Consumer Robotics Expo • TechCrunch

Consumer Robotics Expo • TechCrunch

برای دریافت یک نمای کلی از بزرگترین و مهم ترین داستان های رباتیک TechCrunch که هر پنجشنبه ساعت 11 صبح به وقت محلی به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود، اینجا مشترک شوید.

به Actuator خوش آمدید و اولین روز در CES مبارک! گفتن این حرف هرگز عجیب نخواهد بود – و نه فقط به دلیل بیت بسیار عینی “شاد”. یکی از رازهای کوچک کثیف پوشش CES این است که تا زمان شروع رسمی نمایش، خبرنگاران آمریکایی حداقل 48 ساعت در زمین بوده اند. من دوشنبه به وگاس پرواز کردم و دو روز گذشته را با استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران ملاقات کردم، در کنفرانس‌های مطبوعاتی شرکت کردم و رویدادهای کوچک‌تر قبل از نمایش را پوشش دادم که ظاهراً تصویری از هفته پیش رو ارائه می‌دهند – اگر می‌خواهید کتری را قبل از طوفان روشن کنید. طرفدار استعاره های ترکیبی هستم.

هفته CES برای Actuator کمی ناهموار بود. افتتاحیه نمایش امروز واقعاً در مورد باز کردن زمین است. برای ما، این بدان معناست که پوشش خبری کمی تغییر می‌کند، زیرا زمان بیشتری برای نمایش‌های نمایشی داریم و بین جلسات اینجا یا آنجا یک ساعت وقت می‌گذاریم تا به دنبال چیزهای عجیب و غریبی بگردیم که تقریباً مطمئناً خود را به سیل ایمیل‌ها در صندوق‌های ورودی مربوطه می‌رسانند. من اشاره می کنم که هفته گذشته به 1600 پیام خوانده نشده برگشتم؟)

من این مقدمه را تا حد زیادی برای این می نویسم که بگویم آنچه در ادامه می آید نه گزارش نهایی و نه قطعی روبات ها در CES خواهد بود. این نمایش تقریباً به طور قطع در هفته آینده به Actuator خواهد رفت. با این حال، پس از هفته‌ها جلسات، ایمیل‌ها و بیانیه‌های مطبوعاتی، احساس می‌کنم مطمئن هستم که برخی از گرایش‌های مرتبط را به شکلی گسترده ترسیم می‌کنم، زیرا در بوفه‌ی هتل چند تخم‌مرغ می‌کشم.

یکی دیگر از موارد عجیب و غریب مهم در همه این ها، البته، کل معامله همه گیر است. من محافظه کارانه می گویم که 15 بار به CES رفته ام. بعد از شماره دو شروع به اختلاط می کنند. این یک امر ثابت در زندگی من است. یک ثابت خدشه دار جشن در همان ابتدای هر سال. به این ترتیب، عجیب بود که دو نفر پشت سر هم بیرون بنشینیم، و حتی عجیب تر از شروع دوباره. خیلی خوب است که تمام چهره های آشنا را بعد از سه سال بسیار سخت کمی بدتر می بینیم. این بازگشت به خانه است به شهری که – اغلب اوقات – زندگی شما را به جهنم تبدیل کرده است، اما شما نسبت به آن محبت خاصی و غیرقابل توضیحی احساس می کنید.

باز هم، در این مرحله نمی‌توان چیزی قطعی گفت، اما من احساس راحتی می‌کنم که در سال 2023 هم نمایش و هم شهر احساس آرامش بیشتری می‌کنند. حتما احترام می گذارم). زنجیره تامین و بحران‌های اقتصادی بدون شک به کاهش سرعت پیام‌رسانی کمک می‌کنند و بسیاری از شرکت‌های بزرگ معمولاً از کنسرت‌های زنده بزرگ دور شده‌اند.

با این حال، در تمام این موارد، اتفاقی کاملاً متفاوت برای روبات‌ها در حال رخ دادن است. من سال‌ها تورهای روباتی نمایشگاه را انجام داده‌ام و برای مدت طولانی احساس دندان کشیدن داشتم. با این حال، طوفان کاملی در چند نمایش اخیر بوده است. CES شروع به جدی گرفتن روبات ها کرده است.

