منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Modus با راه‌اندازی صندوق ۷۵ میلیون دلاری مبتنی بر هوش مصنوعی و بلاکچین خود به آفریقای جنوب صحرا گسترش می‌یابد • TechCrunch

Modus با راه‌اندازی صندوق ۷۵ میلیون دلاری مبتنی بر هوش مصنوعی و بلاکچین خود به آفریقای جنوب صحرا گسترش می‌یابد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Modus با راه‌اندازی صندوق ۷۵ میلیون دلاری مبتنی بر هوش مصنوعی و بلاکچین خود به آفریقای جنوب صحرا گسترش می‌یابد • TechCrunch

TechCrunch دریافته است که پلتفرم مستقر در نیویورک، Modus، Modus Africa، یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر برای استارت آپ های هوش مصنوعی و بلاک چین در جنوب صحرای آفریقا راه اندازی کرده است. انتظار می رود این صندوق در سه ماهه اول سال آینده برای همیشه بسته شود.

این اسپین آف به مجموعه حرکت های Modus در 18 ماه گذشته ادامه می دهد، که شاهد آن بودیم که شعبه هایی در ابوظبی، قاهره و اخیراً ریاض با حمایت نهادهایی مانند Hub71 Mubadala اضافه کرد. Modus می‌گوید ورود آن به آفریقا «یک کانال دسترسی به بازار اضافی برای شرکت‌های پورتفولیوی Modus ایجاد می‌کند و در عین حال استارت‌آپ‌های آفریقایی را قادر می‌سازد تا در منطقه MENA گسترش پیدا کنند».

Modus به عنوان یک “پلتفرم سرمایه گذاری کل نگر” سه واحد تجاری متمرکز بر کارآفرینان و استارت آپ ها در مناطق MENA و GCC را اداره می کند. اینها شامل Venture Builder است که با شرکت هایی با ایده های اولیه و MVP کار می کند. سپس نوآوری شرکتی است، یک پلت فرم خدماتی که از دانش داخلی شرکت برای حمایت از شرکت ها و ارگان های دولتی استفاده می کند. و بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر آن سرمایه گذاری در استارت آپ های اولیه و میانی مانند پلت فرم کارکنان Ogram را فراهم می کند.

Modus در وب سایت خود می گوید که صندوق آن توسط چندین سرمایه گذار از UHNWI، دفاتر خانوادگی، سرمایه گذاران خصوصی و نهادهای تحت حمایت دولت از ایالات متحده، اتحادیه اروپا و MENA حمایت می شود.

اگرچه مدوس اساساً در شرکت‌های مستقر در خارج از کشور که «قابل حمل به خاورمیانه هستند» و همچنین شرکت‌های تازه‌کار در مصر و شورای همکاری خلیج فارس سرمایه‌گذاری می‌کند، اما گسترش آن در جنوب صحرای آفریقا تعجب‌آور نیست. سال گذشته، استارت‌آپ‌های آفریقایی بیش از 5 میلیارد دلار جمع‌آوری کردند و پنج تک شاخ را ساختند (طبق این گزارش، این قاره شاهد رشد سالانه 250 درصدی بودجه و پیشی گرفتن از سرمایه سرمایه‌گذاری شده در MENA بود). و علیرغم روندها و شرایط کلان اقتصادی فعلی که منجر به اخراج، اختلالات و تعطیلی کارها شده است، استارت آپ های این قاره آماده هستند تا از رکوردهای جذب سرمایه در سال گذشته پیشی بگیرند.

بر خلاف دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری توکن‌شده علاقه‌مند به آفریقا، علاقه Modus به هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین جالب است. در حالی که نام‌های بزرگی مانند InstaDeep در تونس، Sama در کنیا، و DataProphet در آفریقای جنوبی و همچنین چندین استارت‌آپ وب 3 که ادعا می‌کنند بر اساس بلاک چین ساخته می‌شوند، وجود دارند، بخش‌های هوش مصنوعی و بلاک چین آفریقا هنوز نسبتاً نوپا هستند. تفکر پشت اتخاذ این استراتژی را می توان به Vianney Mathonnet و Andre Jr ردیابی کرد. آیوت، شرکای اصلی صندوق متمرکز آفریقای مدوس. هر دو شریک در مصاحبه ای با TechCrunch توضیح دادند که چگونه چندین دوره در بانکداری، امور مالی و دفاتر خانوادگی مستقر در دبی آنها را به ظهور فناوری بلاک چین و پتانسیل و کاربرد گسترده آن در آفریقا سوق داد.

