منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Mobileye عمومی می شود و درون هوش مصنوعی Argo فرو می ریزد • TechCrunch

Mobileye عمومی می شود و درون هوش مصنوعی Argo فرو می ریزد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Mobileye عمومی می شود و درون هوش مصنوعی Argo فرو می ریزد • TechCrunch

ایستگاه یک خبرنامه هفتگی است که به همه امور حمل و نقل اختصاص دارد. در اینجا ثبت نام کنید – فقط روی ایستگاه کلیک کنید – تا نسخه کامل خبرنامه را هر آخر هفته به صندوق ورودی خود تحویل بگیرید. این نسخه کوتاه‌تر از خبرنامه ایستگاه است که برای مشترکین ایمیل می‌شود. همه پیشنهادات، جمع بندی اخبار و نظرات را می خواهید؟ اشتراک رایگان.

به ایستگاه، مرکز مرکزی شما برای همه ابزارهای گذشته، حال و آینده برای جابجایی افراد و بسته ها از نقطه A به نقطه B خوش آمدید.

خب این یک هفته بود! بعد از اینکه Mobileye عمومی شد، آرگو بسته شد و الون ماسک کنترل توییتر را به دست گرفت، هنوز سرم در اینجا می چرخد. بله، یک زاویه انتقال به توییتر فراتر از واکنش نه چندان خوشحال کننده سهامداران تسلا وجود دارد. (جنرال موتورز به طور موقت تبلیغات پولی در توییتر را پس از تصاحب ماسک به حالت تعلیق درآورد.)

بیایید به داخل بپریم، آیا؟

لطفا به من ایمیل بزنید [email protected] برای به اشتراک گذاشتن افکار، انتقادات، نظرات یا توصیه ها. شما همچنین می توانید یک پیام مستقیم به @kirstenkorosec

میکروموبین

ایستگاه اسکوتر1a

این قوه مقننه ایالت کالیفرنیا اخیراً AB 371، به اصطلاح “قانون به اشتراک گذاری دوچرخه را متوقف کنید” تصویب کرده است، که الزامات بیمه ای شدید را برای شرکت های به اشتراک گذاری حمل و نقل کوچک فراتر از آنچه برای مالکان خودروهای خصوصی یا شرکت های اجاره ای خودرو مورد نیاز است، قرار می دهد. این امر شرکت‌ها را مسئول رفتار هر کسی که از خدمات آنها استفاده می‌کند مسئول می‌کند و احتمالاً باعث می‌شود بسیاری از شرکت‌ها کنار بکشند.

دوچرخه سیتی یک برنامه “فرشته دوچرخه” دارد که مردم را (با پول!) تشویق می کند تا دوچرخه های الکترونیکی را در اسکله های شهر نیویورک ذخیره کنند.

سانفرانسیسکو پارک اسکوترهای الکترونیکی مشترک را در مناطق توریستی خاص محدود می کند، به ویژه بخش بزرگی از Embarcadero و یک خیابان محبوب در Fisherman’s Wharf. این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که SFMTA تحت فشار است تا اجرای پیاده‌سازی سخت‌تر را صادر کند.

تسلا سایبرکواد برای بچه هایک دستگاه ATV کوچک 1900 دلاری که توسط Radio Flyer ساخته شده است، به دلیل نگرانی های ایمنی در حال فراخوانی است. حدود 5000 دستگاه فروخته شد.

شما در حال خواندن یک نسخه خلاصه شده از micromobbin هستید. به صورت رایگان در خبرنامه مشترک شوید و چیزهای بیشتری دریافت خواهید کرد.

