منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Global VC Flourish برای حمایت از استارت‌آپ‌های Seed-Stage، Madica، برنامه متمرکز آفریقا را راه‌اندازی کرد • TechCrunch

Global VC Flourish برای حمایت از استارت‌آپ‌های Seed-Stage، Madica، برنامه متمرکز آفریقا را راه‌اندازی کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Global VC Flourish برای حمایت از استارت‌آپ‌های Seed-Stage، Madica، برنامه متمرکز آفریقا را راه‌اندازی کرد • TechCrunch

Global VC Flourish برای حمایت از استارت‌آپ‌های Seed-Stage، Madica، برنامه متمرکز آفریقا را راه‌اندازی کرد • TechCrunch

دسترسی به منابع مالی و فقدان سیستم های پشتیبانی از بزرگترین چالش هایی است که بنیانگذاران استارت آپ در جنوب صحرای آفریقا با آن روبرو هستند. و در حالی که برنامه های سرمایه گذاری مخاطره آمیز و حمایت از بنیانگذاران در سراسر قاره در حال رشد است، هنوز کارهای زیادی باید انجام شود تا نیازهای مالی، فناوری و سرمایه اجتماعی گروه های به ویژه به حاشیه رانده شده مانند بنیانگذاران زن برآورده شود.

این شکاف‌ها هستند که همچنان الهام‌بخش توسعه برنامه‌های جدیدی مانند Madica از شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر فلوریش ونچرز مستقر در ایالات متحده هستند که امیدوار است بار ایجاد استارت‌آپ‌ها را کاهش دهد.

Madica که امروز راه‌اندازی شد، یک برنامه سرمایه‌گذاری پان آفریقایی است که هدف آن ارائه بودجه، پشتیبانی فناوری و راهنمایی برای بنیان‌گذاران کم‌نمایش در سراسر قاره است. برنامه بخش-اگنوستیک استارت آپ های فناوری در مراحل اولیه را هدف قرار می دهد، جایی که اکثر ایده ها با شکست مواجه می شوند.

این برنامه 6 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در 30 استارت آپ آفریقایی اختصاص داده است که هر کدام تا 200000 دلار سهام دریافت می کنند و شکاف بودجه را پر می کند. سرمایه گذاری اولیه به مدت سه سال ادامه خواهد داشت.

در حالی که سرمایه گذاری در این قاره در حال رونق است، وجوه اغلب به طور نامتناسبی به سمت چند کارآفرین با شبکه خوب هدایت می شود و مراکز فناوری برجسته تر را هدف قرار می دهد… Madica یک بخش نادان است و قصد دارد تلاش های خود را در ارائه پشتیبانی عملی و منابع گسترده دو چندان کند. دسترسی به شبکه ها و غیره به همین دلیل است که علاوه بر 6 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاری، ما مقدار مساوی را برای پشتیبانی برنامه ای رزرو کرده ایم.

ما بنیان‌گذاران را از سراسر قاره تشویق می‌کنیم که برای برنامه ما درخواست دهند. ما بر این باوریم که آفریقایی‌ها روحیه کارآفرینی بی‌نظیری دارند و یکی از اهداف اصلی مادیکا این است که برای هر بنیان‌گذار آفریقایی زمین بازی برابر تضمین کند.»

مادیکا گفت همچنین مشتاق است تا به بازارهای کم برخوردار در این قاره، خارج از قطب های تثبیت شده مصر، کنیا، نیجریه و آفریقای جنوبی دست یابد. این بخشی از تلاش آن برای اطمینان از دسترسی پان آفریقایی با حمایت از بنیانگذاران محلی و زن است.

برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، بنیانگذاران باید به طور تمام وقت بر روی ایده خود کار کنند، حداقل محصول قابل دوام داشته باشند، و بودجه سازمانی کمی دریافت کرده باشند یا هیچ بودجه ای دریافت نکرده باشند. درخواست و پذیرش در برنامه به صورت دوره ای خواهد بود.

Madica همچنین با AfriLabs، Pariti، Africa Early Stage Investor Summit، CELO Foundation و Rising Tide برای شناسایی کارآفرینان برای حمایت همکاری کرده است.

بنیانگذاران شرکت کننده با مربیانی از جمله Isis Nyong’o، شریک Asphalt & Ink همراه خواهند شد. یکی از بنیانگذاران Ceviant Finance، ادریس سالیو و وندی هافمن، مشاور حقوقی سرمایه در دلتا.

Madica یک سرمایه گذاری در اکوسیستم سرمایه گذاری آفریقا با هدف جسورانه ایجاد تغییرات سیستمی گسترده تر است. از طریق Madica، ما قصد داریم تیمی از مربیان را توسعه دهیم، برنامه‌نویسی در سطح جهانی ایجاد کنیم، سرمایه بعدی را جمع آوری کنیم و از حضور جهانی Flourish برای گسترش دسترسی به شبکه‌های محلی استفاده کنیم. Ameya Upadhyay، شریک مخاطره‌آمیز در Flourish Ventures، یک سرمایه‌گذاری فین‌تک در مراحل اولیه که مجموعه آن شامل Flutterwave و Paga نیجریه است، گفت: آنها در نهایت به سایر بازیگران در اکوسیستم – استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌گذاران و سیاست‌گذاران سود خواهند برد.

Upadhyay گفت: “ما امیدواریم که Madica بتواند به تغییر روایت در مورد استارت آپ های آفریقایی کمک کند – کاهش درک ریسک، جذب سرمایه بیشتر، الهام بخشیدن به بنیانگذاران بیشتر و جلب توجه بیشتر رسانه ها.”