منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ChatGPT حرفه‌ای می‌شود، اخراج‌ها در Alphabet و Dungeons & Dragons با مجوزهای جدید محدودکننده معاشقه می‌کنند • TechCrunch

ChatGPT حرفه‌ای می‌شود، اخراج‌ها در Alphabet و Dungeons & Dragons با مجوزهای جدید محدودکننده معاشقه می‌کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ChatGPT حرفه‌ای می‌شود، اخراج‌ها در Alphabet و Dungeons & Dragons با مجوزهای جدید محدودکننده معاشقه می‌کنند • TechCrunch

خوش آمدید، خوش آمدید، دوستان، به Week in Review، ستون معمولی TechCrunch که هفته گذشته را در اخبار خلاصه می کند. اگر می خواهید آن را هر شنبه در صندوق پستی خود قرار دهید، اینجا ثبت نام کنید. امیدواریم در این بعد از ظهر شنبه زمستانی با یک نوشیدنی گرم خوشتان بیاید. منتظر نام گرگ هستید؟ نگران نباشید – همانطور که در نسخه 7 ژانویه اشاره کردم، او همچنان از مرخصی والدین لذت می برد. همه چیز خوب است.

قبل از اینکه وارد آن شویم، اگر یک بار دیگر به این نکته اشاره نکنم که مرحله اولیه TC بوستون در افق است، غافل می شوم. با شروع بلیط‌هایی که از 99 دلار شروع می‌شوند، این یک توقف ارزشمند در مدار کنفرانس شرق، پر از کارگاه‌های آموزشی، مطالعات موردی و غواصی عمیق با بنیان‌گذاران فناوری خواهد بود. برخی از اعضای تحریریه TechCrunch در این نمایشگاه حضور خواهند داشت – اگر ما را در نمایشگاه دیدید غریبه نباشید.

بیشترین خوانده شده

ChatGPT حرفه ای می شود: OpenAI این هفته نشان داد که به زودی شارژ ChatGPT، چت ربات ویروسی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را که می تواند مقالات، ایمیل ها، شعرها و حتی کدهای کامپیوتری بنویسد، آغاز خواهد کرد. یک نسخه “حرفه ای” از ابزار، به نام ChatGPT Professional، بدون پنجره های غیرقابل دسترس، بدون throttling، و پیام های نامحدود با ChatGPT اضافه می کند – “حداقل 2 برابر حد معمول روزانه.” قیمت گذاری در هوا باقی می ماند.

Microsoft 365 Basic می شود: این شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد که مایکروسافت از 30 ژانویه سطح ارزان تری از Microsoft 365، خانواده نرم افزارهای بهره وری و خدمات ویرایش اسناد مبتنی بر ابر خود را معرفی خواهد کرد. این طرح که Microsoft 365 Basic نام دارد و قیمت آن 1.99 دلار در ماه یا 19.99 دلار در سال است، در ابتدا شامل 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی، ایمیل Outlook و دسترسی به کارشناسان پشتیبانی برای کمک در مورد Microsoft 365 و Windows 11 خواهد بود.

برش‌ها به جمع‌آوری اخبار رسیده است: SmartNews، وب‌سایت و اپلیکیشن جمع‌آوری اخبار مستقر در توکیو، 40 درصد از نیروی کار خود در ایالات متحده و چین یا حدود 120 نفر از همکاران خود را اخراج کرده است. سارا و کرستن گزارش. این شرکت تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی مشابهی قرار گرفته است که منجر به اخراج تعدادی از کارکنان در صنعت فناوری در ماه های اخیر شده است، علاوه بر عوارض ناشی از اجرای شفافیت ردیابی اپلیکیشن یا ATT توسط اپل.