در داخل خاموش شدن هوش مصنوعی Argo

Argo AI گیف بدون راننده

اعتبار تصویر: هوش مصنوعی Argo

تعطیلی ناگهانی شرکت خودروهای خودمختار Argo AI مانند سطل آب سرد یخی بود که روی سر کسی ریخته شده بود. البته، صنعت خودروهای خودران هنوز یک فناوری مرزی است که سال‌ها، حتی دهه‌ها، تا تبدیل شدن به محصولی مورد استفاده روزانه توسط اکثر مصرف‌کنندگان فاصله دارد. سود، حتی درآمدها، اهداف دور هستند.

با این حال، مرگ آرگو غیرمنتظره به نظر می‌رسید، تا حد زیادی به این دلیل که حامیانی مانند فورد و فولکس‌واگن (2 میلیارد دلار پول نقد و 1.6 میلیارد دلار از خرید شرکت تابعه رانندگی هوشمند خودکار فولکس‌واگن) داشت، چندین شریک برجسته با برنامه‌های آزمایشی فعال، نیروی کار بزرگی از استعدادهای برتر و حضور در شهرهای مختلف.

فرهنگ کار بر اساس گزارش‌های چندین خودی در سطوح مختلف استارت‌آپ سمی نبود. این شرکتی بود که به طور گسترده مورد احترام بود و یکی از معدود شرکت هایی بود که با استعداد، پشتیبانی و فناوری آماده تجاری سازی AV ها بود.

پس چرا آرگو مرد؟ آیا بنیانگذاران یا حامیان آن اشتباهی مهلک در این راه مرتکب شدند؟ یا این یک مشکل سیستمیک بزرگتر با خود فناوری است؟

همانطور که در مورد آن بیشتر می آموزم (و به کند و کاو ادامه می دهم)، به نظر می رسد که ترکیبی از چندین عامل است، از جمله تصمیم فورد و فولکس واگن برای اولویت دادن به سودهای کوتاه مدت حاصل از سیستم های کمکی مشتقات پیشرفته در مقابل فناوری های فعلی که هیچ شرکتی کار نمی کند. در واقع یک مدل کسب و کار برای. (یا حداقل یک برنده تضمینی)

آرگو ظاهراً موفق شد حامیان جدیدی پیدا کند (فورد در تماس درآمد خود گفت که آرگو نتوانست سرمایه گذاری خارجی جدیدی پیدا کند.) اما یافتن سرمایه تنها مشکل نبود. شرایط هر سرمایه گذار جدید باید بین فورد و فولکس واگن توافق شود. من گزارش های متفاوتی در مورد سلامت این ارتباط دریافت کرده ام.

سردبیر TechCrunch، Darrell Etherington استدلال می کند که این ثابت می کند که خودروهای خودران به این زودی ها عرضه نمی شوند. یکی از بنیانگذاران کروز و کایل وگت پاسخ داد با کمی ترولینگ سبک توییتر.

کریس اورمسون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Aurora نیز با پیامی “صنعت AV محکوم به فنا نیست.” “این سیگنالی نیست که آینده ای با فناوری خودران واقعی یا قریب الوقوع نیست. در واقع، کاملا برعکس است.» او با اشاره به گسترش ناوگان تاکسی های روباتیک Waymo به لس آنجلس و هزینه سواری بدون راننده توسط کروز در سانفرانسیسکو، نوشت. Urmson همچنین به روز رسانی در مورد تمرکز Aurora بر کامیون های خودران ارائه کرد.

من معتقد نیستم صنعت AV مرده است. من می بینم – و اکنون دو سال است – ادغام، بازارهای سرمایه سفت شده و تغییر اولویت ها از سوی خودروسازانی که زمانی یکی از بزرگترین تشویق کنندگان و حامیان AV بودند. این باعث می شود که زبر سالم حتی ناهموارتر شود. و در حال حاضر، این امر بسیاری از استارت آپ ها را رد می کند.

کمی ساده انگارانه است که بگوییم “این سود است، احمقانه”. اما این هم کاملاً اشتباه نیست.

