منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Greenlight، استارت‌آپ فین‌تک متمرکز بر کودکان، 104 کارمند را اخراج می‌کند تا هزینه‌ها را ساده‌تر کند • TechCrunch

Greenlight، استارت‌آپ فین‌تک متمرکز بر کودکان، 104 کارمند را اخراج می‌کند تا هزینه‌ها را ساده‌تر کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Greenlight، استارت‌آپ فین‌تک متمرکز بر کودکان، 104 کارمند را اخراج می‌کند تا هزینه‌ها را ساده‌تر کند • TechCrunch

Greenlight، استارت‌آپ فین‌تک متمرکز بر کودکان، 104 کارمند را اخراج می‌کند تا هزینه‌ها را ساده‌تر کند • TechCrunch

گرین لایت، یک استارت‌آپ فین‌تک که کارت‌های نقدی را به بچه‌ها ارائه می‌دهد، 104 کارمند – یا بیش از 21 درصد از مجموع 485 کارمند خود – را اخراج کرده است تا در بحبوحه رکود اقتصادی، «با هزینه‌های عملیاتی همسو شود».

TechCrunch از اخراج کارکنان مطلع شده است که در اوایل این هفته به کارمندان اعلام شد. استارت آپ بعداً توسعه را از طریق ایمیل تأیید کرد.

«محیط اقتصاد کلان تقریباً بر همه مشاغل از جمله گرین لایت تأثیر گذاشته است. یکی از سخنگویان Greenlight در بیانیه ای که به TechCrunch ایمیل شده است، گفت: ما اخیراً تصمیم دشواری گرفتیم تا هزینه های عملیاتی فعلی خود را بهتر با محیط فعلی هماهنگ کنیم.

سخنگوی گفت که کارکنان آسیب دیده حقوق پایان کار، پوشش پزشکی طولانی مدت و حمایت از انتقال شغل دریافت خواهند کرد. این استارت آپ روز سه شنبه این تصمیم را اعلام کرد و اکنون 381 کارمند دارد.

این شرکت همچنان به ماموریت خود برای کمک به والدین در تربیت فرزندان باهوش از نظر مالی متعهد است. سخنگوی Greenlight گفت که با حرکت به سال 2023، بر ادامه خدمت به پایگاه مشتریان رو به رشد خود و یافتن راه های جدید و تاثیرگذار برای بهبود سواد مالی خانواده ها تمرکز خواهد کرد.

گرین لایت به بچه ها کارت نقدی، اپلیکیشن بانکی و آموزش مالی ارائه می دهد تا از نظر مالی باهوش و مستقل شوند. بانک پس انداز فدرال جامعه یک کارت بدهی گرین لایت صادر می کند.

در ماه دسامبر، استارت آپ مستقر در آتلانتا از یک کتابخانه سواد مالی مبتنی بر وب مطابق با استانداردهای ملی K-12 رونمایی کرد که برای مدارس، معلمان و دانش آموزان رایگان خواهد بود. در ماه اکتبر، ویژگی های ایمنی خانواده را نیز به طرح اشتراک خود به نام Greenlight Infinity اضافه کرد که قیمت آن 14.98 دلار در ماه برای کل خانواده است.

طبق اطلاعات موجود در Crunchbase، Greenlight از زمان آغاز به کار خود در سال 2014 در مجموع حدود 556.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این بودجه شامل 260 میلیون دلار دور سری D است که در سال 2021 با ارزش 2.3 میلیارد دلار اعلام شد.

گرین لایت یکی از جدیدترین استارت آپ هایی است که در این دوران چالش برانگیز، کارمندان خود را کاهش داده است. در چند روز گذشته، استارت آپ هایی مانند Career Karma، Carta و Coinbase بسیاری از کارمندان خود را برای کاهش هزینه ها رها کرده اند. شرکت های بزرگ فناوری از جمله آمازون و سیلزفورس نیز در این ماه هزاران کارگر خود را اخراج کردند زیرا اقتصاد همچنان با مشکل مواجه است. علاوه بر این، رکود اقتصادی فزاینده بر استارت‌آپ‌های برجسته فین‌تک، از جمله Stripe، که 14 درصد از نیروی کار خود را در نوامبر اخراج کرد، تأثیر گذاشته است. TechCrunch اوایل پنجشنبه گزارش داد که این استارتاپ همچنین ارزش داخلی خود را دوباره به 63 میلیارد دلار کاهش داد.