منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Opendoor حدود 550 کارمند یا 18 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند • TechCrunch

Opendoor حدود 550 کارمند یا 18 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Opendoor حدود 550 کارمند یا 18 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند • TechCrunch

Opendoor حدود 550 کارمند یا 18 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند • TechCrunch

اریک وو، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل آن، امروز در یک پست وبلاگی اعلام کرد که Opendoor حدود 550 نفر یا 18 درصد از شرکت را در تمام وظایف خود اخراج می کند.

شرکت فناوری املاک یکی از بسیاری از شرکت‌های فناوری املاک است که قرار است کارگران خود را در سال 2022 اخراج کند. وام‌دهنده وام مسکن آنلاین Better.com چندین دور اخراج داشت و در ژوئن Redfin و Compass مجموعا بیش از 900 کارمند را رها کردند.

افزایش نرخ های وام مسکن و تورم تا حد زیادی مقصر کاهش تقاضا هستند که تجارت در چنین شرکت هایی را کند کرده است. به نوبه خود، Opendoor’s Wu گفت که شرکت او در حال عبور از “یکی از چالش برانگیزترین بازارهای املاک و مستغلات در 40 سال گذشته است.”

مدیر عامل شرکت در پست وبلاگ خود گفت که شرکت او در دو سه ماهه گذشته برای کاهش هزینه های عملیاتی خود تلاش کرده است. او نوشت: «قبل از امروز، ما ظرفیت خود را بیش از 830 موقعیت کاهش دادیم – عمدتاً با کاهش منابع شخص ثالث – و میلیون‌ها هزینه ثابت را حذف کردیم. ما تصمیم به کوچک کردن تیم امروز را ساده نگرفتیم، اما این کار را انجام دادیم تا مطمئن شویم که می‌توانیم ماموریت خود را برای سال‌های آینده انجام دهیم.”

کارمندان آسیب دیده 10 هفته حقوق پایان کار دریافت خواهند کرد، با دو هفته حقوق اضافی برای هر سال کامل پس از دو سال کار. تمام مزایای سلامت فعلی تا پایان ماه فعال خواهند بود و پس از آن Opendoor سه ماه بیمه درمانی را پرداخت خواهد کرد.

این شرکت همچنین قصد دارد “پشتیبانی انتقال شغل” را ارائه دهد و فهرستی از استعدادهای داخلی راه اندازی کند تا به اعضای تیم اخراج شده کمک کند تا با فرصت های جدید ارتباط برقرار کنند.

Opendoor در اواخر دسامبر 2020 پس از تکمیل ادغام برنامه ریزی شده خود با SPAC Social Capital Hedosophia Holdings II، به رهبری سرمایه گذار Chamath Palihapitiya، عمومی شد. این شرکت هشت ساله ابتدا سهام خود را با قیمت 31.47 دلار به ازای هر سهم به عموم عرضه کرد. در زمان نوشتن این مقاله امروز، سهام با قیمت 2.48 دلار معامله می شد که درست بالاتر از پایین ترین سطح 52 هفته اخیر شرکت یعنی 2.26 دلار است. این بدان معناست که ارزش این شرکت تنها 1.56 میلیارد دلار است که کمتر از ارزش گذاری 8 میلیارد دلاری در سال 2021 است.

در مورد سرمایه خطرپذیر، Opendoor آخرین بار در مارس 2019 300 میلیون دلار با پیش ارزش گذاری 3.5 میلیارد دلار جذب کرد. با گذشت زمان، حدود 1.3 میلیارد دلار سرمایه سهام و نزدیک به 3 میلیارد دلار بودجه بدهی برای تامین مالی خرید خانه جذب کرد. سرمایه گذاران این شرکت عبارتند از جنرال آتلانتیک، SoftBank Vision Fund، NEA، Norwest Venture Partners، GV، GGV Capital، Access Technology Ventures، SV Angel و Fifth Wall Ventures و غیره.

بنیانگذاران عبارتند از اریک وو و شریک عمومی صندوق بنیانگذاران، کیت رابویس.