منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Google Cloud با یک سرویس گره بلاک چین مدیریت شده • TechCrunch وارد عمل web3 می شود

Google Cloud با یک سرویس گره بلاک چین مدیریت شده • TechCrunch وارد عمل web3 می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Google Cloud با یک سرویس گره بلاک چین مدیریت شده • TechCrunch وارد عمل web3 می شود

Google Cloud با یک سرویس گره بلاک چین مدیریت شده • TechCrunch وارد عمل web3 می شود

پنج سال پیش، بلاک چین در شرکت در حال رونق بود، یا بسیاری از شرکت‌ها می‌خواهند ما باور کنیم. در آن زمان، شرکت‌هایی مانند SAP و IBM در تلاش بودند تا شیوه‌های بلاک چین را ایجاد کنند، اما با وجود اینکه این فناوری برای حل تعداد زیادی از مشکلات سازمانی خوب به نظر می‌رسید، هرگز مطرح نشد.

به سرعت به سال 2022 برسید و بلاک چین تحت پوشش جدیدی با نام web3 به عنوان اصطلاح اصلی و مقدار زیادی پول VC در پشت آن قرار می گیرد. بنابراین شاید جای تعجب نباشد که شرکت‌های پلتفرم ابری می‌خواهند در این اقدام شرکت کنند.

به همین منظور، Google Cloud امروز اعلام کرد که موتور گره بلاک چین را راه‌اندازی می‌کند که به عنوان «میزبان گره کاملاً مدیریت‌شده برای توسعه وب 3» نام‌گذاری می‌شود. در اوایل سال جاری، این شرکت اعلام کرد که در حال راه‌اندازی تیم جدیدی است که به دارایی‌های دیجیتال اختصاص دارد و این ابزار بخشی از آنچه از کار آن تیم به دست آمده است.

در یک پست وبلاگی که توسط آمیت زاوری، جنرال موتورز و معاون مهندسی و پلتفرم، و جیمز ترومنز، مدیر ابر وب 3، سرویس جدید را اعلام کرد، این دو نوشتند که گره‌های بلاک چین باید سخت کار کنند و دائما آخرین داده‌های بلاک چین را مبادله کنند تا همه گره ها همگام می مانند. این یک فرآیند داده و منابع فشرده است.

Google Cloud امیدوار است با ارائه یک سرویس مدیریت شده برای مدیریت ایجاد گره و در عین حال ایجاد یک محیط توسعه ایمن در یک محصول کاملاً مدیریت شده، این کار را آسان‌تر کند. از دیدگاه گوگل، خیلی راحت تر است که به آنها اجازه دهید کارهای سنگین را انجام دهند، در حالی که شما روی ساخت برنامه وب 3 خود تمرکز می کنید.

به گفته خود این جفت، “در حالی که اجرای گره های خود مدیریت اغلب دشوار است و نیاز به مدیریت مداوم دارند، Blockchain Node Engine یک سرویس میزبانی گره کاملاً مدیریت شده است که نیاز به عملیات گره را به حداقل می رساند. شرکت‌های web3 که به گره‌های اختصاصی نیاز دارند، می‌توانند تراکنش‌ها را انتقال دهند، قراردادهای هوشمند را مستقر کنند و داده‌های بلاک چین را با قابلیت اطمینان، عملکرد و امنیت مورد انتظارشان از زیرساخت‌های رایانش ابری و شبکه‌ای گوگل بخوانند یا بنویسند.»

اینها مهره‌ها و پیچ‌هایی هستند که به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا یک گره روی بلاک‌چین‌های پشتیبانی‌شده ایجاد کنند و سپس آن را برای کاربر مدیریت کنند تا دیگر نگران تمام هزینه‌های مدیریتی نباشند. برای شروع، این شرکت از بلاک چین اتریوم پشتیبانی خواهد کرد، بنابراین توسعه دهندگانی که گره‌های اتریوم را پیاده‌سازی می‌کنند، می‌توانند این کار را خودشان انجام دهند یا به گوگل پول بدهند تا بیشتر آن کار را برای آنها انجام دهد. فرض بر این است که در آینده بلاک چین های پشتیبانی شده دیگری نیز وجود خواهد داشت.

اگرچه ممکن است شبیه یک بازی رمزنگاری خالص به نظر برسد، ترومانس می‌گوید این سرویس در نهایت آگنوستیک است و توسعه‌دهندگان می‌توانند هر چیزی را که می‌خواهند ایجاد کنند. ما اصول اولیه اولیه را می سازیم تا به توسعه دهندگان کمک کنیم تا سریعتر نوآوری کنند. بر این اساس، موتور گره بلاک چین بر روی آن متمرکز شده است [multiple] موارد استفاده توسعه دهندگان: توسعه قراردادهای هوشمند، خواندن و نوشتن به بلاک چین و غیره. ترومنز به TechCrunch گفت که چگونه توسعه دهندگان مختلف از زیرساخت گره بلاک چین کاملاً مدیریت شده و اختصاصی خود استفاده می کنند به موارد استفاده فردی آنها بستگی دارد.

این محصول از امروز در پیش نمایش خصوصی در دسترس است.