همچنین رباتیک: برایان گزارش داد که آلفابت این هفته به لیست رو به رشدی از غول های فناوری پیوست که کارکنان خود را در بحبوحه ادامه مبارزات اقتصادی کاهش می دهند. شرکت نرم‌افزار روباتیک این شرکت، Intrinsic، 40 کارمند خود را اخراج کرده است، اقدامی که کمتر از یک سال پس از تصاحب Vicarious و Open Robotics توسط Intrinsic صورت می‌گیرد – که دومی کمتر از یک ماه پیش اعلام کرد.

سرگرمی مجاز: سازندگان محتوای Dungeons & Dragons برای محافظت از معیشت خود تلاش می کنند، آماندا او در یک شیرجه عمیق هوشیارانه می نویسد. Wizards of the Coast (WotC)، ناشر بازی که متعلق به Hasbro است، قصد دارد مجوز بازی را برای اولین بار در بیش از 22 سال به روز کند و یک سیستم مجوز جدید را راه اندازی کند که به هر سازنده محتوای D&D نیاز دارد که بیش از 750000 دلار درآمد داشته باشد. به ازای هر دلار بالاتر از این آستانه، 25 درصد حق امتیاز به شرکت بپردازد. در یک خبر خوب، WotC انتشار طرح مجوز را به دلیل واکنش‌های گسترده به تعویق انداخت.

رنگ ها به جز جوهر E: یکی از ابزارهای خنک تری که در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی 2023 ظاهر می شود، نمایشگرهای رنگی E Ink است. هری نوشتن. آنها می توانند 50000 رنگ را با 300 DPI ایجاد کنند – بسیار بیشتر از حداکثر 4000 رنگ مدل آخرین نسل. E Ink می‌گوید قصد دارد از آنها برای ایجاد تجربه‌ای از مجله‌خوانی استفاده کند که به اندازه کافی خوب باشد که حتی باهوش‌ترین ناشران را نیز به خود جلب کند.

کلیدهای روز: همکار من (و رئیس!) فردریک این هفته Keychron Q10 را بررسی کرد، صفحه‌کلیدی شبیه به صفحه‌کلید Alice دیگر – اما کوچک‌تر – Keychron. او نصب واشر و مهر و موم های سیلیکونی را تأیید کرد که در عین کاهش پینگ و سایر نویزها، انعطاف پذیری را فراهم می کند. او گفت در مورد چیدمان آلیس (کلیدها در یک خط مستقیم نیستند، اما نیمه‌های چپ و راست کمی زاویه‌دار هستند)، عادت کردن به آن آسان بود – و او از اینکه پنج دکمه ماکرو زیر دستگیره می‌توانستند قدردانی کند. به هر چیزی که می خواهید نگاشت شود. برای اطلاعات بیشتر، بررسی کامل را بخوانید.

به خانه خوش آمدید به خانه خوش آمدید: در مشخصات، مری ان از Welcome Homes، یک استارت‌آپ proptech که توسط بنیانگذاران ارائه‌دهنده خدمات ابری DigitalOcean راه‌اندازی شده است، رونمایی کرد. این شرکت مستقر در نیویورک که اخیراً 29 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، راهی برای طراحی و ساخت خانه‌های جدید به صورت آنلاین به مردم ارائه می‌دهد، مشابه دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری شده (مانند Atmos، Homebound) که در تلاش برای رفع کمبود مسکن هستند.

صداهای دروغین را می شنوم: مدل جدید VALL-E AI مایکروسافت می تواند صدایی را تنها با استفاده از سه ثانیه صدا از بلندگوی مورد نظر بازتولید کند. اما همانطور که همکار من دیوین می نویسد، این لزوماً دلیلی برای هشدار نیست – یا بهتر است بگوییم، دلیلی برای هشدار بیشتر از فناوری دوبله صوتی قبلاً تضمین شده است. کپی کردن صدا برای سال‌ها موضوع تحقیقات فشرده بوده است و نتایج آن به اندازه کافی خوب است که به بسیاری از استارت‌آپ‌ها مانند WellSaid، Papercup و Respeecher کمک می‌کند. VALL-E فقط آخرین تصویر از پتانسیل – و خطرات آن است.

