منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Galen Robotics می خواهد با ربات جدید و 15 میلیون دلار به جراحان گوش و حلق و بینی کمک کند • TechCrunch

Galen Robotics می خواهد با ربات جدید و 15 میلیون دلار به جراحان گوش و حلق و بینی کمک کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Galen Robotics می خواهد با ربات جدید و 15 میلیون دلار به جراحان گوش و حلق و بینی کمک کند • TechCrunch

Galen Robotics می خواهد با ربات جدید و 15 میلیون دلار به جراحان گوش و حلق و بینی کمک کند • TechCrunch

دستگاه‌های پزشکی و روبات‌ها با تعداد زیادی از روش‌ها راه خود را به اتاق‌های عمل باز می‌کنند. اکنون یک ربات جدید در تلاش است تا به اتاق عمل راه پیدا کند و به جراحانی که هنوز از این مزیت برخوردار نیستند کمک کند.

بروس لیچوروویچ، مدیرعامل Galen Robotics گفت: جراحانی هستند که واقعاً از کمک رباتیک برخوردار نیستند. بنابراین شما جراحانی دارید که هنوز همه کارها را با دست انجام می دهند و از آموزش خود برای کنترل لرزش خود استفاده می کنند تا آنها را ثابت نگه دارند. هدف ما این است که ببینیم آیا می توانیم در مناطقی که امروز واقعاً هیچ کمکی وجود ندارد به آنها کمک کنیم یا خیر.

هدف اولین ربات این شرکت کمک به جراحی های بافت نرم است. Galen ES نامیده می شود و به عنوان پشتیبان برای جراحانی عمل می کند که جراحی های گوش، حلق و بینی (ENT)، به ویژه جراحی های سرطان حنجره را انجام می دهند. ابزارهای قابل تعویض حرکات دست های جراح را دنبال می کنند، اما به کاربر اجازه می دهند در صورت نیاز استراحت کند. به گفته Lichorowic، هدف دریافت تاییدیه های بیشتر برای کمک به سایر روش های ENT، مغز، ستون فقرات و قلب است.

کلیپ TechCrunch 10_13_22 v3.mov از دیوید ساندرز در Vimeo.

Galen ES فضای یک فرد را پر می کند و این شرکت ادعا می کند که راه اندازی آن بیش از چهار دقیقه طول نمی کشد. هنگامی که دستگاه در حال استفاده است، حرکات جراح را ردیابی و ثبت می کند تا بعداً برای اهداف آموزشی مورد استفاده قرار گیرد.

این محصول در حال حاضر تحت بازبینی FDA برای تایید استفاده بالینی قرار دارد، که این شرکت گفت امیدوار است تا سه ماهه اول یا دوم سال 2023 اتفاق بیفتد. اگرچه این محصول در دست بررسی است، یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که جراحانی که از دستگاه استفاده کردند عملکرد بهتری داشتند و تقریباً 3 برابر افزایش در مهارت دستی.

سیستم جراحی داوینچی بازار را به روی پذیرش ربات های جراحی باز کرد. متعاقباً ربات های دیگری برای رفع نیازهای جراحی عمومی، قلب و ارتوپدی وارد بازار شده اند. به گفته گالن، ربات او اولین کسی خواهد بود که پس از پاکسازی، عمل جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات را انجام می دهد.

Galen Robotics می خواهد با ربات جدید و 15 میلیون دلار به جراحان گوش و حلق و بینی کمک کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: رباتیک جالینوس

بیمارستان هایی که ربات را می پذیرند باید در 200 مورد از این دستگاه استفاده کنند و برای استفاده بیش از 1500 دلار بپردازند. با این حال، اگر بیمارستانی بخواهد این ربات را بخرد، می تواند با 350000 دلار این کار را انجام دهد.

به گفته Galen، جراحان دانشگاه های استنفورد، دانشکده پزشکی هاروارد، UCSF، USC و جانز هاپکینز به این محصول ابراز علاقه کرده اند. این دستگاه در ابتدا در Johns Hopkins توسعه و آزمایش شد.

Galen در قالب یک دور سری A 15 میلیون دلاری از Ambix Healthcare Partners حمایت دریافت کرد. این شرکت همچنین دومین بسته را برای سری A خود باز کرد و امیدوار بود که 5 میلیون دلار اضافی جمع آوری کند.

آرون برز، مدیر عامل Ambix گفت: «ما این تیم را تماشا کرده‌ایم که یک نمونه اولیه رباتیک جراحی اولیه را از آزمایشگاه رباتیک دانشگاه جانز هاپکینز گرفته، آن را به یک تغییر دهنده بازی بالقوه توسعه داده و آن را به FDA ارسال کرده‌ایم، همه در طول همه‌گیری.» شرکای بهداشت و درمان در بیانیه ای کتبی. وضعیت فعلی مسائل زنجیره تامین و عدم قطعیت اقتصادی را اضافه کنید، ما از اینکه چگونه این تیم توانسته است به طور مداوم نقاط عطف خود را اجرا کند و به آنها دست یابد بسیار تحت تاثیر قرار گرفته ایم.

وجوه حاصل از این دور برای توسعه یک برنامه آموزشی جراح و گسترش تیم های مختلف در شرکت استفاده می شود.