منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Lowercarbon ساکا در راه اندازی دو برابر می شود و ماژول های خورشیدی را به پشت بام های هند می آورد • TechCrunch

Lowercarbon ساکا در راه اندازی دو برابر می شود و ماژول های خورشیدی را به پشت بام های هند می آورد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Lowercarbon ساکا در راه اندازی دو برابر می شود و ماژول های خورشیدی را به پشت بام های هند می آورد • TechCrunch

Lowercarbon کریس ساکا در حال دو برابر شدن در مسابقات استارتاپی است تا خورشیدی روی پشت بام را به هند بیاورد.

SolarSquare پنجشنبه اعلام کرد که 13 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری A به رهبری Lowercarbon و Elevation Capital، تنها چند ماه پس از تامین بودجه اولیه خود، جمع آوری کرده است. حامیان موجود Good Capital، Rainmatter و بنیانگذاران تجارت اجتماعی میشو ویدیت آتری و سانجیو بارنوال نیز در این دور شرکت کردند.

اگرچه هند به طور فزاینده ای ظرفیت تولید انرژی خورشیدی را اضافه می کند، جمعیت زیادی از کشور آسیای جنوبی – افراد – وجود دارد که هنوز انرژی پاک را دریافت نکرده اند.

کمتر از 0.5 درصد خانه ها در هند دارای سیستم خورشیدی روی پشت بام هستند. چنین پذیرش آهسته ای می تواند هدف بلندپروازانه انرژی تجدیدپذیر نخست وزیر نارندرا مودی را مختل کند. SolarSquare که به فروش، نصب و کمک به مردم در تامین مالی ماژول های خورشیدی کمک می کند، برنامه بلندپروازانه ای برای تغییر آن دارد. این استارت آپ همچنین راه حل های خورشیدی خود را به انجمن های مسکن و موسسات تجاری ارائه می دهد.

SolarSquare می‌گوید در دو سال گذشته نزدیک به 5000 خانه در هند را خورشیدی کرده است و به آنها کمک می‌کند سالانه 480 دلار در قبض برق خود صرفه‌جویی کنند و چهار تن از انتشار دی اکسید کربن را جبران کنند.

شریا میشرا، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی، گفت که SolarSquare که دو سال پیش پس از سال ها اداره یک تجارت سودآور فروش خورشیدی روی پشت بام به شرکت ها وارد خدمت به بخش مصرف کننده شد، در حال حاضر 12 میلیون دلار درآمد سالانه دارد. مدیرعامل SolarSquare در یک گزارش مصاحبه با TechCrunch

“ما در راه تبدیل شدن به یک ارائه دهنده کامل راه حل های سقف هستیم. فرصت بازار به قدری بزرگ است که می توانید تصور کنید که یک صاحب خانه متوسط ​​باید چه اطمینانی برای خرید در این اندازه داشته باشد. ما در هر جنبه ای از ماژول های خورشیدی برای خدمت به مشتریان خود نوآوری می کنیم.

میانگین اندازه بلیط خرید ماژول خورشیدی حدود 2 لک روپیه هند یا 2410 دلار است. SolarSquare همچنین از طریق شبکه‌ای از شرکا در زمینه گزینه‌های تامین مالی به اعضا کمک می‌کند. میشرا گفت که او می بیند که این استارتاپ مجوزی برای اداره موسسه مالی غیربانکی خود دریافت می کند تا در مدت یک سال گزینه های بهتری را به مشتریان خود ارائه دهد.

Lowercarbon ساکا در راه اندازی دو برابر می شود و ماژول های خورشیدی را به پشت بام های هند می آورد • TechCrunch

زوج زن و شوهر نیکیل ناهار و شریا میشرا و نیراج جین (سمت راست) SolarSquare را تأسیس کردند.

“خورشیدی به عنوان خرید محصول نتیجه می دهد. برخلاف محصولی مانند یخچال شما که سرمایه گذاری است. هنگامی که ماژول های خورشیدی را روی سقف خود قرار می دهید، هر ماه پس انداز را شروع می کنید. سرمایه گذاری 2 لک منجر به صرفه جویی 12 تا 14 لک در 25 سال می شود. اما یک سرمایه‌گذاری اولیه بزرگ وجود دارد، بنابراین وقتی متوجه شدیم، واضح است که باید گزینه‌های تامین مالی بیشتری را برای مشتریان فراهم کنیم.»

SolarSquare – که در حال حاضر در بنگالورو، دهلی، گجرات، حیدرآباد، مادیا پرادش و ماهاراشترا وجود دارد – صفحات خورشیدی خود را در عرض چند ساعت نصب می‌کند، در مقایسه با برخی از شرکت‌های قدیمی که تا پنج روز طول می‌کشد. در برخی از خانه ها، به درخواست مشتری، یک رمپ اضافی برای نصب پانل ها می سازد. این استارت آپ قصد دارد با بودجه جدید به هند گسترش یابد.

ساکا در بیانیه‌ای گفت: «انرژی خورشیدی در حال حاضر بسیار ارزان‌تر و تمیزتر از حفاری و سوزاندن استخوان‌های دایناسورهای قدیمی است، بنابراین قرار دادن آن روی پشت بام بسیار منطقی است، به خصوص در بخشی از جهان که به اندازه هند خورشید دارد.» اما نصب پانل ها همیشه آسان نبوده است. ما از شریا، نیراج و نیکیل حمایت کردیم زیرا آنها کد خورشیدی بدون دردسر پشت بام را شکستند.

شرکت‌های هندی که با اقامتگاه‌های هندی پیش می‌روند، به تحقق هدف انرژی‌های تجدیدپذیر کشور آسیای جنوبی کمک خواهند کرد. زغال سنگ در حال حاضر 70 درصد برق تولیدی هند را تامین می کند، اما مودی قول داده است که تا سال 2030، هند از طریق انرژی خورشیدی و سایر انرژی های تجدیدپذیر انرژی بیشتری نسبت به کل شبکه فعلی خود تولید خواهد کرد.

اقداماتی را برای کمک به استارتاپ هایی مانند SolarSquare انجام داده است. دهلی نو یارانه هایی را به صاحبان خانه ارائه می دهد که از انرژی خورشیدی روی پشت بام تغذیه می کنند، به آنها این امکان را می دهد که برق اضافی تولید شده را در طول روز در شبکه توزیع کنند و در شب از برق شبکه استفاده کنند.

میشرا از تلاش های دهلی نو در زمینه تغییرات آب و هوایی قدردانی کرد و گفت: “هند اولین کشور در جهان است که اندازه گیری شبکه را انجام می دهد، این مبادله برق، سیاستی که اقتصاد را دوام تر می کند زیرا می توانید آزادانه برق را با شبکه تجارت کنید. بیش از 80 درصد خانه ها 100 درصد نیاز برق خود را از این طریق تامین می کنند.

«نت مترینگ یک سیاست در بسیاری از نقاط جهان است. در هند این یک حق است. سیاست چیزی است که هر چند سال یکبار قابل بازنگری است، اما قانون قانونی است که باقی خواهد ماند. این یکی از دلایلی است که ما مشتاق خدمت به بازار خورشیدی مسکونی در هند شده ایم. در حالی که net metering حق کاربر است، هیچ چیز دیگری لازم نیست.