نظر شما خواننده عزیز چیست؟

معامله هفته

ایستگاه اسکوتر1a

روزی که خبر هوش مصنوعی Argo منتشر شد، Mobileye اولین حضور رسمی خود را انجام داد. موفقیت IPO – سومین نمایشگاه بزرگ امسال – توسط بسیاری به عنوان تاییدی بر تصمیم فورد و فولکس‌واگن برای بستن آرگو تلقی شد. نکته اصلی این بود که سیستم های پیشرفته کمک راننده، نه فناوری AV، آینده واقعی (حداقل از نظر درآمد و سود) هستند.

Mobileye توانست 41 میلیون سهم را با قیمت 21 دلار و بالاتر از محدوده اولیه قیمت گذاری کند و 861 میلیون دلار افزایش دهد. جنرال آتلانتیک با خرید 100 میلیون دلار سهام دیگر از طریق یک مکان خصوصی موافقت کرده است. به نظر می رسید که سرمایه گذاران آماده انباشته شدن هستند و به سهام کمک کردند تا نزدیک به 30 درصد بالاتر از قیمت عرضه اولیه سهام خود بسته شود.

من با بنیانگذار و مدیر عامل Mobileye، آمنون شاشوا در روز بزرگ صحبت کردم. (این هفته به دنبال یک قطعه طولانی تر باشید.)

چند نکته سریع از دکتر شاشوا:

همه چیز تغییر کرده و ظریف‌تر شده است. می دانید، پنج سال پیش ما در مورد کمک رانندگی و سپس روباتیک به عنوان دو حوزه جداگانه صحبت می کردیم. ما به تدریج مجموعه ای از محصولات ایجاد کرده ایم که طیف بین کمک رانندگی و روباتیک را پل می کند.

این پل، فناوری به نام Mobileye Supervision، پایه حیاتی آینده این شرکت است. این فناوری همچنین در آینده ای دور ظاهر نمی شود. این سیستم که شامل 11 دوربین در اطراف خودرو است که داده ها را به سیستم Mobileye بر روی تراشه ها وارد می کند، روی 50000 خودرو در چین وجود دارد. شاشوا به من گفت که آنها از چین شروع کردند زیرا این کشور “از نظر فناوری پیشرفته تر است و سریعتر از هر کس دیگری حرکت می کند.”

معاملات دیگری که نظرم را جلب کرد…

باتری های AMیک شرکت مستقر در بوستون که فناوری الکترود خشک لیتیوم یونی را توسعه داده است، 25 میلیون دلار در دور سری A به رهبری Anzu Partners جمع آوری کرده است. TDK Ventures، Foothill Ventures، Toyota Ventures، Zeon Ventures، SAIC Capital، VinFast، Doral Energy-Tech Ventures و Creative Ventures نیز شرکت کردند.

عناصر صعودیشرکت بازیافت باتری‌های لیتیوم یونی، 300 میلیون دلار سرمایه مالی و بدهی، از جمله 200 میلیون دلار در دور سرمایه سری C به رهبری Fifth Wall Climate و SK ecoplant به آن پیوست.

اشعهیک اپراتور اشتراک گذاری میکرو تحرک مستقر در سنگاپور، 93 میلیون دلار در دور سری B به رهبری Affirma Capital با مشارکت Sequoia Capital India، Hana Ventures، ICT Capital، EDB Investment، AC Ventures، RTP Global و Momentum Venture Capital جمع آوری کرده است.

BMW iVentures یک دور سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری برای فاکس رباتیک، سازنده لیفتراک های خودمختار مستقر در آستین، تگزاس را رهبری کرد. خطوط هوایی ژاپن، صندوق نوآوری Translink، Foothill Ventures، Zebra Technologies به همراه Menlo Ventures، ENIAC Ventures و SignalFire نیز شرکت کردند.

