منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Foxconn 170 میلیون دلار دیگر در EV SPAC Lordstown Motors سرمایه گذاری می کند • TechCrunch

Foxconn 170 میلیون دلار دیگر در EV SPAC Lordstown Motors سرمایه گذاری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Foxconn 170 میلیون دلار دیگر در EV SPAC Lordstown Motors سرمایه گذاری می کند • TechCrunch

Foxconn 170 میلیون دلار دیگر در EV SPAC Lordstown Motors سرمایه گذاری می کند • TechCrunch

شرکت تایوانی فاکسکان با خرید 170 میلیون دلار سهام عادی و سهام ممتاز جدید، سرمایه‌گذاری خود را در استارت‌آپ خودروهای الکتریکی Lordstown Motors افزایش می‌دهد.

پس از بسته شدن معامله، فاکسکان تمام سهام ممتاز لردستون و 18.3 درصد از سهام عادی را به صورت پیش فرض در اختیار خواهد داشت. این شرکت ها روز دوشنبه گفتند که فاکسکان همچنین حق دو کرسی در هیئت مدیره را خواهد داشت.

این سرمایه گذاری اضافی یک سال پس از آن صورت می گیرد که سازنده کامیون های سبک الکتریکی، کارخانه 6.2 میلیون فوت مربعی خود را در لردستون، اوهایو، به فاکسکان فروخت. به عنوان بخشی از این قرارداد 230 میلیون دلاری، که شامل 50 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم است، فاکسکان موافقت کرده است که به Lordstown Motors در تولید وانت استقامت خود کمک کند. تولید وانت برقی در سپتامبر 2022 آغاز شد.

این معامله اخیر، به ویژه سرمایه گذاری مستقیم سهام ترجیحی 100 میلیون دلاری، جایگزین تامین مالی مشترک اعلام شده در سال گذشته توسط فاکسکان و لردستون موتورز می شود. این سرمایه گذاری به صورت اقساط انجام خواهد شد و توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده بررسی می شود.

انتظار می رود بسته شدن اولیه اواخر این ماه انجام شود. فاکسکان تقریباً 12.9 میلیون سهم از سهام عادی را با قیمت خرید 1.76 دلار به ازای هر سهم خریداری خواهد کرد که در نتیجه مجموع عواید آن 22.7 میلیون دلار خواهد بود. فاکسکان همچنین 300000 سهم از سهام ممتاز را به قیمت 100 دلار به ازای هر سهم خریداری خواهد کرد که در مجموع 30 میلیون دلار درآمد حاصل خواهد شد. سهام باقی مانده از سهام ممتاز توسط فاکسکان خریداری خواهد شد که Lordstown Motors به ​​نقاط عطف خاصی دست یابد. پس از دریافت تاییدیه CFIUS، فاکسکان 26.9 میلیون سهم دیگر از سهام عادی را با قیمت خرید 1.76 دلار به ازای هر سهم خریداری خواهد کرد که در نتیجه کل درآمدی معادل 47.3 میلیون دلار خواهد داشت.

از زمانی که بیش از یک سال پیش اولین قرارداد خود را با فاکسکان اعلام کردیم، هدف ما توسعه یک مشارکت استراتژیک گسترده است که از قابلیت‌های هر دو شرکت استفاده کند. دانیل نینیواگی، رئیس اجرایی Lordstown Motors در بیانیه ای گفت: آخرین سرمایه گذاری فاکسکان گام دیگری در این مسیر است.

این شرکت‌ها گفتند که تزریق سرمایه جدید برای تأمین مالی فعالیت‌های توسعه و طراحی یک برنامه جدید خودروهای الکتریکی با همکاری فاکسکان، یک شرکت تولیدی که بیشتر برای ساخت آیفون‌های اپل شناخته شده است، استفاده خواهد شد.

Lordstown Motors یکی از چندین شرکتی است که در دو سال گذشته از طریق ادغام با شرکت سهامی خاص DiamondPeak Holdings Corp، که ارزش بازار آن 1.6 میلیارد دلار است، به سهامی عام تبدیل شد.

این شرکت تقریباً از همان ابتدا با مشکل مواجه بود، و سقوط آن با گزارش اهانت آمیز شرکت کوتاه فروش Hindenburg Research که EV SPAC را به گمراه کردن سرمایه گذاران در مورد تقاضا و قابلیت های تولیدش متهم می کرد، تقویت شد. هیندنبورگ مخالفت کرد که این شرکت 100000 پیش سفارش برای وانت برقی خود رزرو کرده است، آماری که توسط Lordstown Motors در ژانویه 2021 به اشتراک گذاشته شد.

شرکت بعداً پیش‌بینی خود را کاهش داد و استیو برنز، مدیرعامل و خولیو رودریگز، مدیر عامل شرکت، تنها چند هفته پس از اطمینان دادن به سرمایه‌گذاران از آینده درخشان شرکت، استعفا دادند. اشتباهات ادامه یافت و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و وزارت دادگستری تحقیقات خود را در مورد استارتاپ EV آغاز کردند.

حتی پس از دریافت 400 میلیون دلار راه نجات از یک صندوق تامینی که توسط شرکت سرمایه‌گذاری Yorkville Advisors اداره می‌شد، لردستون با مشکلاتی روبرو شد، از جمله از دست دادن جنرال موتورز به عنوان یک سرمایه‌گذار.

معامله این شرکت با فاکسکان بهترین شانس آن برای بقا است، اگرچه مشکلات زنجیره تامین تولید پیکاپ EV را محدود می کند.