منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Human Impact Capital یک صندوق جدید 50 میلیون دلاری است که در استارت‌آپ‌های تأثیر اجتماعی سرمایه‌گذاری می‌کند • TechCrunch

Human Impact Capital یک صندوق جدید 50 میلیون دلاری است که در استارت‌آپ‌های تأثیر اجتماعی سرمایه‌گذاری می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Human Impact Capital یک صندوق جدید 50 میلیون دلاری است که در استارت‌آپ‌های تأثیر اجتماعی سرمایه‌گذاری می‌کند • TechCrunch

Human Impact Capital یک صندوق جدید 50 میلیون دلاری است که در استارت‌آپ‌های تأثیر اجتماعی سرمایه‌گذاری می‌کند • TechCrunch

Redstone و EnjoyVenture برای ایجاد Human Impact Capital (HIC)، اولین صندوق اختصاصی VC تأثیر اجتماعی در آلمان، به نیروها پیوستند. این صندوق پول را در مدل‌های کسب‌وکار دیجیتال متمرکز بر سلامت، آموزش و «زندگی» مستقر خواهد کرد و به طور خاص برای تأثیرگذاری بر اهداف توسعه پایدار سرمایه‌گذاری خواهد کرد. برای HIC، این به معنای «عدم فقر، سلامت و رفاه خوب، آموزش با کیفیت، برابری جنسیتی و کاهش نابرابری است».

من با مدیر صندوق، لوکاس پل صحبت کردم تا بفهمم چه چیزی منجر به ایجاد صندوق و پایان نامه سرمایه گذاری آن شد.

پل در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: “ما معتقدیم که نوآوری کلید حل بزرگترین چالش های اجتماعی زمان ما است، و ما متعهد هستیم که به آینده بهتر و حمایت از نوآوری از طریق سرمایه گذاری در استارتاپ هایی با تاثیر اجتماعی کمک کنیم.” کارآفرینانی که راه حل هایی برای این مشکلات اجتماعی ارائه می دهند، جامعه ما را پیشرفت خواهند داد و پایه و اساس نسل های آینده را خواهند گذاشت.» اگرچه سرمایه گذاری تاثیرگذار VC در حال افزایش است، 75 درصد از آن موضوعات زیست محیطی را هدف قرار می دهد.

برای بسته شدن اولیه، صندوق تصمیم گرفت با سرمایه گذاران اصلی استراتژیک که ارتباطات قوی با بخش اجتماعی دارند، شریک شود. مقامات صندوق به من گفتند که اتفاقاً بانک فور سوزیال‌ویرتشافت، بانک پیشرو بخش اجتماعی آلمان، به طور قابل توجهی با HIC تعامل داشته است.

هدف این صندوق سرمایه‌گذاری در مدل‌های کسب‌وکار دیجیتالی است که بزرگترین چالش‌های پیش روی جامعه را برطرف می‌کنند، معمولاً بین ۵۰۰،۰۰۰ یورو تا ۱.۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌کنند. این شرکت بر روی استارت‌آپ‌های اروپایی در مراحل اولیه تمرکز دارد و بیش از 60 درصد از تعهدات خود را برای سرمایه‌گذاری‌های بعدی حفظ می‌کند.

ما قویاً معتقدیم که سود اقتصادی و تأثیر مثبت متقابلاً تقویت می‌شوند و در مقیاس تسریع خواهند شد. ما می‌خواهیم این باور اساسی را ثابت کنیم و نشان دهیم که می‌توانیم بازدهی بالاتر از میانگین را برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کنیم و در عین حال تأثیر اجتماعی سرمایه‌گذاری‌های خود را به حداکثر برسانیم.» در حالت ایده آل، این مفهوم در 10 سال ثابت شده و به طور گسترده پذیرفته می شود و جهان را به مکانی بهتر تبدیل می کند.

یکی از حوزه‌هایی که شرکت معتقد است می‌تواند تأثیرگذار باشد و به‌طور فعال به دنبال سرمایه‌گذاری است، فناوری‌هایی است که پیری را روان‌تر می‌کنند.

«یکی از عناصری که ویژگی مشترک همه جوامع غربی است، جمعیت سالخورده است. دسترسی به این گروه هدف رو به رشد امروزه حیاتی است و در آینده اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. اکنون باید به چالش پاسخ داده شود. در حال حاضر، ما مدل های زیادی را نمی بینیم که مشکل دسترسی به این گروه و درگیر کردن آنها را در جنگل همیشه در حال تغییر راه حل های دیجیتال حل کرده باشد. «بیشتر استارت‌آپ‌های دیجیتال به‌سادگی افراد بالای 50 سال را به عنوان بخشی از مخاطبان هدف خود نادیده می‌گیرند و پتانسیل درآمدزایی زیادی را از دست می‌دهند در حالی که کیفیت زندگی سالمندان دچار رکود می‌شود. ما می‌خواهیم تیم‌های موسس جاه‌طلب بیشتری را ببینیم که روی راه‌حل‌هایی برای افراد مسن برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی، محافظت از جمعیت سالخورده و در عین حال کاهش تنهایی کار کنند.»