هلبیز معامله خرید چرخ ها گذشت و با آن وعده افزایش دوبرابر درآمد سالانه و رسیدن به سوددهی در چند سال آینده را می دهد. با این حال، سرمایه گذاران تحت تاثیر قرار نگرفتند و سهام این شرکت همچنان در حال سقوط است. اگر هلبیز نتواند سهام خود را افزایش دهد، ممکن است از فهرست نزدک خارج شود.

Ionbloxشرکت سلول‌های لیتیوم یونی که قبلاً با نام Zenlabs Energy شناخته می‌شد، ۲۴ میلیون دلار در دور سری B با سرمایه‌گذاری‌های شرکت سازنده هواپیماهای برخاست و فرود عمودی تمام الکتریکی Lilium، Applied Ventures، LLC و Catalus Capital جمع‌آوری کرده است.

معاملات بیشتری می خواهید؟ لیست کاملی از آنها در نسخه اشتراکی این هفته بود. در اینجا به صورت رایگان مشترک شوید.

اخبار قابل توجه و نکات دیگر

Mobileye عمومی می شود و درون هوش مصنوعی Argo فرو می ریزد • TechCrunch

وسایل نقلیه خودران

آندری کارپاتیمدیر سابق هوش مصنوعی تسلا با لکس فریدمن مصاحبه می کند.

کشتی تفریحیشرکت تابعه خودروهای خودران جنرال موتورز لیست انتظاری را برای خدمات رباتیک خود در فینیکس و آستین باز کرده است.

XPeng گفت که G9 SUV آن اولین خودروی تجاری تولید انبوه چین است که آزمون رانندگی خودمختار دولتی را در میدان بسته گذرانده است.

وسایل نقلیه الکتریکی، باتری و شارژ

بوش شروع به تولید موتورهای الکتریکی در چارلستون، کارولینای جنوبی کرد. تاسیسات تولیدی و اعلام کرد که قصد دارد بیش از 260 میلیون دلار برای توسعه تولید در آنجا سرمایه گذاری کند.

دیوار باکس اولین کارخانه آمریکای شمالی خود را در آرلینگتون، تگزاس افتتاح کرد تا ساخت راه حل های شارژ و مدیریت EV در ایالات متحده را آغاز کند.

برای حمل تماس بگیرید

آسانسور طرح اشتراک ماهانه Lyft Pink خود را با نصف قیمت قبلی خود مجدداً راه اندازی کرده است. با 9.99 دلار در ماه یا 99 دلار در سال، عضویت جدید مزایایی مانند تحویل رایگان با اولویت و تخفیف “حداقل” 5٪ در سفرهای Preferred، Lux و XL ارائه می دهد.

اوبر در حال ارائه طیف وسیعی از ویژگی‌های ایمنی جدید متمرکز بر راننده، از جمله مسدود کردن نام‌های جعلی حساب‌های رانندگان و آزمایش یک ابزار ضبط ویدیویی در جلو برای جایگزینی دوربین راننده است.

مردم

وسایل نقلیه Czinger یک کهنه سرباز سابق تسلا و فارادی را استخدام کرد داگ رکهورن به عنوان مدیر تولید آن

InMotion جگوار لندرور مایک اسمید را به عنوان مدیر عامل استخدام کرد. اسمید قبلاً در چری جگوار لندرور، یک سرمایه گذاری مشترک مستقر در شانگهای بین JLR و خودروساز چینی Chery Automobile بود.

مولن خودرو یکی از مدیران سابق جنرال موتورز را استخدام کرد جان شوگمن به عنوان مدیر ارشد بازرگانی آن

آیا می‌خواهید مطالب بیشتری را به همراه سایر اخبار هفته بخوانید؟ خبرنامه ایمیل هفتگی Station اطلاعات بیشتری در مورد خودروهای برقی و AV، آینده پرواز، اطلاعات داخلی و موارد دیگر دارد. اینجا را کلیک کنید و سپس “ایستگاه” را نشانه گذاری کنید تا نسخه کامل خبرنامه را هر آخر هفته در صندوق ورودی خود دریافت کنید.