: این بخش تحت سلطه مردان بوده و تا حدی هنوز هم هست. من عادت کردم که یکی از معدود زنانی باشم که در اتاق های کنفرانس بزرگ حضور دارند و دیگر حتی به آن توجهی نکردم. اما وقتی باردار شدم، اولین واکنش همکاران ارشدم این بود که “چه زمانی کار را متوقف می کنی؟” باید اعتراف کنم که کاملاً شوکه کننده بود.

همانطور که الکس در ماه جولای گزارش کرد، داده های PitchBook نشان داد که درصد معاملات سرمایه گذاری خطرپذیر شامل حداقل یک بنیانگذار زن از 19.4٪ به 18.2٪ کاهش یافته است. در اروپا، اعداد حتی بدتر است. Privilège نشان می دهد که در اروپا، بنیانگذاران زن تنها 1٪ از کل سرمایه گذاری VC را دریافت می کنند.

این شرکت می‌گوید، LPهای Privilège Ventures عمدتاً افراد و دفاتر خانوادگی با ارزش خالص هستند، و صندوق قصد دارد 15 تا 20 چک در مراحل اولیه با سرمایه‌گذاری اولیه در محدوده 250000 دلار بنویسد.

من واقعاً عاشق سرمایه گذاری روی بنیانگذاران در همان ابتدای سفرشان هستم. ما اغلب آنها را حتی قبل از اینکه شرکت خود را تأسیس کنند ملاقات می کنیم و آنها را دنبال می کنیم، آنها را آموزش می دهیم و می بینیم که آنها اولین گام های خود را در سفر کارآفرینی برمی دارند. با توجه به تمرکز ما روی مرحله بذر، ما فکر می کنیم که نزدیک شدن به شرکت هایمان تا حد امکان بسیار مهم است و به همین دلیل ما ترجیحی برای بازار داخلی خود، سوئیس و کشورهای اروپایی اطراف آن داریم.” ما در بخش خاصی متخصص نیستیم، اما ترجیحاتی داریم، یعنی در زمینه مس، فناوری عمیق و به طور کلی برای اقتصاد دیجیتال. ما می‌خواهیم در اسرع وقت، حتی قبل از راه‌اندازی، وارد شویم و خوشحالیم که تا سری A به سرمایه‌گذاری در بهترین شرکت‌ها ادامه می‌دهیم.»

این شرکت می‌گوید دوست دارد شرکت‌های بیشتری را ببیند که برای حل مشکلات «واقعی» تلاش می‌کنند – راه‌حل‌هایی که می‌توانند جان انسان‌ها را نجات دهند، سیاره زمین را نجات دهند و محصولاتی که نه فقط «خوب بودن» بلکه «باید» هستند.

“کل مجموعه ما در حال حاضر شامل بیش از 30٪ شرکت با یکی از بنیانگذاران زن است. از آنجایی که هدف ما سرمایه‌گذاری فقط روی تیم‌هایی است که بهترین عملکرد را دارند، باید از جریان قوی معاملات اطمینان حاصل کنیم و به همین دلیل نه تنها به سوئیس، بلکه به اروپا نیز با تمرکز بیشتر بر روی برخی کشورها مانند ایتالیا، فرانسه و اروپا نگاه خواهیم کرد. آلمان، چون به ما نزدیک‌تر است، می‌گوید، و توضیح می‌دهد که چرا سرمایه‌گذاری به‌ویژه روی زنان همچنان برای صندوق معنادار است. برخی به این واقعیت ساده اشاره می‌کنند که داشتن دیدگاه‌های متفاوت در اتاق منجر به تصمیم‌گیری متفکرانه‌تر می‌شود – برخی به زنانی اشاره می‌کنند که برای رسیدن به جایی که هستند با سختی‌های زیادی مبارزه کرده‌اند. ما به طور مستقیم می بینیم که زنان برای مقابله با مسائلی که در فناوری نادیده گرفته شده اند، اما می توانند تأثیر عمیقی بر جهان داشته باشند، تحت فشار قرار می گیرند. ما در حال حاضر استارت‌آپ‌هایی با بنیان‌گذاران یا رهبران زن داریم که روی استفاده از فناوری عصبی برای بهبود خواب، قارچ‌کش‌ها برای بهبود غذا، و نشانگرهای زیستی برای اندازه‌گیری مداوم پروتئین‌ها و هورمون‌ها برای پیشگیری و نظارت بر شرایط سلامتی کار می‌کنند.