لاس وگاس، نوادا – 05 ژانویه: شرکت کنندگان در روز اول نمایشگاه CES 2022 در 5 ژانویه 2022 در لاس وگاس، نوادا، از راهروی مرکز همایش لاس وگاس عبور می کنند. CES، بزرگترین نمایشگاه تجاری سالانه فناوری مصرف‌کننده در جهان، تا 7 ژانویه به صورت حضوری برگزار می‌شود و برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند فقط در عمل حضور داشته باشند یا به دلیل نگرانی در مورد افزایش شدید موارد COVID-19، حضور را لغو کنند. (عکس از الکس وانگ/گتی ایماژ)

قرار دادن “R” در CES

اوایل این هفته با یک سرمایه‌گذار روباتیک یک فنجان قهوه خوردم که از من پرسید که آیا فکر می‌کنم این نمایش برای آنها ارزشمند است یا خیر. نگرانی قابل درک آنها در تمام این موارد این است که “C” در CES زمانی به معنای “مصرف کننده” بود. CTA – نهاد حاکم که این رویداد را سازماندهی می کند – در اصرار بر اینکه CES اکنون فقط به معنای CES است، بسیار تهاجمی عمل کرده است. اما این همیشه یک نمایش مصرف کننده بوده است و حضور شرکت هایی مانند سامسونگ و سونی گواه آن است.

با این حال، در سال 2023، شخصی که صرفاً در بخش صنعتی معادله روباتیک کار می کند، می تواند به راحتی چهار روز یا بیشتر را در اینجا پر کند. CES به هیچ وجه یک نمایشگاه رباتیک نیست. اما نفوذ آهسته رباتیک به فناوری و فرهنگ به این معنی است که آنها به خوبی نشان داده می شوند و اینجا باقی می مانند.

چندین عامل کلیدی برای حضور رو به رشد ربات ها در وگاس این هفته وجود دارد.

  • همه گیری این صنعت به طور کلی سرعت بخشیده است.
  • خودروسازان شروع به سرمایه گذاری جدی و خرید استارت آپ های رباتیک یا ساخت این فناوری ها در داخل خود کرده اند. نگاه کنید به: سرمایه گذاری فورد در چابکی، تحقیقات TRI، و پیشرفت های هیوندای پس از خرید Boston Dynamics.
  • شرکت های بزرگی مانند آمازون به شدت در حال پیشبرد روباتیک مصرف کننده هستند.

این مورد آخر به دلایل زیادی مهم است. مسئله این است که همیشه ربات‌ها – یا محصولات مجاور ربات – در نمایشگاه حضور داشته‌اند، اما این دسته‌بندی به اندازه کیسه‌ها ترکیبی است. بسیاری از استارت‌آپ‌ها در طول سال‌ها با محصولاتی که نمی‌توانند بازاری پیدا کنند، آمده و رفته‌اند. همچنین محصولات زیادی به نام روبات وجود دارد که مطمئناً چیزی نزدیک به ایده آل افلاطونی این مفهوم به نظر می رسد. اما بیشتر اوقات، اینها اسباب بازی هستند – و در آن موارد خیلی خوب نیستند.

ما همچنین شاهد ورود ربات های بسیار مشکوک به صحنه شرکت هایی مانند سامسونگ و ال جی بوده ایم. نسخه ی نمایشی ربات همیشه خلاصه ای سریع و آسان برای نشان دادن به مصرف کنندگان و سهامداران بوده است که شرکت شما به آینده و چیزهای آینده نگرانه متعهد است.

البته هنوز خیلی از اینها اینجا هست. در هر صورت، هیجان گسترده‌تر پیرامون این دسته، این افراد را متقاعد کرده است که در مسیر درستی هستند. CES همچنین بسیار نمایشی درباره حضور در لحظه است. شما تمام تلاش خود را می کنید تا اعتبار یک محصول را تأیید کنید، اما بررسی دقیق در اینجا تقریباً غیرممکن است.

گرد کردن روباتیک

انویدیا – همراه با دیگر سازندگان کلیدی تراشه – معمولاً حضور چشمگیری دارد. دیدن تمرکز روی جنبه رباتیک چیزها خوب بود. این شرکت اولین به‌روزرسانی برای Isaac Sim خود را ارائه کرد که ربات‌های انسانی شبیه‌سازی شده را همراه با شرایط نوری واقعی‌تر از طریق ردیابی پرتو و توانایی ارائه داده‌های حسگر در زمان واقعی به معادله می‌آورد.

