منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Boston Dynamics از Ghost Robotics به دلیل نقض حق اختراع سگ ربات شکایت کرد • TechCrunch

Boston Dynamics از Ghost Robotics به دلیل نقض حق اختراع سگ ربات شکایت کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Boston Dynamics از Ghost Robotics به دلیل نقض حق اختراع سگ ربات شکایت کرد • TechCrunch

اگر چیزی در مورد Ghost Robotics می دانید، احتمالاً یکی از این دو چیز است: 1) آنها سگ های روباتی می سازند. 2) تفنگ های تک تیرانداز را می توان بر روی این ربات ها نصب کرد. بیشتر پوشش مطبوعاتی شرکت فیلادلفیا حول این حقایق می چرخد، همراه با برخی از پوشش های سیستم های آن که برای گشت زنی در مرز ایالات متحده استفاده می شود.

همین قسمت آخر برای جلب توجه الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده کنگره کافی بود. که توییت کرد:

مایه شرمساری است که چگونه هر دو کشور چنگ و دندان می جنگند تا از توانایی خود در پمپ کردن پول عمومی بی پایان به سمت نظامی سازی محافظت کنند. از تانک ها در ادارات پلیس گرفته تا قراردادهای نظامی فاسد، تأمین مالی این خشونت دو حزبی + غیر بحث برانگیز است، اما مراقبت های بهداشتی + مسکن نیست. این BS است.

تا کنون، Ghost هیچ ابهامی اخلاقی در کار خود با ارتش و مجریان قانون نشان نداده است – اما طراحی محصول این شرکت در نهایت می تواند آن را در آب داغ قرار دهد. Boston Dynamics در 11 نوامبر در دادگاه دلاور شکایت کرد و ادعا کرد که Ghost چندین اختراع را نقض کرده است.

در این کتاب آمده است: «موفقیت اولیه Boston Dynamics با ربات Spot مورد توجه رقبای صنعت رباتیک از جمله Ghost Robotics قرار نگرفت. او در ادامه از دو مدل خاص ویژن 60 و اسپیریت 40 نام می برد که هر دو چهارپا به سبک سگ هستند.

در حالی که Boston Dynamics به TechCrunch می گوید که در مورد قوانین در حال انتظار اظهار نظری نمی کند (قابل درک است)، آن اضافه می کند:

نوآوری رگ حیات Boston Dynamics است و روباتیکان ما تقریباً 500 پتنت و درخواست ثبت اختراع را در سراسر جهان با موفقیت ثبت کرده اند. ما از رقابت در بازار نوظهور رباتیک موبایل استقبال می کنیم، اما انتظار داریم همه شرکت ها به حقوق مالکیت معنوی احترام بگذارند و در صورت نقض این حقوق اقدام خواهیم کرد.

در این دادخواست اشاره شده است که Boston Dynamics در 20 ژوئیه نامه ای به Ghost ارسال کرد و از این شرکت خواست که در مورد حق اختراعات خود تجدید نظر کند. به دنبال آن نامه های متعدد توقف و انصراف صادر شد. سپس این پرونده فهرستی نسبتاً جامع از تخلفات ادعایی ارائه می دهد.

در حالی که ربات Spot Boston Dynamics توسط سازمان‌های مجری قانون مانند اداره پلیس نیویورک مستقر شده است، این شرکت مخالفت خود را با مسلح کردن روبات‌ها نشان داده است. ماه گذشته، او به Agility، ANYbotics، Clearpath Robotics و Open Robotics پیوست و نامه ای سرگشاده در محکومیت این عمل نوشت. وی در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد:

ما بر این باوریم که افزودن سلاح به روبات‌هایی که از راه دور کنترل می‌شوند یا مستقل هستند، به طور گسترده در دسترس عموم هستند و می‌توانند به مکان‌هایی که قبلاً غیرقابل دسترس هستند، جایی که مردم در آن زندگی می‌کنند و کار می‌کنند، خطرات جدیدی را برای آسیب و مسائل اخلاقی جدی ایجاد می‌کند. کاربردهای تسلیحاتی این ربات‌ها با قابلیت‌های جدید به اعتماد عمومی به این فناوری آسیب می‌رساند، به گونه‌ای که به مزایای عظیمی که برای جامعه به ارمغان می‌آورد آسیب می‌رساند.

البته قراردادهای آژانس نقش عمده‌ای در رشد شرکت‌های روباتیک از جمله Boston Dynamics داشت که در روزهای اولیه خود بر DARPA به عنوان منبع اصلی تامین مالی متکی بود (اگرچه این معاملات با خرید شرکت توسط گوگل پایان یافت). هر شرکتی که مایل به ساخت ماشین جنگی خودمختار باشد، با این فرض که از نگرانی‌های اخلاقی دور نباشد، می‌تواند پول زیادی به دست آورد.

Ghost اواخر سال گذشته زمانی که تصاویری از یک نمایشگاه تجاری که یکی از روبات‌هایش را با تفنگ بدون سرنشین ویژه سیستم‌های دفاعی SWORD (SPUR) در پشت آن نصب کرده بود، به شهرت رسید. جیرن پاریک، مدیرعامل وقت شرکت در آن زمان به من گفت:

ما محموله ها را انجام نمی دهیم. آیا ما هر یک از این سیستم های تسلیحاتی را تبلیغ و تبلیغ خواهیم کرد؟ احتمالا نه. پاسخ دادن به این یک مشکل است. از آنجایی که ما به ارتش می فروشیم، نمی دانیم آنها با آن چه می کنند. ما به مشتریان دولتی خود نحوه استفاده از ربات ها را دیکته نمی کنیم.

ما خط فروش آنها را ترسیم می کنیم. ما فقط به ایالات متحده و دولت های متحد آن می فروشیم. ما حتی ربات های خود را به مشتریان شرکتی در بازارهای رقابتی نمی فروشیم. ما سوالات زیادی در مورد روبات های خود در روسیه و چین دریافت می کنیم. ما حتی برای مشتریان شرکتی خود را به آنجا ارسال نمی کنیم.

این شکایت از دادگاه می‌خواهد که خسارت نامشخصی را برای تخلفات ادعا شده تعیین کند. ما درباره ارسال Boston Dynamics با Ghost Robotics تماس گرفته‌ایم و پس از شنیدن پاسخ، داستان را بر اساس آن به‌روزرسانی خواهیم کرد.