منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Fidelity اولین خرید را پس از 7 سال انجام داد و فین‌تک Shoobx را خریداری کرد • TechCrunch

Fidelity اولین خرید را پس از 7 سال انجام داد و فین‌تک Shoobx را خریداری کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Fidelity اولین خرید را پس از 7 سال انجام داد و فین‌تک Shoobx را خریداری کرد • TechCrunch

Fidelity اولین خرید را پس از 7 سال انجام داد و فین‌تک Shoobx را خریداری کرد • TechCrunch

غول سرمایه‌گذاری Fidelity امروز اعلام کرد که Shoobx، یک استارت‌آپ فین‌تک سرمایه‌گذاری شده را با مبلغی نامشخص خریداری کرده است.

به گزارش Crunchbase، جیسون فورتادو و استفان ریشتر Shoobx را در بوستون در سال 2013 تأسیس کردند. این زوج با سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری برای شرکت با سرمایه‌گذاری‌هایی مانند Scout Ventures مستقر در آستین و استیو پاپا ادامه دادند. به گفته وال استریت ژورنال، اطلس ونچرز نیز یک حامی است. همه 40 کارمند Shoobx به Fidelity خواهند پیوست.

Shoobx ارائه‌دهنده عملیات مدیریت خودکار سهام و نرم‌افزار تأمین مالی برای شرکت‌های خصوصی «در تمام مراحل رشد» تا عرضه اولیه عمومی است. خدماتی که ارائه می‌دهد شامل کمک به شرکت‌ها برای ارسال نامه‌های پیشنهادی، ارائه سهام برای استخدام‌های جدید، مدیریت جدول‌های سقفی آنها و دریافت گزارش ارزش‌گذاری 409A و موارد دیگر است.

Shoobx در وب سایت خود اشاره می کند که “Carta on steroids” نامیده می شود زیرا “قابلیت های آن از آنچه Carta می تواند ارائه دهد فراتر می رود.” در همین حال، داده‌های Carta Crunchbase نشان می‌دهد که Carta تا به امروز 1.1 میلیارد دلار جمع‌آوری کرده است، از جمله گردآوری عظیم 500 میلیون دلاری که در آگوست 2021 به رهبری Silver Lake جمع‌آوری شد. بر اساس همین منبع داده، ارزش این شرکت در آن زمان حدود 7.4 میلیارد دلار بود. بنابراین، در حالی که نمی‌دانیم Shoobx در زمان خرید چه ارزشی داشت، می‌توان گفت که ارزش آن احتمالاً کمتر از ارزش Carta است که بر اساس میزان افزایش آن در طول زمان است.

به نوبه خود، Fidelity گفت که خرید Shoobx نشانه تعهد آن به بازار خصوصی است “و به پاسخگویی به تقاضای فزاینده ای که Fidelity از سوی شرکت های خصوصی برای حمایت از آنها در مقیاس و رشد کمک می کند، کمک خواهد کرد.” آخرین باری که Fidelity یک شرکت دیگر را تصاحب کرد در سال 2015 بود، زمانی که به گفته سخنگوی شرکت، شرکت نرم افزار برنامه ریزی ثروت eMoney Advisor را خریداری کرد.

Shoobx در تجارت خدمات Fidelity Stock Plan گنجانده خواهد شد که خدمات بایگانی و مدیریت طرح جبران سهام را به نزدیک به 700 شرکت با 2.5 میلیون شرکت کننده در طرح ارائه می دهد که در مجموع بیش از 250 میلیارد دلار ارزش طرح دارد. خدمات طرح سهام بخشی از بخش سرمایه گذاری در محل کار Fidelity، یکی از ارائه دهندگان پیشرو مزایای محل کار در کشور است.

به گفته وب سایت Shoobx، این دو شرکت قبل از این اعلامیه شریک بودند.