منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Matter Labs، شرکت سازنده zkSync، 200 میلیون دلار برای گسترش اتریوم جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

Matter Labs، شرکت سازنده zkSync، 200 میلیون دلار برای گسترش اتریوم جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Matter Labs، شرکت سازنده zkSync، 200 میلیون دلار برای گسترش اتریوم جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

Matter Labs یک دور سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری از سری C با همکاری Blockchain Capital و Dragonfly جمع آوری کرده است. Matter Labs بیشتر به خاطر کار روی zkSync، یک راه حل مقیاس‌پذیری اتریوم که هزینه تراکنش‌های اتریوم را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد، شناخته شده است.

LightSpeed ​​Venture Partners، Variant و Andreessen Horowitz نیز در دور سری C شرکت کردند. در مجموع، Matter Labs 458 میلیون دلار جمع آوری کرده است که شامل 200 میلیون دلار صندوق اکوسیستم برای پیشبرد پذیرش zkSync است. این مبلغ بسیار زیادی است، به این معنی که شرکت می‌تواند zkSync را برای مدتی تکرار کند، حتی اگر هنوز از پیامدهای کامل سقوط FTX اطلاعی نداریم.

در چند سال گذشته، بزرگترین درد در تراکنش‌های اتریوم، هزینه‌های گاز بوده است. در اصطلاح اتریوم، کارمزد گاز، کارمزد تراکنش است. هر بار که می خواهید دارایی های رمزنگاری شده را به بلاک چین اتریوم ارسال کنید، باید مقداری هزینه گاز بپردازید.

و این هزینه های گاز متغیر نیستند. اگر بخواهید 10 یا 10 میلیارد دلار اتریوم ارسال کنید، همان مبلغی را به عنوان هزینه گاز پرداخت خواهید کرد. این هزینه ها بسته به جستجوی وب متفاوت است. اما اگر تازه وارد ارزهای رمزنگاری شده باشید یا بخواهید از ارزهای دیجیتال خود برای تراکنش های کوچک استفاده کنید، می تواند بسیار دلسرد کننده باشد.

تیم های زیادی در حال کار بر روی راه هایی برای حل این مشکل هستند. آنها معتقدند که برخی از تراکنش ها نباید در بلاک چین اصلی اتریوم (لایه 1) انجام شوند. اینها همان چیزی است که ما راه حل های لایه 2 می نامیم.

zkSync یکی از آن راه حل های L2 است که در اکوسیستم کریپتو محبوبیت پیدا می کند. اساساً تراکنش ها به گره های لایه 2 ارسال می شوند تا بتوان آنها را پردازش و با هم گروه بندی کرد.

هنگامی که تراکنش های کافی وجود دارد، دسته ای از تراکنش ها به بلاک چین اصلی اتریوم ارسال می شود. هنگامی که روی بلاک چین اصلی اتریوم هستید، این تراکنش ها قابل تغییر نیستند.

zkSync یک پیاده سازی انبوه دانش صفر است، به این معنی که مدارک اعتبار بر اساس صدها تراکنش ایجاد می شود و سپس در بلاک چین اصلی اتریوم منتشر می شود. این ویژگی اصلی امنیتی است زیرا تراکنش‌های لایه 2 را نمی‌توان تغییر داد زیرا اثبات اعتبار را برآورده نمی‌کنند.

نسخه آتی zkSync با ماشین مجازی اتریوم سازگار خواهد بود که باید پشتیبانی اکوسیستم را تا حد زیادی بهبود بخشد. به این ترتیب، توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز می توانند با کمترین کار، برنامه های خود را با zkSync سازگار کنند.

و Matter Labs قصد دارد zkSync 2.0 را از طریق مجوز منبع باز MIT در مقطعی در سه ماهه چهارم سال 2022 منبع باز کند. این برای اطمینان از وجود اشکال در کد قرارداد هوشمند zkSync مهم است. ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، می‌گوید: «بیشترین چیزی که من نگران آن هستم این است که در عرض ۲ سال ۱۰ میلیارد دلار در مجموعه ZK داشته باشیم و به دلیل وجود اشکال در کد محدودیت زنجیره یا پوشش EVM اطراف آن هک شود. امروز توییت کرد.

تا کنون، 150 پروژه از zkSync به هر شکلی استفاده کرده اند. به عنوان مثال، Chainlink، SushiSwap، Uniswap، Aave، Argent، 1inch، Gnosis و Curve zkSync را در محصولات خود پیاده سازی می کنند.

راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم برای غیرمتمرکز کردن اکوسیستم کریپتو بسیار مهم خواهند بود. دلایل زیادی برای وجود صرافی های متمرکز مانند FTX وجود دارد. آنها به شما اجازه می دهند ارزهای فیات را به ارزهای دیجیتال تبدیل کنید. اما بسیاری از افراد نیز از این مبادلات برای تراکنش‌های کریپتو به کریپتو استفاده می‌کنند. پروژه هایی مانند zkSync تراکنش های رمزنگاری را آسان، ایمن و قابل دسترس می کند – حتی بدون استفاده از یک صرافی متمرکز.