منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Google پس از دستور ضدتراست، الزامات صورت‌حساب فروشگاه Play را در هند متوقف می‌کند • TechCrunch

Google پس از دستور ضدتراست، الزامات صورت‌حساب فروشگاه Play را در هند متوقف می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Google پس از دستور ضدتراست، الزامات صورت‌حساب فروشگاه Play را در هند متوقف می‌کند • TechCrunch

Google پس از دستور ضدتراست، الزامات صورت‌حساب فروشگاه Play را در هند متوقف می‌کند • TechCrunch

گوگل به‌طور نامحدود خط‌مشی خود را متوقف می‌کند که توسعه‌دهندگان را ملزم به استفاده از سیستم صورت‌حساب Play Store برای تراکنش‌های کاربران در هند به دنبال دستور مقام ضدانحصار این کشور می‌کند.

روز سه‌شنبه، سازنده اندروید یک صفحه پشتیبانی را برای فاش کردن این حرکت به‌روزرسانی کرد و گفت که الزام استفاده از سیستم صورت‌حساب Google Play همچنان برای خریدهای درون‌برنامه‌ای در خارج از هند اعمال می‌شود.

هفته گذشته، کمیسیون رقابت هند (CCI) به گوگل دستور داد توسعه دهندگان برنامه را از استفاده از خدمات پردازش پرداخت شخص ثالث برای خریدهای درون برنامه ای و خرید برنامه ها از طریق فروشگاه Play محدود نکند. ناظر ضد انحصار همچنین این شرکت را به دلیل سوء استفاده از موقعیت غالب Play Store خود در کشور 113 میلیون دلار جریمه کرد.

این شرکت گفت: «به دنبال حکم اخیر CCI، ما این الزام را متوقف می‌کنیم که توسعه‌دهندگان از سیستم صورت‌حساب Google Play برای خرید کالاها و خدمات دیجیتال برای تراکنش‌های کاربران در هند استفاده کنند.» و افزود که در حال بررسی گزینه‌های قانونی خود در کشور است. نشان می دهد که می تواند تصمیم تنظیم کننده رقابت را به چالش بکشد.

پیش از این، گوگل مهلت اجرای الزامات پرداخت در پلی استور در بازار جنوب آسیا را تا 31 اکتبر تمدید کرد.

رگولاتور تصمیم خود را پس از مصاحبه با تعدادی از بازیگران صنعت و تولید کنندگان گوشی های هوشمند از جمله سامسونگ، شیائومی و مایکروسافت اعلام کرد. همچنین گوگل را به دلیل اقدامات ضدرقابتی مربوط به اندروید 162 میلیون دلار جریمه کرد.

چندین کشور دیگر نیز نگران سیستم صورت‌حساب فروشگاه Google Play هستند که طبق آن این شرکت برای پردازش پرداخت‌ها از توسعه‌دهندگان کمیسیون دریافت می‌کند. در پاسخ، گوگل در حال آزمایش سیستم های پرداخت جایگزین برای Play Store در کشورهایی از جمله هند، کره جنوبی، استرالیا و ژاپن است.