منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • OpenAI آزمایشی ChatGPT Professional را آغاز می کند، یک نسخه برتر از چت ربات ویروسی خود • TechCrunch

OpenAI آزمایشی ChatGPT Professional را آغاز می کند، یک نسخه برتر از چت ربات ویروسی خود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
OpenAI آزمایشی ChatGPT Professional را آغاز می کند، یک نسخه برتر از چت ربات ویروسی خود • TechCrunch

OpenAI آزمایشی ChatGPT Professional را آغاز می کند، یک نسخه برتر از چت ربات ویروسی خود • TechCrunch

OpenAI این هفته نشان داد که به زودی شارژ ChatGPT، چت ربات ویروسی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را که می تواند مقالات، ایمیل ها، شعرها و حتی کدهای کامپیوتری بنویسد، آغاز خواهد کرد. OpenAI در پیامی در سرور رسمی Discord این شرکت گفت که “شروع به فکر کردن در مورد چگونگی کسب درآمد از ChatGPT” به عنوان یکی از راه‌های “تضمین” کرده است. [the tool’s] ماندگاری طولانی مدت».

نسخه پولی ChatGPT ظاهرا ChatGPT Professional نامیده خواهد شد. این بر اساس پیوندی به فهرست انتظار OpenAI است که در سرور Discord ارسال شده است که مجموعه‌ای از سؤالات را در مورد اولویت‌های پرداخت می‌پرسد، از جمله “با چه قیمتی (در هر ماه) ChatGPT را آنقدر گران می‌دانید که به خرید آن فکر نمی‌کنید؟”

فهرست انتظار همچنین مزایای ChatGPT Professional را نشان می‌دهد که شامل عدم وجود پنجره‌های خاموش (به عنوان مثال در دسترس نیست)، بدون فشار و پیام‌های نامحدود با ChatGPT – «حداقل ۲ برابر محدودیت روزانه» است. OpenAI می گوید کسانی که فرم لیست انتظار را پر می کنند ممکن است برای آزمایش ChatGPT Professional انتخاب شوند، اما این برنامه در مراحل آزمایشی است و «در حال حاضر» به طور گسترده در دسترس نخواهد بود.

OpenAI ChatGPT Professional

اعتبار تصویر: OpenAI

علیرغم جنجال ها و ممنوعیت های متعدد، ChatGPT ثابت کرد که یک تبلیغ سودآور برای OpenAI است و توجه رسانه ها را به خود جلب کرده و میم های بی شماری را در رسانه های اجتماعی ایجاد می کند. برخی از سرمایه گذاران در حال پیاده سازی ChatGPT در گردش کار خود هستند. رایان رینولدز ChatGPT را برای نوشتن آگهی برای Mint Mobile، اپراتور تلفن همراهی که تا حدی مالک آن است، استخدام کرد. طبق گزارش ها، مایکروسافت هوش مصنوعی پشت ChatGPT را در مجموعه آفیس و بینگ خود قرار خواهد داد.

ChatGPT تا اوایل دسامبر بیش از یک میلیون کاربر داشت – یک پایگاه کاربر رشک برانگیز از هر نظر. اما انجام این خدمات گران قیمت است. به گفته سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OpenAI، هزینه های عملیاتی ChatGPT “چشم انداز” است، که بالغ بر چند سنت در هر چت در کل هزینه محاسباتی است. (ChatGPT بر روی ابر Azure مایکروسافت میزبانی می شود.)

OpenAI تحت فشار است تا پیش از سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری مایکروسافت، از محصولاتی مانند ChatGPT سود کند. OpenAI انتظار دارد در سال 2023 200 میلیون دلار به دست بیاورد که در مقایسه با بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری در این استارتاپ تاکنون، ناچیز است.

Semafor در این هفته گزارش داد که مایکروسافت به دنبال به دست آوردن 49 درصد از سهام OpenAI است که ارزش شرکت را حدود 29 میلیارد دلار برآورد می کند. طبق مفاد این قرارداد، مایکروسافت سه چهارم سود OpenAI را تا زمانی که سرمایه‌گذاری خود را بازیابی کند، دریافت می‌کند و سرمایه‌گذاران اضافی 49 درصد و OpenAI 2 درصد باقی‌مانده را حفظ می‌کنند.

OpenAI ساختار شرکتی غیرمعمولی دارد که بر اساس مدل “سود سقفی” عمل می کند که بازده حامیان را به 100 برابر سرمایه گذاری آنها محدود می کند – یا احتمالاً در آینده کمتر.