انویدیا خاطرنشان می‌کند: «برای به حداقل رساندن تفاوت بین نتایجی که در دنیای شبیه‌سازی شده با نتایجی که در دنیای واقعی مشاهده می‌شوند، باید مدل‌های حسگر دقیق فیزیکی داشته باشیم.»

اعتبار تصویر: NVIDIA

لابرادور که در چند سال گذشته چیزی شبیه به یک ستون اصلی در CES بوده است، از همکاری با آمازون (منشأ گرفته از پشتیبانی از صندوق الکسا) خبر داد که از Echo Show 10 تقریباً به عنوان یک نمایشگر رباتیک به سبک حضور از راه دور استفاده می کند.

مایک دولی، مدیرعامل این شرکت در انتشار بیانیه‌ای گفت: «دمو اثبات مفهوم با Echo Show 10 پیش‌نمایش چیزی است که در دور آزمایشی بعدی خود با ارائه دهندگان مراقبت آزمایش خواهیم کرد. فرصت‌هایی مانند این می‌تواند تفاوت چشمگیری در کیفیت زندگی افراد و توانایی آنها برای زندگی مستقل و در عین حال ارتباط با دیگران ایجاد کند، و ما از تیم آمازون برای حمایت آنها در این پروژه سپاسگزاریم.

اعتبار تصویر: سیستم های لابرادور

صحبت از ربات های مراقبت از سالمندان، Aeo یک داستان موفقیت کوچک خوب در CES است. این شرکت به من گفت که مشاهده این رویداد در سال 2018 منجر به پذیرش آن در بیمارستان‌ها، مراکز مراقبتی و مدارس ژاپن شده است. این یک ربات انسان نما کوچک با یک بازوی ماهرانه است که می تواند درها را باز کند و دیگری که دارای نور ماوراء بنفش برای ضدعفونی سطوح است – به دلایل واضح در طول همه گیری یک ضربه بزرگ.

اعتبار تصویر: برایان هدر

Yeti اولین ربات تحویلی است که مطمئناً در این هفته خواهیم دید. چیزی که ربات Ottonomy را به ویژه جالب می کند، گنجاندن مکانیزم توزیع خودکار است که می تواند بسته ها را روی ایوان ها یا مستقیماً در یک قفسه سازگار برای ذخیره سازی ایمن بیاندازد.

Ritukar Vijay یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Ritukar Vijay برای استقرار اولیه این شرکت می گوید: «در طول فرآیندهای اعتبارسنجی، پروژه های آزمایشی را با فرودگاه ها، خرده فروشان و خدمات پستی انجام دادیم که بینش عمیقی را که در مورد موثرترین موارد استفاده و مقیاس پذیری نیاز داشتیم به ما داد. با همسویی استراتژیک خود با ورایزون و سایر مشاغل، ما در موقعیت برتری هستیم که بتوانیم شکافی را پر کنیم که شرکت هایی مانند آمازون و فدرال اکسپرس در انجام آن شکست خورده اند. از آنجایی که تقاضا و موارد استفاده برای تحویل خودکار بدون کمک همچنان در حال رشد است، ما می‌توانیم ربات‌ها را به عنوان خدماتی به رستوران‌ها، خرده‌فروشان و دیگران ارائه دهیم.»

اعتبار تصویر: خودمختاری

و برای سرگرمی، در اینجا یک بالش روبات تنفسی به نام Fufuly از Yukai Engineering، افرادی که بالش گربه با دم تکان دهنده را برای شما آورده اند، وجود دارد. من اینجا از خودم نقل قول می کنم (می دانم، می دانم).

این استارت آپ سخت افزاری می گوید این محصول از “حباب تنفسی” استفاده می کند که به پدیده ای اشاره دارد که در آن ریتم تنفس بیمار با ریتم تنفسی مطابقت دارد. در اینجا، اساساً به این معنی است که تنفس انسان با بالش ربات مطابقت دارد، نه برعکس.

اعتبار تصویر: مهندسی یوکای

سرانجام، کایل برخی از ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی نمایشگاه امسال را جمع آوری کرد، از جمله یک سبد خرید خودران و پارکینگ.

اعتبار تصویر: گلوکسکیند

باشه برگرد بهش به زودی می بینمت.