منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Linktree قفل پرداخت، دیوارهای پرداخت را برای تک آهنگ‌های موسیقی، لیست‌های پخش، ویدیوها، خبرنامه‌ها، جایگاه‌های جلسه و موارد دیگر معرفی می‌کند • TechCrunch

Linktree قفل پرداخت، دیوارهای پرداخت را برای تک آهنگ‌های موسیقی، لیست‌های پخش، ویدیوها، خبرنامه‌ها، جایگاه‌های جلسه و موارد دیگر معرفی می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Linktree قفل پرداخت، دیوارهای پرداخت را برای تک آهنگ‌های موسیقی، لیست‌های پخش، ویدیوها، خبرنامه‌ها، جایگاه‌های جلسه و موارد دیگر معرفی می‌کند • TechCrunch

Linktree در جستجوی راه‌های بیشتر برای افزایش درآمد، راه رسیدن به قلب و کیف پول سازندگان را می‌شناسد: با ساخت ابزارهای بیشتر برای کمک آنها من پول در میارم امروز، استارتاپ پیوند زیستی که حدود 30 میلیون کاربر دارد و ماهانه حدود 1.5 میلیارد بازدید منحصر به فرد از محتوای مرتبط ایجاد می کند، آخرین تلاش ها را راه اندازی کرد. «قفل پرداخت» را معرفی می‌کند، که به سازندگان اجازه می‌دهد پیوندهای پرداخت ایجاد کنند – قفل‌هایی – در مورد محتوا و موارد دیگر که در غیر این صورت ممکن است هزینه‌ای برای استفاده نداشته باشند، یا حتی ممکن است در پلتفرم اصلی هزینه‌ای دریافت نکنند، اما ممکن است چیزی ارزشمند برای طرفداران سازندگان باشد. و پیروان

به عنوان مثال، این موارد ممکن است شامل قرارهای رزرو در Calendly، دسترسی زودهنگام به آهنگ‌ها یا فهرست‌های پخش یا ویدیوها در پلتفرم‌هایی مانند Spotify یا YouTube، هزینه‌های عضویت در انجمن‌ها در Discord، Telegram یا WhatsApp باشد. تابلوهای پینترست، خبرنامه یا پادکست و غیره.

شکافی که Linktree به دنبال پر کردن آن است کاملاً گسترده است. بسیاری از پلتفرم‌هایی که امروزه سازندگان محتوا را منتشر می‌کنند مبتنی بر محتوای «رایگان» هستند، اما این پلتفرم‌ها اکنون راه‌هایی برای دسترسی به آن محتوا دارند، مانند محافظت از رمز عبور یا پیوندهای «مخفی» (مثلاً فهرست‌نشده). در عین حال خود سازندگان معتقدند که برخی از این محتوا تقاضای کافی برای مصرف شدن با قیمت مشخصی دارد. ایده در اینجا این است که یک قفل در اطراف این محتوای فهرست نشده ارائه کنیم که مردم برای باز کردن قفل آن پول پرداخت کنند تا به هر آنچه که هست دسترسی پیدا کنند. در اینجا مثالی از نحوه کار آن آورده شده است:

قفل پرداخت برای اشتراک ها استفاده نمی شود، بلکه برای تراکنش های یکباره استفاده می شود. در حال حاضر، دو شریکی که Linktree برای تقویت Payment Lock با آنها کار می‌کند، PayPal و Square هستند که به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق دسترسی به لینک تا 150 دلار شارژ کند.

مطابق با خط مشی قبلی شرکت در برابر پیوند دادن به محتوای بزرگسالان، قفل پرداخت نمی تواند برای فروش یا توزیع مطالبی از این نوع استفاده شود.

مانند برخی دیگر از موارد اضافی که Linktree در طول سال‌ها ایجاد کرده است، استفاده از Payment Lock فعلاً فقط برای کسانی است که برای ردیف Pro premium آن پرداخت می‌کنند. سطح حرفه ای قبلاً ابزارهای درآمدزایی دیگری مانند پیوندهای کسب درآمد برای تجربه تجارت الکترونیک را راه اندازی کرده است. همچنین به سازندگان اجازه می‌دهد تا «جامعه‌ای حول مالکیت» NFT‌ها بسازند و این پتانسیل را دارد که از طریق بازاری که تابستان گذشته راه‌اندازی شد، موارد بیشتری را اضافه کنند.

لازم به ذکر است که به نظر نمی رسد خود Linktree کارمزد تراکنش را در اطراف Payment Locks کاهش دهد و آن را به عنوان یک شیرین کننده برای استفاده خود تبلیغ می کند.

Linktree به من می گوید، خریدارانی که برای دسترسی به محتوا از طریق قفل پرداخت پول می پردازند، تا زمانی که در پلتفرمی که در آن ایجاد شده یا در اینترنت وجود داشته باشد، به آن محتوا دسترسی خواهند داشت، حتی اگر پیوند Linktree حذف شده باشد.

مشخص نیست که آیا خود پلتفرم‌ها در ساخت Payment Lock حرفی برای گفتن داشتند یا اینکه ممکن است در مورد اینکه شخص ثالثی بدون دریافت بخشی از محتوای پلتفرم خود، کسب درآمد را در محتوای پلتفرم خود ایجاد کند چه فکری می‌کنند. حدس می‌زنم اگر از Payment Lock به خوبی استفاده شود، این یکی از مشکلاتی است که ممکن است ایجاد شود. مورد دیگر این است که خود پلتفرم ها ممکن است سعی کنند این را با شارژ کردن بسازند.

مدیرعامل Alex Zakaria معتقد است که حتی اگر برخی از پلتفرم‌ها دیدن لینک‌ها به سایت‌های دیگر یا مجموعه‌ای از مکان‌های دیگر را آسان‌تر کنند، فرصتی برای ایجاد یک مخزن مرکزی وجود دارد. او در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت: «سازندگان هنوز از Linktree به‌عنوان مکانی استفاده می‌کنند که می‌توانند تمام محتوای خود را متمرکز کنند تا بتوانند همه چیزهایی را که آنلاین هستند جمع آوری کنند.

و اکنون آن مخازن پیوندهایی به محتوای خاصی خواهند داشت که طرفداران می توانند خریداری کنند.

در حال حاضر، ارزش صعود برای Linktree را دارد زیرا این استارتاپ استرالیایی است او نظم بلندی در پیش دارد.

در اوایل سال جاری، Linktree بود به ارزش 1.3 میلیارد دلار در دور سرمایه‌گذاری سری C. بنابراین، اگرچه تقریباً تصادفی ایجاد شد – Linktree از موانعی متولد شد که هم‌بنیان‌گذاران هنگام کمک به مدیریت پروفایل‌های نوازندگان آنلاین، به‌جای اینکه به‌عنوان یک کسب‌وکار مستقل به خودی خود دست و پا می‌کردند، به وجود آمد. تا زمانی که تا حد زیادی روی کسب درآمد از مخاطبان عظیمی که ایجاد می کرد دوباره تمرکز کرد. با توجه به اینکه انتظارات از سرمایه گذاری مخاطره آمیز تغییر کرده و بسیار سخت گیرانه تر شده اند، ممکن است این یک دستور حتی فوری تر به نظر برسد.