Medium به Mastodon می پیوندد: استارت‌آپ انتشارات آنلاین Medium، که در اصل توسط ایوان ویلیامز، یکی از بنیانگذاران توییتر ایجاد شد، از پلتفرم اجتماعی منبع باز Mastodon استفاده می‌کند. سارا گزارش می دهد که Medium نمونه خود – me.dm – را برای پشتیبانی از نویسندگان و پست های آنها با یک زیرساخت قابل اعتماد، تعدیل و یک نام دامنه کوتاه ایجاد کرده است تا نویسندگان بتوانند نام های کاربری خود را از جمله موارد دیگر به اشتراک بگذارند.

خلاصه صوتی

مثل همیشه، TechCrunch این هفته یک مجموعه برنده از محتوای صوتی برای لذت گوش دادن شما داشت – اگرچه من این کار را کردم توانست، می تواند کمی مغرضانه باش در Found متمرکز بر استارت‌آپ، نیشا تامبه، ویرایشگر استارت‌آپ TechCrunch با شیبا داوود، یکی از بنیان‌گذاران ارائه‌دهنده فناوری انرژی پاک Minerva Lithium، در مورد مبارزاتی که او به‌عنوان یک زن رنگین‌پوست در تلاش برای نوآوری در صنعت تولید مواد معدنی با آن روبروست، صحبت می‌کند، و در مورد آینده برای شرکت نمایش رمزنگاری اختصاصی TC، Chain Reaction، مصاحبه‌ای با Polygon Labs، یکی از بزرگ‌ترین تکان‌دهنده‌های بازار و بلاک‌چین‌های سطح 2 در فضای کریپتو که بر روی اکوسیستم اتریوم ساخته می‌شود، دارد. در همین حال در Equity، ناتاشا، مری آن و بکا در مورد معاملات ورودی از Inflow، Deel و Fidelity صحبت کردند. کاهش و شکایت در Carta; شایعه سرمایه گذاری مایکروسافت در ChatGPT و OpenAI. و اولین Substack SBF.

TechCrunch+

در اینجا یادآوری منظم شما برای مشترک شدن در TC+ است، اگر قبلاً مشترک نشده اید. اینجاست که TC نگاهی جامع و انحصاری به روندها، صنایع و فناوری‌های نوظهور دارد. در اینجا برخی از محبوب ترین محتوای این هفته در +TC آمده است:

ترن هوایی کریپتو: در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر متمرکز بر رمزارز در سال 2023 صعودی هستند، برخی دیگر آن را زمانی خطرناک می‌دانند. ژاکلین گزارش ها. به گفته یکی از منابع ذکر شده در مقاله، خلق و خوی داخلی در میان سرمایه گذاران خطرپذیر یک بازی انتظار و دید است. رقابت در بازار احتمالا داغ می شود زیرا سرمایه گذاران چک های کمتری می نویسند و انتخابی تر می شوند.

ChatGPT، VC را ملاقات کنید: برخی از سرمایه گذاران (با احتیاط) ChatGPT را در جریان کاری خود قرار می دهند. از آنجایی که ChatGPT یک ابزار پشتیبانی مبتنی بر متن اختصاصی است، اتوماسیون می‌تواند راه خود را به نامه‌های انکار، نقشه‌های بازار یا حتی بخش‌هایی از بررسی‌های لازم باز کند – همه اینها برای ماندن در چشم‌انداز ریسک در حال تغییر است. ناتاشا ام، کریستینو من باز هم هست.

چرخش پس از اتمام: پیوت ها لزوماً خبر بدی نیستند. برایان کیسی می نویسد که چگونه استارتاپ فناوری عمیق خود را به سمت یک شرکت نرم افزاری به عنوان یک سرویس هدایت کرد – البته نه بدون چالش های بزرگ. به گفته وی: “حرکت از سخت افزار به SaaS حرکت مناسبی برای راه اندازی طراحی موتور الکتریکی ما بود، اما این روند دقیقاً خطی نبود.”