منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Oro، یک پلت فرم تجارت الکترونیک منبع باز B2B از بنیانگذار مجنتو، 13 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

Oro، یک پلت فرم تجارت الکترونیک منبع باز B2B از بنیانگذار مجنتو، 13 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Oro، یک پلت فرم تجارت الکترونیک منبع باز B2B از بنیانگذار مجنتو، 13 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

Oro، یک پلتفرم تجارت الکترونیک منبع باز که توسط یکی از بنیانگذاران مجنتو و CTO سابق تأسیس شده است، امروز اعلام کرد که 13 میلیون دلار در دور استراتژیک بودجه رشد جمع آوری کرده است.

پلتفرم Oro مستقر در لس آنجلس که در سال 2012 تأسیس شد، مجموعه ای از برنامه های کاربردی از جمله OroCommerce، پلت فرم تجارت الکترونیک B2B پیشرو آن برای ساخت ویترین فروشگاه ها و بازارها است. OroMarketplace، یک پلتفرم مدیریت سرتاسر به طور خاص برای مشاغل بازار؛ یک پلت فرم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به نام OroCRM. و OroPlatform، پلتفرمی برای توسعه سریع برنامه های کاربردی وب.

در حالی که بازیگران مشابه در فضا مانند Shopify و Magento تا حد زیادی (اگرچه نه به طور انحصاری) بر مارک های B2C تمرکز می کنند، Oro زیرساخت تجارت الکترونیک خود را مستقیماً در شرکت های B2B مانند تولید کنندگان، تامین کنندگان، توزیع کنندگان و عمده فروشان هدف قرار می دهد. به گفته یواو کوتنر، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Oro، اجرای این امر از B2C پیچیده تر است.

کاتنر به TechCrunch گفت: تجارت الکترونیک B2B پویایی بسیار متفاوتی نسبت به تجارت B2C دارد – به جای خریدهای معاملاتی با حجم بالا با گروهی از مشتریان چرخشی، برندهای B2B بر معاملات با ارزش بالا با گروه کوچکتری از مشتریان وفادار تمرکز می کنند. به این ترتیب، راه‌حل‌های تجارت دیجیتال B2B باید بتوانند نیازهای پیچیده خریداران تجاری را با سفارش‌های انبوه، محموله‌های تقسیم‌شده، پیشنهادات شخصی‌سازی شده و بسیاری از قابلیت‌های دیگر برآورده کنند، در حالی که از تعامل مداوم با مشتری و پیشنهادات شخصی‌شده پشتیبانی می‌کنند.»

Oro، یک پلت فرم تجارت الکترونیک منبع باز B2B از بنیانگذار مجنتو، 13 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

نمونه پلت فرم Oro اعتبار تصویر: اورو

اما علاوه بر آن، خریداران B2B در حال حاضر انتظار دارند از نوع استفاده ای که با پلتفرم های B2C به آن عادت کرده اند، استفاده کنند که می توانند در جای دیگری در زندگی روزمره خود از آن استفاده کنند، به این معنی که بازاریابان B2B باید بازی خود را ارتقا دهند.

کاتنر افزود: «یکی از چالش‌های کلیدی ارائه ابزارهای فروش قوی و غنی، در سطح سازمانی و در عین حال ارائه یک تجربه خرید کاربرپسند با گزینه‌های ظریف و کارآمد برای کشف، خرید و ردیابی است».

وقتی در نظر بگیرید که یک فروشنده ممکن است بازارهای کاملاً متفاوت و مجزایی برای کالاهای خود داشته باشد، اوضاع پیچیده‌تر می‌شود. کوتنر نمونه‌ای از تولیدکننده ظروف شیشه‌ای را ذکر می‌کند که ممکن است نیاز به معرفی پورتال‌های فروش جداگانه داشته باشد که برای مثال، بخش‌های پزشکی و پذیرایی را هدف قرار می‌دهد. همچنین می‌تواند از فروشنده بخواهد که ساختارهای قیمت‌گذاری متفاوتی را برای هر عمودی تعیین کند، چیزی که Oro از طریق یک موتور قیمت‌گذاری به اصطلاح پویا امکان‌پذیر می‌کند که به‌طور خودکار قیمت‌ها یا تخفیف‌های جدید را بر اساس قوانین از پیش تعیین‌شده و منطق تجاری تعریف‌شده توسط فروشنده محاسبه می‌کند.

کاتنر گفت: “هماهنگی این عملیات پشت صحنه چالش های ویژه ای را برای شرکت های B2B و ارائه دهندگان تجارت الکترونیک به همراه دارد.”

داستان تا اینجا

Oro، یک پلت فرم تجارت الکترونیک منبع باز B2B از بنیانگذار مجنتو، 13 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

تیم مدیریت Oro: از چپ به راست Yoav Kutner، مدیر عامل شرکت هستند. لوران دسپرز، معاون اجرایی و جنرال موتورز اروپا؛ دیما سوروکا، مدیر فنی اعتبار تصویر: اورو

کاتنر همراه با دو بنیانگذار، جری کارتر و دیما سوروکا، کمی بیش از یک دهه پیش، کمی پس از ترک Magento، Oro را راه اندازی کرد، که سال قبل آن را به قیمت 180 میلیون دلار به eBay فروخته بود. در نهایت ادوبی مجنتو را به مبلغ ۱.۶۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ خرید و نام آن را به Adobe Commerce تغییر داد.

Oro از جهات مختلف پیشنهاد مشابهی به Magento است، شاید مهمترین آنها بنیاد منبع باز آن باشد، که انعطاف پذیری بیشتری را از نظر مواردی مانند میزبانی و استقرار فراهم می کند، در حالی که به شرکت ها اجازه می دهد موارد را با موارد استفاده خود تغییر دهند و تطبیق دهند.

این بدان معناست که شرکت‌ها می‌توانند در صورت تمایل Oro را روی زیرساخت خود میزبانی کنند یا آن را در هر ترکیبی از فضای داخلی یا ابرهای عمومی و خصوصی مستقر کنند.

کاتنر می‌گوید: «کاربران همچنین می‌توانند به راحتی و به سرعت بین مدل‌های استقرار جابه‌جا شوند – به عنوان مثال، اگر یک مشتری در محل نیاز به افزایش سریع و استفاده از زیرساخت ابر خصوصی یا عمومی در پاسخ به افزایش ترافیک وب داشته باشد.» و رویکرد ترکیبی ما همچنین به مشتریان امکان کنترل داده‌های خود را می‌دهد: اگر آنها می‌خواهند بیشتر بارهای کاری را در فضای ابری اجرا کنند اما مرکز داده امن خود را مدیریت کنند، برای مثال، Oro این کار را کاملاً ممکن می‌کند. واقعاً هیچ محدودیتی برای روش هایی که مشتریان می توانند از گزینه های میزبانی ما مطابق با نیازهای خود استفاده کنند وجود ندارد.

اورو قبلاً در سال 2016 12 میلیون دلار جذب کرده بود و با 13 میلیون دلار دیگر در بانک، کاتنر گفت که این شرکت قصد دارد “صنعت تجارت دیجیتال را برای سال‌های آینده متزلزل کند.”

آخرین تزریق نقدی Oro توسط Zubr Capital با مشارکت سرمایه گذار فعلی Highland Europe انجام شد.