آیوت گفت: اندکی پس از شروع این پروژه، پس از اینکه دیدیم بلاک چین و هوش مصنوعی در آفریقا چقدر عظیم می‌توانند باشد، مدوس کپیتال با ما تماس گرفت زیرا آنها خودشان یک استراتژی پان-آفریقایی می‌خواستند. “آنها به دنبال افرادی با دانش، شبکه و تجربه برای انجام این کار بودند، بنابراین ما شروع به بحث در مورد چگونگی کارکرد این مشارکت کردیم. در نهایت اتفاقی که افتاد این بود که پروژه ما به صندوق مدوس آفریقا تبدیل شد.

سرمایه مدوس

LR: آندره جونیور. Ayotte و Vianney Mathonnet (شرکای عمومی، Modus Africa)

طبق بیانیه‌ای، Modus می‌گوید آفریقا این پتانسیل را دارد که در چهار سال آینده به بیش از 200 میلیون کاربر جدید بلاک‌چین دست یابد، که به دلیل نیاز و رشد سریع جمعیت دانش‌آموز فناوری تقویت می‌شود. با این وجود، این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر شش ساله فقط در زمینه هوش مصنوعی خالص و استارت آپ های بلاک چین شانس نمی آورد. در عوض، نظارت بر استارتاپ‌ها را در بخش‌های وسیع‌تری که این فناوری‌ها را در محصولات خود پیاده‌سازی می‌کنند، کاهش می‌دهد. شرکای عمومی که بر پایان‌نامه، جهت‌گیری و استراتژی سرمایه‌گذاری صندوق نظارت می‌کنند، گفتند که این شرکت در حال حاضر در حال بستن سه سرمایه‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی و استارت‌آپ‌های بلاک چین در فناوری‌های بیمه، فین‌تک و مراقبت‌های بهداشتی است، در حالی که از تیم بیش از 50 نفره Modus برای انجام بررسی‌های لازم و نمونه کارها استفاده می‌کند. مدیریت.

Mathonnet گفت که Modus Africa “قاضی قضایی” در حدود 45 استارتاپ سرمایه گذاری خواهد کرد و 50٪ از بودجه 75 میلیون دلاری متمرکز بر SDG را به سرمایه گذاری های بعدی، به ویژه در دوره های سری A اختصاص خواهد داد. این چک ها از 350 000 تا 1.2 میلیون دلار متغیر است. طی دو مرحله

شرکا گفتند: “ما به عنوان یک صندوق روی برندگان خود دوباره سرمایه گذاری خواهیم کرد و شرکت های طولانی مدت ما نیز به دنبال سرمایه گذاری مجدد در آنها خارج از صندوق هستند، و حتی پول بیشتری را به اکوسیستم آفریقا وارد می کنند.” از نظر کشورها، ما می دانیم که استعدادهای فناوری و انکوباتورها در اکوسیستم های فناوری مانند کنیا و نیجریه، مصر و آفریقای جنوبی واقعاً قوی هستند و این امر اجتناب ناپذیر است که معاملات خوبی در تمام این مناطق جریان داشته باشد. با این حال، با این گفته، ما در حال بررسی مناطق جدید هستیم و به دنبال شراکت های کلیدی برای ورود به این بازارها و افزودن مقداری پشتیبانی و انعطاف پذیری برای جریان معامله هستیم.» برخی از این بازارها شامل جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC)، نیجر و سایرین در آفریقای فرانکوفون

کریم السیرافی، شریک مدیر عامل مدوس در بیانیه ای در خصوص تشکیل Modus Africa گفت: “Modus مفتخر است که یک کریدور سرمایه گذاری آفریقا-MENA را برای ادامه حمایت و سرمایه گذاری در اکوسیستم های نوآوری در حال ظهور راه اندازی می کند. پلت فرم Modus به طور منحصر به فردی برای ارائه تأثیر و ارزش به جوامع آفریقایی از طریق سرمایه عملیاتی، نهادی و مالی قرار دارد. ما هیجان‌زده هستیم که ویانی و آندره این سفر را رهبری می‌کنند.»